Napište nám zprávu
Naučte se trhy číst

ONLINE KURZ
„Vaše podpora v tradingu.“

Bitcoin – první kryptoměna


Zaujal Vás svět virtuální měny a chcete se stát její součástí? První kryptoměnou byl Bitcoin a vy jej můžete využít k nakupování, těžbě i k obchodování.

Bitcoin – první kryptoměna vůbec a možnosti využití

Slyšeli jste již o virtuální měně a chcete se jí přiblížit? Virtuální měna je charakteristická tím, že existuje pouze ve virtuální formě, což znamená, že ji nemůžete mít jako tradiční hotovost. Funguje jako prostředek využívaný v uzavřené ekonomice, ale také jako univerzální platidlo, za které můžete nakupovat produkty a služby.

A tím se dostáváme k pojmu kryptoměna, který označuje typ virtuální měny fungující na principu kryptografie. Hlavním charakteristickým znakem virtuální měny, a tedy i typů kryptoměn jsou především: transparentnost, fungování v rámci peer-to-peer sítě, decentralizace, nemají fyzickou formu, fungují na technologii blockchainu, nelze je zfalšovat, jsou zabezpečené šifrováním – asymetrická kryptografie.

První a hlavní kryptoměnou je Bitcoin (BTC).

Bitcoin vstoupil do světa virtuální měny v roce 2009 a má jej na svědomí programátor nebo přímo skupina programátorů vystupujících pod pseudonymem Satoshi Nakamoto.

Funguje na principu kryptoměny a zároveň platební sítě, v které se realizují veškeré bitcoinové transakce prováděné formou technologie blockchain. Umožňuje provádět transakce okamžitě a komukoliv a není potřebný žádný účet v bance ani registrace. Stačí pouze virtuální peněženka.

BTC, jako i ostatní kryptoměny, nepodléhá žádné bance ani státu a transakce i vydávání jsou prováděné formou těžby. Celkový počet BTC je předem daný a nepřesáhne 21 milionů.

Jak můžete Bitcoin získat?

BTC i další kryptoměny můžete koupit na burze, je možné využít i specializované kryptoměnové bankomaty nebo se můžete stát součástí samotné těžby.

Těžba probíhá pomocí speciálního hardwaru určeného k těžbě kryptoměny a těžaři jsou odměňovány právě danou kryptoměnou.

Jak začít obchodovat s kryptoměnou BTC?

Obchodovat s Bitcoinem můžete třeba hned, ale je dobré vědět, že jde o rizikovou investici, při které je potřebné se mít pořád na pozoru. Může být hodně výdělečná, ale i ztrátová.

K obchodování si vyberte ověřeného a nejlepšího brokera na trhu, který je důvěryhodný, má licenci, nepožaduje zbytečně vysoké poplatky. Obchodovat můžete na forexu pomocí rozdílových smluv, tzv. CFD a na moderních platformách jako xStation a MT4.

Cenu kryptoměn ovlivňují různé aspekty, jako jsou inovace a změny, mediální pokrytí, regulace vlád atd. Je tedy potřebné si určit, kdy je vhodná doba jak k nákupu, tak k prodeji kryptoměny.

Kryptoměny jsme popsali od A do Z na naší stránce Krypto, kde se mimo jiné dozvíte kde je nejlépe nakoupit a kde do nich investovat.




Ebook