Napište nám zprávu
BURZOVNÍ VÝHLED
14. 8. 2022
BURZOVNÍ VÝHLED
„Vaše podpora v tradingu a investování.“

TradeSlovník – U


Home | A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Upgrade

Upgrade je označení pro vylepšení. Upgradovat, tedy vylepšit, lze obchodní metodu, nástroj, nebo software, se kterým obchodník pracuje. Upgradovat ale můžeme i svou mysl a zlepšit svou psychologii obchodování.
Detail

Úrok

Úrok lze nazvat také jako odměnu / poplatek. Věřitel půjčí své finance dlužníkovi a ten mu je nucen platit předem stanovený úrok. Věřitel tak dlužníkovi poskytne tzv. úvěr.
Detail

USD – americký dolar

Americký dolar je oficiální měna Spojených států amerických, ale i dalších zemí, jako např.: Panamy, Ekvádoru nebo Zimbabwe. Americký dolar má dle ISO 4217 zkratku USD a symbol $ nebo US$. Jeden dolar se dělí na 100 centů. V mezinárodních transakcích je Americký dolar nejpoužívanější měnou na světě. USD je v mnoha zemích používán jako bankovní rezerva. Ve spojených státech byl zaveden v roce 1785.
Detail

USGS – U. S. Geological Survey

USGS – U. S. Geological Survey – Geologický výzkum Spojených států. USGS je vládní agentura, která zaměstnává kolem 9 000 pracovníků. Vznikla v roce 1879 a jejími hlavními vědeckými disciplínami jsou: biologie, hydrologie, geografie a geologie. Hlavní náplní pracovníků USGS je výzkum geografie USA, přírodních zdrojů i katastrof.
Detail

Uzamčený obchod

Pod výrazem „uzamčený“ se v našem pojetí myslí „bez dalšího rizika“. Uzamčený obchod znamená v praxi uzamčený zisk nebo ztrátu. Obchodník, který vstoupí například do dlouhé pozice (nakoupí) a trh se rozjede proti němu (dolů), může své riziko kontrolovat mnoha způsoby. Buďto má nastaven stop-loss a jeho obchod je ukončen na předem známé hodnotě. Nebo může obchodník takový obchod tzv. uzavřít, tedy uzavřít aktuální ztrátu (ale ne obchod). V tomto případě by obchodník prodal stejně velikou pozici a tím by se zahedgoval (zajistil). Pokud se trh vydá dál dolů, bude na první pozici dál prodělávat, ale na druhé naopak vydělávat, a to úplně stejně. Obchodník má uzamčenou ztrátu, která je pro něj aktuálně maximálně možná a dál se nebude navyšovat. Tím získává trader čas na promyšlení dalšího postupu, jak dál.
Detail