Napište nám zprávu
🚀 ŽIVĚ 24. 6. od 19:00 Co je nového u prop firem
Regulace na spadnutí, reakce ČNB a nové trendy!
🚀 ŽIVĚ 24. 6. od 19:00 Co je nového u prop firem
„Vaše podpora v tradingu a investování.“

Recenze Bybit – kryptoměnová burza pro nákup a trading kryptoměn, zkušenosti s Bybit


Bybit recenze | TradeCZ

Bybit recenze

Za burzou Bybit stojí člověk jménem Ben Zhou, který nabral cenné 7leté zkušenosti jakožto generální manažer ve společnosti XM, která se zabývá Forexem a CFD. V roce 2016 se začal zajímat o svět kryptoměn a jejich tokenomiky. Při zkoumání zjistil, že kryptoměny překypují velkým potenciálem a spojil DeFiTradFi.

Zacelil tak nedostatky v krypto-světě, když vybudoval next-level burzu Bybit, na kterou se v následující recenzi podíváme.

Můžete zároveň využít náš referral link naBybit.

Bybit recenze | TradeCZ

Historie burzy Bybit

Kořeny kryptoměnové burzy Bybit sahají do roku 2018, ve kterém byla založena s celým názvem Bybit Fintech Limited, a to již zmíněným Benem Zhou. Ve stejném roce vydala burza svůj první BTC Perpetual kontrakt.

Rok 2019 byl pro krypto-burzu Bybit vskutku vydařený, když dosáhla 10 % celosvětového volume na BTC. Za jeden rok to lze považovat za velmi příjemný milník. Zároveň se umístila na 4. příčce TOP burz. Byla zde uspořádána trading soutěž, do které se přihlásilo 8 000 účastníků.

Ani nešťastný covidový rok 2020 neublížil Bybitu, spíše naopak.

V tomto roce daily trading volume přesáhl 4 miliardy amerických dolarů.

Mimo neustálou problematiku kryptoměn navázala burza partnerství s německým fotbalovým gigantem Borussia Dortmund.

Bybit recenze | TradeCZ

Rok 2021 si museli oblíbit všichni milovníci hodlingu, protože Bybit v tomhle období spustil spotové obchodování, tudíž si každý kryptoměnový nadšenec mohl své coiny a tokeny vybrat a vložit do své peněženky. Mimo spotové obchodování dosáhla burza Bybit v roce 2021 nové ATH na trading volume, které vyletělo k 35 miliardám amerických dolarů.

Následující rok 2022 se nesl ve znamení navázání spolupráce s Red Bull Racing, který můžeme vidět na svých televizních obrazovkách při závodech Formule 1.

Bybit recenze | TradeCZ

Zaskočil tě pojem volume? Mrkni sem


Obchoduj s námi 🙂


Základní informace k burze Bybit

Kryptoměnová burza Bybit o sobě hlásá, že by se jednou chtěla stát kryptoměnovou archou světa. I díky tomu poskytuje všem kryptoměnovým vyznavačům nástroje nové generace a podporu 24/7. Burza je nakloněna Webu3!

Jak již bylo řečeno, Bybit vznikl v roce 2018 a sídlí v Singapuru.

Původně se specializoval pouze na pákové obchodování, ale postupem času přidal také podporu pro obchodování spotové.

Recenze Bybit | TradeCZ

Pro uživatele je zde živá podpora, která je vám připravena pomoct 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Na burze určitě oceníte, že je dostupná ve více než 160 zemích světa a podporuje více než 16 jazyků. Burza je vám k dispozici jak na počítačovém zařízení, tak na mobilních zařízeních včetně iOSu a Androidu.

Burza má v rukávu velmi silné partnery, kterými jsou například Chainlink či Circle. Bybit má ve svém zásobníku více než 270 aktiv pro spotové obchodování a disponuje 200 kontrakty na futures. Zde lze hovořit o dostačujícím výběru pro běžného krypto-nadšence.

Pokročilejší tradeři jistě ocení využití pákového obchodování až do výše 100x.

Recenze Bybit | TradeCZ

Poznej rozdíl mezi pákovým a spotovým obchodováním

Obchodní platforma Bybit

Při otevření rozhraní krypto-burzy Bybit na nás okamžitě vyskočí velmi moderní a příjemné tmavé pozadí se zlatavými detaily. Rozložení obrazovky je uděláno spíše klasicky, jak to vidíme u ostatních burz. Uprostřed máme k dispozici živý cenový graf aktiva, napravo velmi likvidní knihu objednávek společně s tržními příkazy a nalevo je ve výchozím nastavení výběr aktiv.

Recenze Bybit | TradeCZ

Samotný cenový graf je velmi intuitivní a lze si ho nastavit pro naše specifické potřeby. Podporuje standardní Bybit formu nebo námi velice známý TradingView, díky kterému můžeme využít různé technické indikátory pro přesnější analýzy jak na minutovém grafu, tak na měsíčním.

Říkal tady někdo „indikátory„?


Recenze Bybit | TradeCZ
Trezor pro úschovu kryptoměn

Nabídka burzy Bybit

Mimo již zmíněné spotové, margin či futures obchodování (s podporou podmíněných, limitních či tržních objednávek) nabízí burza Bybit také tzv. pákové tokeny, které nabízí nejčastěji ve variantě 2x – 3x LONG či SHORT. Co si pod tím představit?

Řekněme, že si chceme nakoupit Bitcoin, ale máme v plánu si zvýšit případné zhodnocení za cenu nízké možnosti likvidace. Tak sáhneme právě po možnosti $Bitcoin3xLong, kdy se nám bude výnos násobit, ale násobit se bude i případná ztráta. Při zvýšení ceny BTC o 10 % pocítíme na účtu nárůst o 30 %.

Recenze Bybit | TradeCZ

Zmínil jsi „Bullmarket„?

Trading Bot na burze Bybit

Další zajímavou funkcí, kterou burza nabízí, je použití Trading botů, které jsou rozděleny do 3 kategorií.

  • První kategorií je Spot Grid bot, jenž se hodí pro používání za obdobích, kdy je trh do strany.
  • Druhá kategorie je kategorie DCA, kterou je možno využít při bear marketech nebo bull marketech.
  • Třetí je Futures, kdy si lze zvýšit zisk až 100x za jakýchkoli tržních podmínek.
Kryptoměnová burza Bybit | TradeCZ

Zjisti si něco víc ohledně „Futures

Copy Trading

Podobnou kategorií jako Trading boti je tzv. COPY Trading, kdy nám obchody nedělá robot, ale kopírujeme příkazy samotných obchodníků. Nutno říct, že se jedná o velmi rizikový nástroj, kde o našem úspěchu či neúspěchu rozhoduje někdo naprosto jiný, ve většině případů také neznámý.

Kryptoměnová burza Bybit | TradeCZ

Funkce Bybit EARN

Další oblíbený nástroj každé burzy je EARN, konkrétně Bybit EARN. Je přece škoda nechat své coiny jenom tak ležet, když je můžeme nechat pracovat a úročit. Zde je nám k dispozici Bybit Savings, jenž je vhodný zejména pro začátečníky. Bybit Savings nabízí stakování svých coinů formou fixní či flexibilní periody.

O něco složitější a náročnější je poskytování likvidity. U likvidity je nejčastěji potřeba uzamknout své coiny v páru například: BTC/USDT. Odměnou nám budou vyšší úroky než u „single asset“ stakingu.

Další služby, které Bybit nabízí, je: Launchpad, DEX, NFT či Crypto Loans.

Kryptoměnová burza Bybit | TradeCZ

Velmi doporučuji zhlédnout následující podcast, který se problematice úročení v kryptu věnuje.

Poplatky na Bybit

Za vklad či výběr kryptoměn si burza Bybit neúčtuje vůbec nic. Co zaplatíte, je pouze poplatek těžařům za provedení transakce na blockchainu. Nákup kryptoměn za fiat může na Bybit proběhnout hned několika způsoby. Své kryptoměny si můžeme nakoupit pomocí platební karty či bankovního účtu při podpoře více než 50 fiat měn. Mnoho kypto-nadšenců určitě potěší podpora platforem jako ZEN, Google Pay či Revolut. Poplatky se zde budou lišit podle jednotlivých poskytovatelů či lokality naší „banky“.

Bybit si podobně jako každá jiná krypto-burza účtuje poplatky za obchody, které jsou rozdělené na MAKER a TAKER fees + spread. Poplatky se snižují s každým vaším rostoucím VIP levelem, které mají v podmínkách například: balance účtu, trading volume atd.

O jednotlivých poplatcích a VIP levelech se dočtete zde. Vzhledem ke konkurenci patří právě burza Bybit k těm výhodnějším z hlediska výše poplatků, které se pohybují relativně nízko. Dokonce i minimální objednávky si burza Bybit nastavila velmi nízko.

Kryptoměnová burza Bybit | TradeCZ

Kryptoměnová burza Bybit | TradeCZ
Krypto VIP skupina na Patreonu

Bezpečnost burzy Bybit

Tvrzení platformy Bybit zní: „Zavazujeme se našim uživatelům o co nejodolnější zabezpečení a své technologie pravidelně vylepšujeme nejnovějšími řešeními“.

Pojďme se tedy podívat na zabezpečení burzy.

Burza Bybit disponuje základními funkcemi zabezpečení jako je 2faktorové ověření, ať už pomocí bezpečnostního klíče, sms či některého z „authentikátorů“. Dle webu Bybit jsou všechny prostředky uživatelů uloženy v offline storage tzv. cold, který je ochráněn před případným online útokem zvenčí. Aby tým Bybit přidal na důvěrnosti, tak 3x denně ručně zpracovává všechny výběry uživatelů. Mimo pasivní ochranu používá burza tzv. monitoring podezřelé aktivity v reálném čase, který v případě identifikace nežádoucí aktivity uměle posílí autentizační opatření uživatele.

Bybit je plně transparentní burza, která provádí velmi často audity a kontroly, které jsou následně zveřejněny na webu: https://www.bybit.com/app/user/proof-of-reserve.

Kryptoměnová burza Bybit | TradeCZ

Kybernetika je velmi důležitá věc, mrkni sem!

Know your customer (KYC)

Velmi diskutované téma, co se týče samotného krypta a burz, je právě KYC. V našich končinách měla donedávna burza Bybit přezdívkuNejlepší NO KYC kryptoměnová burza“. Konkrétně do 8. května 2023, kdy nastala obrovská změna, co se KYC týče. Právě KYC je pro mnoho ostřílených machrů v krypto-světě rozhodujícím faktorem pro využívání dané platformy. Změny na KYC a detailní popis všech dostupných věcí naleznete na: https://www.bybit.com/en-US/help-center/s/article/Benefits-of-Different-KYC-Levels

NON KYC

Donedávna vlajková loď celé burzy, bohužel od 8. května 2023 je KYC povinný pro všechny uživatele burzy, kteří chtějí obchodovat s kryptoměnami a využívat služby Bybitu. V případě používání NON KYC tieru budete mít k dispozici pouze výběry USDT do měsíční výše 100 tisíc USDT. Nic více dostupné mít již nadále nebudete, ani vklad kryptoměn.

KYC lvl. 1

Na dosažení KYC lvl. 1 je potřeba váš doklad a selfie. Všechno máte za pár minut hotové a ověřeno v řádech minut. Teprve na TIERU lvl 1 se vám odemknou všechny dostupné nástroje na Bybitu, počínaje spotovým obchodováním.

KYC lvl. 2

Pokud chcete využít KYC lvl. 2, tak po vás bude Bybit vyžadovat „Proof of Addres“. Jedná se o doložení dokumentu, ve kterém potvrdíte vaše bydliště, jedná se o: výpis z bankovního účtu, potvrzení o pobytu či daňové přiznání. Tento TIER se příliš nemění od lvl. 1. Jsou zde změny v limitech, které udávají maximální denní výběr až do výše 2 milionů USDT či přístup ke službě zvané: Bybit Card, o které se dočtete více na: https://www.bybit.com/en-US/promo/global/bybit-card.

Business KYC

V případě, že chcete využívat Bybit jako společnost, tak vás odkážu na následující článek: https://www.bybithelp.com/en-US/s/article/Business-KYC-FAQ, který vám prozradí bližší detaily. My se totiž díváme na Bybit z pohledu jednotlivce ☺.

V případě dotazu na bezpečnost, KYC či cokoli jiného je zde živá podpora, která je dostupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu v několika světových jazycích.


Zkušenosti s Bybit | TradeCZ
Live Trading kryptoměn na Discordu

Recenze burzy Bybit – závěr TradeCZ

Bybit je kryptoměnová burza založená v roce 2018 se sídlem v Singapuru. Společnost se specializuje na obchodování s kryptoměnami s využitím páky, futures obchodování či klasického spotu. Kryptoměnová burza Bybit umožňuje uživatelům obchodovat s širokou škálou kryptoměn, včetně Bitcoinu, Ethereum, XRP, USDT a dalších.

Burza Bybit má také několik funkcí, které jsou určeny k ochraně uživatelů. Například platforma nabízí automatické zvýšení autentizace v případě zjištění podezřelé aktivity či uchovávání prostředků na cold storage. Platforma za svou relativně krátkou existenci již stihla nasbírat nespočet ocenění, kterými jsou: nejtransparentnější, nejinovativnější či nejdůvěryhodnější burza pro rok 2021. V roce 2022 se také stala nejlepší burzou pro kryptoměny obecně (ocenění získala na Cryptocurrency World Expo 2022).

Zkušenosti s Bybit | TradeCZ

Společnost se snaží poskytnout uživatelům co nejlepší možný zážitek z obchodování s kryptoměnami a vynakládá veškeré úsilí na zlepšování svého produktu. Bybit je v současné době jednou z nejrychleji rostoucích kryptoměnových burz a její popularita stále stoupá i díky velmi štědré nabídce možností při KYC lvl 1 verifikaci, která ji na oblíbenosti a využitelnosti jenom přidává.

Zkušenosti s Bybit | TradeCZ
TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
96 %
U 76-85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
Purple Trading
94 %
U 63 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
CFD broker na forex, akcie a ETF – pasivní investování
Insta Forex
92 %
U 69,82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
CFD broker na forex, akcie, kryptoměny a indexy
Nákup kryptoměn
Anycoin
Recenze
Získej 300 Kč při nákupu za 10 000 Kč.
Získej 10% slevu na poplatky a bonusy.
ByBit
Recenze
Alternativní investice
Fingood
Recenze
10-12 % p.a. P2B crowdfunding platforma
Investování do ETF i sběratelských předmětů
Investown
Recenze
Investování do nemovitostí od 500 Kč
Prop trading
Použij kód TRADE10CZ a získej 10% slevu!
ForTraders
Recenze
Použij kód TCZ a získej 10% slevu!
Ebook