Napište nám zprávu
Inspirujte se

Tržní analýza 11. 11. 2019
„Vaše podpora v tradingu.“

Finanční trhy náhled 1


Zdravíme vás!

V tomto týdnu jsme publikovali článek ohledně reálného využití a zobchodování patternu CHOP. Na článek se dostanete ZDE

Co se děje na trzích

Akcie a indexy posilují díky poměrně dobré výsledkové sezóně firem. Posílení indexu S&P 500 o 19 % v 1Q není nereálné (dle Reuters)! Do středy vládla na trzích eufórie, aby ve čtvrtek a v pátek nadšení opadlo – investoři jsou opět ve stresu z prezidenta Trumpa a jeho pokračujícím tažení „Trade wars“ USA vs Čína. Kde prezident USA zvažuje navýšení cla na dovážené zboží z Číny.

Velkému zájmu se nyní těší ROPA. Ta je na 3-letém high! Saudská Arábie bude spokojená s cenou 80 – 100 USD (nyní jsme na 68 USD). Trhy ve čtvrtek a v pátek ovšem znatelně klesly, a to především díky vybírání zisků (ve čtvrtek) a také díky Tweetu Donalda Trumpa, který shledává cenu ropy příliš vysoko.
Poptávka a nabídka je poměrně vyrovnaná. USA se stává lídrem, navyšuje export ropy a má poměrně zásadní hlas (Arabské země už nejsou tak silné). Zrychlující se průmysl, rostoucí ekonomika, zvýšené napětí v Sýrii však cenu ropy stále nenechávají klesnout.

Vyplatí se sledovat zprávy kolem Trumpa a jeho setkání se Severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Proč se to vyplatí? Protože to sleduje celý svět 🙂

Forex trhy poměrně dobře reagují na silné levely. Využitím market profile, sledováním volume a hlídáním trendů nic nezkazíme. Celkově se očekává posílení dolaru, od toho se můžeme odrazit a hledat příležitosti na silnější stranu.
EURUSD daily do strany, krásný CHOP! Pokud bychom měli brát v potaz posilování dolaru (díky kterému by mohla ropa klesnout), můžeme bedlivě sledovat spodní hranu daily kanálu, možná tvořícího se trojúhelníku a vyčkávat na breakout do shortu. USDCAD poměrně hezky reaguje na zprávy o ropě. Posilování dolaru + uklidnění situace (válečné) = pokračujeme v longu.