Napište nám zprávu
Inspirujte se

Tržní analýza 14. 10. 2019
„Vaše podpora v tradingu.“

TradeSlovník – G


Home | A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Gap

Jako Gap označujeme mezeru v trhu. Gap může být fyzický nebo skrytý (viz. Single). Gap vzniká buďto otevřením trhu na jiné ceně, než na které zavřel, nebo při prudkém iniciačním pohybu trhu.
Detail

GTC

Pokyn k nákupu či prodeji za předem stanovenou cenu až do zrušení objednávky. Good ´Til Canceled (GTC) se řadí mezi limitní objednávky a z platformy je vymazán pouze pokud je naplněn, nebo pokud ho trader sám nezruší.
Detail

Gaussova křivka

V tradingu se setkáme s Gaussovou křivkou při práci s Market Profilem v tzv. teorii aukce. Zde využíváme první standardní odchylku k určení value area, tedy rovnovážné oblasti. Více o Market Profile
Detail

Gann

Gann je obchodní technika, kterou řadíme do technické analýzy. Obvykle se používá pojem Gann Theory, což značí celkový koncept. Gann je zkrácenina celého jména známého obchodníka, jímž je William Delbert Gann. W. D. Gann byl americký obchodník zabývající se technickou analýzou, který pro posouzení trhu využíval své metody. Dnes tak známe Gannovy čáry, mřížky nebo vějíře.
Detail

Good Till Cancelled (GTC)

GTC je obchodní příkaz, který obchodník zadává do obchodní platformy pro brokera a dává jím najevo, že má daný příkaz nechat aktivní do doby, než jej sám obchodník zruší. Přečtěte si o dalších obchodních příkazech.
Detail

G20

G20 (G-20) je označení pro skupinu největších ekonomik světa. Skupina je tvořena ministry financí a guvernéry centrálních bank. Vznik skupiny G-20 se datuje do roku 1999. Členy G20 jsou např.: USA, Mexiko, Čína, Japonsko, Rusko, Německo, ale i EU. Skupina se schází a „pouze diskutuje“. Jejím cílem je stabilizovat světový finanční systém a předcházet finančním a měnovým krizím. Přečtěte si také o skupině G7.
Detail

G7 / G8

Anglicky Group of Seven nebo Group of Eight. Jedná se o sdružení ekonomicky nejvyspělejších států světa, mezi které patří: Německo, Japonsko, Itálie, Kanada, Francie, Spojené království, USA a EU (zastoupeno předsedou Evropské rady a předsedou Evropské komise). Členem, který je i není součástí uskupení, je Rusko. Momentálně je mu členství pozastaveno. Každý rok se mění země v předsednictví, která organizuje setkání, především pak červnový výroční summit. Probíranými tématy jsou: obchod, terorismus, životní prostředí, energetika, práce, zdraví ad. Přečtěte si také o skupině G20.
Detail

G10

G10 je označení pro G7 + další tři země: Nizozemsko, Belgie a Švédsko. Více o G7
Detail

Graf

Graf je základní pomůckou pro technickou analýzu. Grafy dělíme na tři základní vzhledy: čárové, svíčkové a sloupcové. Graf se v prostředí MetaTrader skládá z ceny a času, které jsou vizualizovány právě jedním ze tří objektů (čára, svíčka, sloupec). Speciálním typem grafu je Profilace trhu.
Detail