Napište nám zprávu
💪 Hledáte komplexní investiční a trading komunitu?
💥 Akcie, ETF, Kryptoměny, Forex, Alternativy...
💪 Hledáte komplexní investiční a trading komunitu?
„Vaše podpora v tradingu a investování.“

Recenze Anycoin – česká kryptoměnová směnárna, Lightning Network, DCA nákupy a staking


Petr Plecháč 6. 7. 2023
Recenze Anycoin | TradeCZ

Anycoin recenze

Anycoin je česká kryptoměnová směnárna, která umožňuje rychlé a snadné nákupy či prodeje kryptoměn, a to i bez kryptopeněženky.

Krypto-směnárna Anycoin se specializuje nejen na hlavní, velmi známé kryptoměny, kterými jsou Bitcoin, Ethereum, Ripple či Litecoin, ale i další kryptoměny, jako jsou Juno či Polkadot.

Platforma Anycoin je v současné době k dispozici ve všech zemích Evropské unie, a i přes relativně krátkou historii, vznikla teprve v roce 2019, jsou její recenze vesměs kladné. Recenzí, a tedy zkušeností se směnárnou Anycoin, není na webu prozatím příliš mnoho, i proto přicházíme s recenzí Anycoin na TradeCZ.

Pro lidi, kteří hledají jednoduchý a bezpečný způsob nákupu kryptoměn, může být Anycoin to pravé místo.

Na platformě Anycoin zatím nelze směňovat 2 různé kryptoměny mezi sebou.

Odkaz na oficiální web Anycoin (referral link) – po splnění podmínek získáte 300 Kč na účet.

Nákup kryptoměn za české koruny – Anycoin

Jedním z hlavních přínosů Anycoin pro občany České republiky je jednoduchost a nákup Bitcoinu a kryptoměn za české koruny. Mimo CZK nabízí Anycoin také nákup kryptoměny za eura.

Co se týče platebních metod, nabízí směnárna Anycoin kromě platby z Anycoin účtu ještě možnost bankovního převodu. Ihned při nákupu digitálního aktiva je možné si určit, zda chceme daná aktiva ponechat na Anycoin účtu, nebo je rovnou zaslat na naši kryptoměnovou peněženku.

Směnárna Anycoin nabízí nízké a přehledné poplatky za nákupy a prodeje kryptoměn.

Bezpečnost je pro Anycoin také velmi důležitá. Platforma investuje velké prostředky na zabezpečení, aby chránila účty svých uživatelů. Ovšem sama nabádá klienty, aby své prostředky raději nenechávali na platformě a raději si je převedli do svých peněženek (ať už softwarových či hardwarových). Burza nabízí dvoufázovou ochranu, což znamená, že si uživatelé výrazně zvýší zabezpečení svého účtu a informací či aktiv na něm. Anycoin také ukládá všechny kryptoměny uživatelů ve speciálních institucích v poměru 1:1, což znamená, že nejsou vystaveny riziku „run na banku“ či volatilitou na trzích.

Díky tomu, že je Anycoin českou společností, nabízí podporu v češtině, slovenštině a angličtině. Klientům je k dispozici e-mailový kontakt nebo mobilní zákaznická linka, která je v provozu během pracovních dnů od 9:00 do 17:00.

Pojďme se na Anycoin podívat blíže.


Obchoduj s námi 🙂

Co nabízí směnárna Anycoin

K datu vytváření recenze disponuje směnárna Anycoin více než 200 kryptoměnami, takže potěší nejen zaryté bitcoinové maximalisty. Jak již bylo řečeno, směnu lze uplatnit pouze pomocí páru fiat/kryptoměna. Jednotlivé kryptoměny mezi sebou nelze směňovat.

Velká výhoda směnárny Anycoin je její použití bez nutnosti vytváření účtu, a to platí jak pro nákup, tak pro samotný prodej kryptoměn. V případě využití způsobu nákupu bez registrace jsou před námi 2 možnosti výběru kurzu dané kryptoměny.

Jak nakoupit kryptoměny na Anycoin

Směnárna Anycoin nabízí celkem tři možnosti, jak nakoupit kryptoměny:

  • První způsob nákupu kryptoměn na Anycoin je nákup za tržní kurz, kdy se daná kryptoměna nakoupí za kurz v době připsání peněz (z bankovního účtu), tudíž zde vzniká riziko, že můžeme nakoupit mnohem levněji či dráž. Objednávka bude totiž realizována vždy, pouze bude nakoupeno méně či více daného aktiva.
  • Druhým způsobem je nákup za aktuální kurz v době vytvoření objednávky. Zde nehrozí levnější či výrazně dražší nákup, ale riziko, kdy se daný nákup vůbec nemusí automaticky realizovat, a to z důvodu vysoké volatility na trzích. V takovém případě bude mít klient na výběr mezi aktualizací kurzu či zrušením objednávky.
  • V případě nákupu Bitcoinu a kryptoměn na Anycoin s registrací budeme mít k dispozici ještě třetí možnost, a to je tzv. Vlastní kurz. V takovém případě bude objednávka uzavřena, jakmile tržní kurz dosáhne námi zvolené hodnoty.

Než objednávku dokončíte, bude po vás ještě Anycoin chtít dodat účel obchodu, kterým je:

  • uložení majetku
  • spekulace na změnu kurzu
  • platba za zboží či jinou službu
  • ostatní (zde je nutno doplnit účel vlastními slovy).
Nákup kryptoměn na Anycoin

V případě, že chce zákazník využít výhod Anycoin, bude si muset založit účet. Mezi výhody registrace účtu na Anycoin patří: staking, spoření (DCA), uložení kryptoměn či nákup za vlastní kurz, a to přes Anycoin účet – kam lze kdykoli zaslat své peníze z účtu, a lze tak snížit riziko opožděného připsání platby.


Trezor pro kryptoměny
Trezor pro úschovu kryptoměn

Kryptoburza DASE

Zakladatelé směnárny Anycoin v červnu roku 2024 spustili kryptoměnovou burzu DASE. Burza DASE si klade za cíl být důvěryhodnou a otevřenou kryptoměnovou burzou, která bude odpovídat evropským standardům pro bezpečnost, transparentnost a spolehlivost. Na rozdíl od mnoha burz mimo Evropu, DASE plánuje poskytnout obchodníkům mnoho jedinečných výhod.

TIP: Vše, co o kryptoměnové burze DASE potřebujete vědět

Spoření a DCA nákupy kryptoměn

Pro spoření v kryptoměnách je zákazníkům Anycoin k dispozici speciální nástroj, tzv. „automatický nákup“, díky kterému lze nastavit v bance trvalý příkaz a pravidelně nakupovat kryptoměny (např. každý měsíc, týden nebo denně).

Tuto možnost ocení především krypto-nadšenci aplikující oblíbenou DCA metodu. Prakticky si ve své bance nastavíme pravidelnou platbu, jež musí dosahovat minimální částky (pro každé aktivum jinak), přičemž se daná kryptoměny nakoupí vždy za aktuální tržní kurz.

Prodej kryptoměn na Anycoin

Anycoin lze také využít pro prodej – směnu kryptoměn zpátky na fiat měnu. Opět nám směnárna nabízí při registraci 3 výše popsané způsoby stanovení kurzu, kterými jsou tržní, aktuální a vlastní.

Prodat lze kryptoměny jak vlastněné na Anycoin účtu, tak mimo na naší kryptoměnové peněžence.

Při prodeji kryptoměn můžeme peněžní prostředky zaslat na náš Anycoin účet, nebo rovnou na účet bankovní. V případě prodeje se nás již nebude směnárna dále ptát na důvod.

Prodej kryptoměn na Anycoin

Bankovní převody

Směnárna Anycoin přijímá platby bankovním převodem, bez poplatků. Pokud máte prostředky na vašem Anycoin účtu, můžete si kryptoměnu nakoupit za ně (okamžité a bez poplatků). Anycoin disponuje bankovním účtem u Spořitelního družstva NEY a vámi odeslaná platba bude připsána do 1 pracovního dne. Pokud platbu odešlete v pracovní den dopoledne, měla by být připsána ještě týž den odpoledne. SEPA platby (EUR) jsou připsány do 1 pracovního dne.

Pokud potřebujete rychle vyřizovat objednávky v průběhu dne doporučení je následující:

  • Vložit si peníze na účet předem a objednávky vyřizovat podle potřeby za použití aktuálního zůstatku na účtu
  • Funkcionalitu “Okamžité připsání platby”, více informací zde.
  • Využití platební brány (v sekci Směna).

Více informací o bankovním účtu naleznete na blogu.

Staking kryptoměn na Anycoin

Jestliže neplánujete v dohledné době manipulovat se svými kryptoměnami a chcete využít sílu blockchainu naplno, tak právě staking na Anycoinu čeká jenom na vás.

Dnes už nemusíte nechat své kryptoměny jen tak nečinně ležet, můžete si je zúročit. Na výběr jich zde není tolik, kolik si je můžete na Anycoin nakoupit, ale i současných 15 dává jistou dávku diverzifikace. Najdete zde i oblíbené Ethereum, Matic, Solanu, Atom či Cardano.

Odměna je vám vyplácena většinou 1x týdně, a v případě, že již nechcete dále stakovat, tak unstaking trvá přibližně 10 minut, takže své kryptoměny budete mít okamžitě k dispozici.

Staking kryptoměn na Anycoin

Kryptoměnová platforma Anycoin

Anycoin lze aktuálně využívat jak na webu, tak přímo pomocí jejich mobilní aplikace, kterou vydali v roce 2022. Nutno říct, že obě formy nabízí velmi obecné, přehledné a jednoduché rozhraní, které ocení obzvlášť začátečníci. Lze zde najít například: celkovou hodnotu portfolia, směny, vývoje kurzů či vklady a výběry.

Anycoin zdůrazňuje, že mobilní aplikace stále prochází vývojem a již nyní se můžeme těšit na nové a zajímavé funkce.

Jednou z posledních novinek bylo zavedení Lightning peněženky.

Lightning peněženka na Anycoin

Aplikace Anycoin je v současné době již plnohodnotná Lightning peněženka, díky které lze přijímat i posílat platby přes Lightning Network.

Lightning je mezi kryptonadšenci velmi populární z důvodu, že lze skrze něj posílat platby v kryptoměnách takřka okamžitě a poplatky nečiní více než pár haléřů.

Lightning peněženka Anycoin nabízí také funkci generování QR kódu pro plátce, nebo možnost naskenovat existující Lightning fakturu.

Tvůrci video-kontentu či blogů možná ocení i možnost vytvoření si vlastní trvalé Lightning adresy (LNURL) s přidáním ALIAS a vygenerováním QR kódu pro LN platby, které si nasadí na své streamy či webové stránky, díky čemuž mohou od svých sledujících obdržet podporu skrze LN platby.

Obchodní limity kryptoměn na Anycoin

Co se týče obchodních limitů, činí minimální vklad 1 korunu – ovšem zde pozor – v tomto případě si maximálně vložíte jednu korunu a ověříte účet. Každá kryptoměna má nastaveny své minimální limity, přičemž transakční poplatky by se vám nemusely při drobných nákupech či směnách vyplatit.

Figuruje zde i výše maximální objednávky. Co se týče obchodů bez registrace, je zde pevně daná hranice 25 000 Kč / 60 dní. Nad tento limit sice směnárna objednávku přijme, ale pro úspěšné dokončení budete vyzváni k ověření identity.  S registrací a ověřením se limit zvýší na 250 000 Kč.

Poplatky na Anycoin

Směnárna Anycoin potěší svými poplatky hodně lidí, neboť patří mezi ty férovější, přehlednější a levnější na trhu.

Směnárna si neúčtuje žádné poplatky za vklad či výběr peněz na bankovní účet, také si neúčtuje poplatky za nákup a prodej v případě, že si kryptoměny ponecháte na svém Anycoin účtu.

Kde ale na poplatek narazíte, je tzv. spread, výběr kryptoměn do své peněženky nebo vklad určitých kryptoměn (90 % je ale zdarma).

Suma sumárum, platíte pouze tehdy, když chcete kryptoměny dostat na svoji peněženku + spread.

Abychom byli vůči směnárně féroví, tak transakční poplatek neplatíme směnárně do kapsy, ale těžařům za zpracování transakce. Transakčnímu poplatku je velmi důležité věnovat pozornost, protože v případě malých částek můžeme zaplatit na poplatku podobně jako za samotný nákup.


Banky vs. kryptoměny | TradeCZ
Krypto VIP skupina na Patreonu

Recenze směnárny Anycoin – závěr a shrnutí

U směnárny Anycoin opravdu nelze najít významná negativa, která by její doporučení nějak znemožňovala. V případě, že jste menší krypto-investor, který hledá přehlednou, user-friendly platformu, na které lze pohodlně nakoupit kryptoměny, popřípadě zastakovat, tak se Anycoin jeví jako to pravé místo.

Negativa Anycoinu, kterými jsou limity či transakční poplatky, nejsou jejím výmyslem, ale legislativou a samotným blockchainem. Popřípadě lze ještě zmínit nemožnost směny mezi 2 kryptoměnami.

Pozitiva Anycoinu jsou převážně v podpoře nákupu kryptoměn CZK + eurem a jednoduchosti objednávek. Za zmínku stojí také široká nabídka kryptoměn, moderní aplikace pro mobilní telefony a podpora v místním jazyce.

Pro pořádné krypto-gurmány nelze opomenout podporu Lighting Network sítě + staking či automatické nákupy (spoření/DCA).

Anycoin se jeví jako jedno z velmi vhodných míst pro začínající uživatele krypto-světa či méně zkušené kryptoměnové nadšence, kteří nepotřebují manipulovat se svými kryptoměnami dennodenně.

TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
96 %
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
Purple Trading
94 %
U 63 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
CFD broker na forex, akcie a ETF – pasivní investování
Insta Forex
92 %
U 69,34 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
CFD broker na forex, akcie, kryptoměny a indexy
Prop trading
Použij kód TRADE10CZ a získej 10% slevu!
ForTraders
Recenze
Použij kód TCZ a získej 10% slevu!
Nákup kryptoměn
Anycoin
Recenze
Získej 300 Kč při nákupu za 10 000 Kč.
Získej 10% slevu na poplatky a bonusy.
ByBit
Recenze
Alternativní investice
Fingood
Recenze
10-12 % p.a. P2B crowdfunding platforma
Investování do ETF i sběratelských předmětů
Investown
Recenze
Investování do nemovitostí od 500 Kč
Ebook