Co je Crowdfunding aneb netradiční forma investice nejen do nemovitostí
Crowdfundingové kampaně mohou být zajímavou investiční příležitostí i pro drobné investory. Nepřinášejí vysoké riziko díky tomu, že vklad může být minimální. I tak byste měli být obeznámeni se všemi riziky!
Co je Crowdfunding
Ve světě financování se můžeme setkat s jedním zajímavým názvem, kterým je Crowdfunding. Tento způsob alternativního nebankovního financování využívají především individuální žadatelé z řad umělců. Dalším sektorem jsou rozvíjející se firmy s netradičními podnikatelskými záměry.
- Důvodem, proč společnosti nebo i jednotlivci tento způsob financování využívají, je to, že většinou nedosáhnou na klasické úvěry bankovních či nebankovních společností.
Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně novou metodu získávání finančních prostředků, není ještě příliš známá. Její budoucnost je ale velice nadějná. V praxi lze Crowdfunding rozdělit na dva základní typy.
- Dárcovský – může se jednat o sbírky charitativního, sociálního či politického charakteru.
- Investiční – investor předpokládá v budoucnu vysoké výnosy.
Přidejte se do uzavřené trading/investiční skupiny na Discordu!
Investuj se mnou 🙂
Výhody crowdfundingových kampaní
Cílem crowdfundingové kampaně je výzva k veřejnosti, jejímž smyslem je získat od ní menší finanční obnosy. Ty by pak ve finále měly pokrýt celou částku potřebnou k financování konkrétního projektu.
Crowdfundingová kampaň může mít ještě jednu nespornou výhodu. A tou je zviditelnění firmy a její snazší prosazení na trhu.
Crowdfunding ale nemusí nutně znamenat jediný způsob financování projektu. V některých případech se může jednat pouze o doplňkovou metodu. A to v případě, že banka či nebankovní společnost poskytne jen omezené prostředky v podobě úvěru.
- Crowdfundingové investování se může týkat i nemovitostí.
- Díky tomu, že počáteční finanční vklad může být minimální, je tento způsob investice dostupný prakticky pro každého.
TIP TCZ: Online investování do nemovitostí s Investown.
Na náročných developerských projektech se mohou podílet i drobní investoři prostřednictvím takzvaných mikroinvestic. Mikroinvestice jsou pro drobné investory velice zajímavé především z důvodu nízkého rizika a možnosti dlouhodobých výnosů.
Jednou z nejrozšířenějších crowdfundingových platforem je Fingood, tzv. P2B (peer-to-business) crowdfunding, díky němuž lze investovat do zajištěných firemních úvěrů a zhodnotit tak své peníze.
Na platformě Fingood nalezneme projekty malých a středních českých firem, které využily tento alternativní způsob financování pro růst svého podnikání. Investoři mohou očekávat roční výnosy až 12 %.
Pokračujte na recenzi Fingood.
UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.