Napište nám zprávu
BURZOVNÍ VÝHLED
14. 8. 2022
BURZOVNÍ VÝHLED
„Vaše podpora v tradingu a investování.“

TradeSlovník – J


Home | A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Jen, Yen, japonský jen

Jen je oficiální měna Japonska se symbolem ¥. Jen má dle normy ISO 4217 kód JPY. Dílčími jednotkami je „sen“ (1/100 jenu) a „rin“ (1/1000 jenu). První uvedení jenu do oběhu se uskutečnilo v roce 1872.
Detail

Jestřáb - hawk

Jestřáb se používá jako symbol pro označení určitého výhledu (fundamentálního charakteru). Jestřábí tón mívá zpravidla na vině pokles akciového trhu. Jestřába nezajímá tolik globální hospodářský růst, má rád vyšší úrokové sazby a inflaci pod kontrolou. Opakem jestřába je holubice. Holubice na rozdíl od jestřába upřednostňuje nižší úrokové sazby s výhledem vyšší zaměstnanosti. Při projevech významných úředníků se čeká, zda budou mít spíše jestřábí nebo holubičí tón. V případě, že má projev více holubičí tón, lze očekávat růst akciového trhu.
Detail

Jim Rogers

Jim Rogers je komoditní obchodník a investor. Mezi jeho nejznámější knihy patří „Žhavé komodity - Jak může kdokoli investovat se ziskem na světových trzích.“. Přeloženo z anglického originálu „Hot commodities - How anyone can invest profitably in the world´s best market.“. Jim Rogers se narodil v roce 1942, pracoval na Wall Street, spoluzaložil fond Quantum a ve svých 37 letech odešel do důchodu. Nyní cestuje, vydává knihy a bývá hostem různých amerických stanic. Více na www.jimrogers.com.
Detail

Jistina

Jistinou jsou myšleny finanční prostředky, které byly půjčeny, nebo které tvoří vklad.
Detail