Napište nám zprávu
Investiční rady 2022
TOP 5 z XTB
Investiční rady 2022
„Vaše podpora v tradingu.“

Kryptoměny – poznejte trh a začněte obchodovat


Petr Plecháč 25. 4. 2019

Chcete začít obchodovat v oblasti finančního trhu a zajímají Vás kryptoměny? Pojďte se podívat na svět kryptoměn zblízka a objevte jejich tajemství.

Kryptoměny – poznejte trh a začněte obchodovat

V případě, že jste se rozhodli pro obchodování na finančním trhu, tak Vás zajisté budou zajímat veškeré možnosti pro obchod, které finanční trh nabízí, a takovou možností jsou i kryptoměny.

Co vůbec je kryptoměna a na jakém principu funguje?

Jak již správně tušíte, tak kryptoměna není běžné platidlo založené na principu bankovek nebo mincí, ale jde o digitální, virtuální neboli alternativní platidlo, které funguje na principu kryptografie. Jedná se tedy o digitální peníze, kterými můžete provádět denní platby v obchodech, restauracích i na internetu. Jejich unikátnost nespočívá pouze v tom, že jde o virtuální měnu, ale také v tom, že jde o decentralizovanou měnu. To znamená, že nad ní nemá nadvládu žádná banka, stát, centrální server ani zprostředkovatel.

Vše tedy funguje na principu P2P a na základě šifrování tzv. asymetrická kryptografie a o vše se starají samotní účastníci crypto komunity. Kryptoměny mají vlastní síť, ve které lze tuto měnu těžit, což v praxi znamená vytvářet další jednotky této měny. Tyto sítě fungují na základě vlastního, a přitom veřejně dostupného zdrojového kódu a připojení k síti formou speciálního softwaru.

Jaké další charakteristické vlastnosti kryptoměny mají?

  • Kromě toho, že jde o měnu decentralizovanou, tak další charakteristickou vlastností je její bezpečnost a transparentnost. Díky šifrování je kryptoměna chráněna proti útokům hackerů.
  • Oproti transakcím v tradiční měně je kryptoměna také charakteristická tím, že transakce jsou anonymní, což znamená, že nesdělujete žádné osobní údaje ani neexistuje žádné propojení mezi osobami a účty.
  • Za transakce ve virtuální měně se platí buď nízké, nebo žádné poplatky.
  • Další vlastností, kterou nelze opomenout, je závislost transakcí na připojení k internetové síti a funkčnosti sítě kryptoměnové.
  • Mezi základní kryptoměny patří Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple, Monero, Dash a další.

Je možné s kryptoměnou obchodovat?

Kryptoměna patří k produktům finančního trhu, které jsou pro obchodování velice populárním zaměřením. Investovat do kryptoměn je možné jak formou investice fyzické, tak i přes CFD. Kryptoměny tak můžete nakupovat i prodávat.

Více o obchodování a investování do kryptoměn pokračujte zde.

Poznejte svět kryptoměn od A do Z v naší vzdělávací sekci.

TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
96 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
NAGA
94 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Nákup a trading kryptoměn, kopírování jiných obchodníků na NAGA
eToro
92 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro social trading, zlomkové akcie a kryptoměny
Nákup kryptoměn
BINANCE
Recenze
Získej 10% slevu na poplatky.
Coinbase
Recenze
Získej $10 při nákupu za $100
Bitpanda
Recenze
Krypto, Akcie, Drahé kovy

Ebook