Napište nám zprávu
Inspirujte se

Tržní analýza 11. 11. 2019
„Vaše podpora v tradingu.“

Akcie a investice


Akcie, aneb začněte investovat do akcií

Chcete zhodnotit své úspory a rádi byste finance vhodně investovali? Pokud hledáte zajímavou formu zhodnocování financí, chcete se zapojit do obchodování bez toho, abyste museli podnikat, tak existuje forma, která má již letitou tradici, a sice investování do akcií.

Jak probíhá investování do akcií?

Investovat do akcií může každý, takže i zcela běžný člověk, který chce nějakým způsobem zhodnocovat své finanční prostředky. Akcie jsou cenné papíry a investováním do nich získáte právo majetkové a právo rozhodovací. V podstatě získáte podíl na majetku dané akciové společnosti. Tímto způsobem se stáváte investorem.

Investování do akcií má spoustu výhod, jako: perspektivu vysokého výnosu, nízké poplatky, vysokou likviditu a také možnost obchodování samostatně, kdykoliv a do čehokoliv chcete Vy, a možnost samostatného řízení z pohodlí domova či kanceláře, tedy on-line.

S investováním do akcií souvisí i vyšší míra rizika. Obvykle jsou však klienti obchodníků s cennými papíry ze zákona pojištěni proti úpadku.

Jak s investováním do akcií začít?

Investovat do akcií můžete nejen přes internet, ale i přes telefon či přímo na pobočce. Nejlevnější a také nejpohodlnější variantou je obchodování (investování) přes internet.

Abyste mohli začít investovat do akcií, tak kromě způsobu investování je v první řadě důležité vybrat si obchodníka s cennými papíry. Můžete si vybírat právě podle toho, jestli obchodník umožňuje obchodování přes internet a především, jakou má tradici, rozsah burz, kvalitu služeb, celkovou velikost, včetně sítí poboček atd. Můžete také dát na doporučení a zkušenosti věrohodného investora.

Když máte vybráno, je zapotřebí uzavřít smlouvu s brokerem. K uzavření smlouvy jsou potřebné doklady, jako průkaz totožnosti, a buďto číslo účtu v SCP nebo registrační číslo RM-S. Obchodník pomocí dotazníku dále zjišťuje, jaké máte zkušenosti, cíle a postoje k případnému riziku. Tyto procedury se však mezi jednotlivými brokery mohou výrazně lišit.

Následně získáte přístup k internetové aplikaci, která slouží k pohodlnému obchodování a další činnosti. Taková aplikace umožňuje přístup na vybrané burzy a nakupovat či prodávat cenné papíry můžete v průběhu několika sekund. Atraktivní pro investování je především domácí trh.

Po podepsání smlouvy a zařízení přístupu je potřebné na nově vzniklý obchodní účet vložit peníze. Je silně doporučeno investiční portfolio rozdělit na více titulů (sektorů) a snížit tak riziko.