Napište nám zprávu
Investiční rady 2022
TOP 5 z XTB
Investiční rady 2022
„Vaše podpora v tradingu.“

TradeSlovník – W


Home | A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Wall Street

Wall Street je světoznámá ulice v New Yorku v USA, konkrétně v jižní části, v Manhattan. Všem traderům a investorům je blízká především finanční čtvrť. Ve Wall Street se nachází největší burza na světě, americká NYSE (New York Stock Exchange). V blízkosti se ale nacházejí i další burzy, jako NASDAQ, NYMEX nebo AMEX.
Detail

Warengo

Warengo je česká sociální síť, která se snaží svět byznysu přenést na internet. Na Warengo by se uživatel neměl setkávat s fotografiemi z rodinných oslav a výletů nebo z valentýnské večeře mladého páru. Na Warengo by měli přispívat lidé z byznysu. Nalezneme zde rady od velkých a úspěšných českých podnikatelů, ale i od začínajících startupistů. V budoucnu by tak mohlo být mnohem snazší navázat spojení s lidmi z byznysu a z oboru, který nás zajímá a ve kterém chceme uspět. Warengo lze v současnosti označit stále za Startup, za kterým stojí obchodní ředitel Milan Charvát. Ten nevidí konkurenci ani v sociálních sítích, jako je Instagram nebo LinkedIn, a rád by zaujal novými technologiemi a vlastním know-how. Warengo by se mělo časem objevit i jako mobilní aplikace a expandovat do zahraničí. Odkaz na Warengo.com
Detail

Warrant

Warrant je typ cenného papíru sloužící ke spekulaci a zhodnocení investovaného kapitálu. Slovo Warrant znamená v překladu „právo“ Jedná se o vysoce rizikový finanční derivát. Warranty emitují především banky. Investoři je mohou pouze nakoupit. Warrant dává právo nakoupit nebo prodat dohodnuté množství podkladového aktiva jako jsou akcie, měna či komodita, a to za pevně stanovenou cenu ve stanoveném termínu. Na základě těchto skutečností se Warrantům říká také opční listy.
Detail

Warren Buffett

Warren Buffett je jedním z nejslavnějších investorů a jeden z nejbohatších lidí na světě. Celým jménem Warren Edward Buffett je přezdíván „Věštec z Omahy“ či „Zázrak z Omahy“. Narodil se v roce 1930 v Nebrasce, Omaha (USA). Americký miliardář W. Buffett byl v roce 2008 nejbohatším mužem planety. Je největším akcionářem a CEO holdingové společnosti Berkshire Hathaway.
Detail

WASDE report

Report zemědělských komodit, vydávaný ministerstvem zemědělství USA (USDA). Report je vydáván zpravidla formou měsíční zprávy a poskytuje komplexní předpověď poptávky a nabídky po hlavních komoditách. WASDE je zkratka od World Agricultural Supply and Demand Estimates. Celý report je sestaven z řady statistických zpráv vypracovaných USDA. Z reportu se čtenář dozví informace o zásobách nebo o produkci obchodovatelných komodit. Dále je k dispozici předpověď osázených akrů, nebo předpokládaný výnos na akr, import, export a poptávka po dané komoditě. Tyto údaje využívají zemědělci, vlády, obchodníci a další účastníci trhu. Součástí reportu jsou data z USA i ze světa, data o hospodářských zvířatech pouze z USA. Komoditní obchodníky nejvíce zajímají data o: kukuřici, pšenici, sóje (sójové boby a sójová moučka), rýži, bavlně, cukru, hovězím a vepřovém masu (Live Cattle a Feeder Cattle). Před i po zveřejnění reportu dochází na komoditních trzích ke zvýšené volatilitě. WASDE report dokáže zahýbat i dlouhodobými trendy. Čtením WASDE reportu se zabýváme v rámci Techniky COT. Pro obchodování komodit je totiž zapotřebí sledovat velké komoditní hráče. Ukázka 1: úvodní strana WASDE reportu, Ukázka 2: data ke kukuřici v USA.
Detail

Webinář

On-line přenos, kdy na jednom konci je školitel, jehož obrazovka počítače je snímána a na druhém konci jsou návštěvníci (klienti, žáci), kteří vidí snímanou obrazovku školitele.
Detail

Whipsaw

Whipsaw je označení pro cenový vývoj trhu, který je velice volatilní. Trh se pohybuje směrem nahoru, aby vzápětí došlo k prudkému propadu, nebo obráceně, trh oslabuje, aby vzápětí prudce vzrostl. Za volatilním pohybem může stát velký hráč, spekulanti nebo důležitý fundament (FED, NFP..). Burzovní termín Whipsaw je častokrát používán u trhů, které nejsou příliš stabilní a dochází u nich k nečekaným pohybům nahoru a dolů. Prudké pohyby trhů mohou způsobit problémy především krátkodobých obchodníkům (Daytraderům), kteří mají stop loss umístěn poměrně blízko aktuální obchodované ceny. Naopak poziční obchodníci a investoři mohou Whipsaw považovat za intradenní šum, který jejich pozici vůbec neovlivní. Termín Whipsaw údajně pochází z označení stejnojmenné pily, se kterou dřevorubci pohybují sem a tam při řezání dřeva.
Detail

Win Ratio

Statistický údaj vypočtený poměrem ziskových obchodů celkovým počtem uskutečněných obchodů. V případě, že trader disponuje statistikou 15 ziskových obchodů z 20, jeho Win Ratio je 75 %.
Detail

Workflow

Workflow je cizojazyčný pojem k označení určitého pracovního postupu nějaké komplexní činnosti. Workflow si lze vysvětlit jako určitý technologický postup rozdělený na menší části (úkony) a jejich vazby. Pro správný Workflow dnes existuje řada specializovaných software.
Detail

WTI ropa

Ropa WTI (West Texas Intermediate) je komodita obchodovaná na Chicagské komoditní burze prostřednictvím futures kontraktů. WTI je známá také pod pojmem „lehká ropa“ nebo „sladká ropa“, má totiž nižší hustotu a obsahuje menší množství síry než ropa Brent.
Detail

WTO – Světová obchodní organizace

Světová obchodní organizace (World Trade Organization) = WTO WTO je mezinárodní organizace vzniklá v roce 1995 se sídlem v Ženevě (Švýcarsko). Primárním úkolem WTO je dohlížet na rovnost v rámci otevřeného trhu. Oficiálním účelem je regulace mezinárodního obchodu. V současnosti má WTO 164 členských států.
Detail