Napište nám zprávu
Investiční rady 2022
TOP 5 z XTB
Investiční rady 2022
„Vaše podpora v tradingu.“

Tipy a triky: jak využít kryptoměny na maximum – krypto karty, Earn, jak ušetřit, kryptoměny zdarma


Svět kryptoměn otevřel nové dveře, o kterých se nám ani nezdálo. Zastaralé finanční instituce nahrazuje v některých ohledech takřka instantní platba či aplikace decentralizovaných financí.

Kromě toho existují platební karty, decentralizované úročení… Kdo se v tom má vyznat?

Tipy a triky kryptoměn

Kryptoměny vám mohou v lecčem ulehčit život. Osobně využívám celou řadu triků, abych ušetřil na poplatcích nebo získal nějaké kryptoměny zdarma. Rozhodl jsem se sepsat sadu obecných rad, co shledáte zaručeně užitečnými.

Video

#1: XRP je nejlevnější a nejpřístupnější kryptoměna

Ripple se nechlubí největší oblibou. V USA je dokonce kvůli zakročení SEC prakticky nemožné si kryptoměnu pořídit. To ale neplatí o českých směnárnách. Prakticky každá z nich XRP prodává.

Koupí XRP místo BTC nebo ETH můžete výrazně ušetřit. Nově nabyté tokeny po zakoupení zašlete na burzu podle své libosti. A tam přeměňte na vámi požadovanou kryptoměnu. Poplatky na síti XRP se pohybují na škále od 50 haléřů do 5 korun. BTC má poplatky od 30 korun až k celé pětistovce. ETH ještě víc.

poplatky Ethereum

#2: Zkuste používat nabídky spojené s kryptoměnovými kartami

Kryptoměnové karty lze v České republice získat díky Crypto.com nebo Binance. Obě ale fungují jinak a musíte zvážit, která se vám hodí víc.

Crypto.com umožní při držení CRO v hodnotě aspoň 400 dolarů 2% cashback a zdarma Spotify. Na druhé straně, pro 2% odměnu musíte mít měsíční průměr držených BNB na Binance pohybující se nad 1 BNB. Kurz hraje velkou roli. Crypto.com vám za CRO s hodnotou nad 400 dolarů pošle železnou kartu. Binance nikoli.

Karta Binance konvertuje kryptoměny na fiat v reálném čase – při nákupu. Crypto.com kartu musíte nabít buď přes bankovní debetku nebo pomocí kryptoměn. POZOR! V případě Binance bych si dovolil upozornit, že taková transakce by se správně MĚLA danit.

#3: Earn program

O programu Earn jsem už psal. Umožní vám získat 2–10% úroky na vašich kryptoměnách. Věnoval jsem se burze Crypto.com, ale podobné programy lze najít i na ostatních platformách. Stačí hledat. Nenechte své kryptoměny jen se válet na peněžence.

#4: Mějte přehled o svém portfoliu díky agregátorům

Pokud se nevyhýbáte správné diverzifikaci, určitě vám přijde vhod udělat si portfolio digitálních aktiv. Nejlepší je dle mých zkušeností Coingecko.com, kde najdete prakticky každý projekt. Po přihlášení jen začnete zadávat kryptoměny, které držíte. Coingecko má i fajn aplikaci na telefon.

Kromě čistě držených aktiv můžete do agregátoru zadat i jednotlivé transakce a nákupy. Tím dosáhnete dokonalého přehledu o tom, jak se momentální cena liší od té nákupčí.

#5: Zkuste se stát ambasadorem projektu

Máte oblíbený projekt, který je stále ve svém zárodku? Pokud ano, zkuste napsat administrátorovi nebo moderátorovi skupiny na Telegramu a zeptejte se na ambasadorský program. Je to efektivní cesta, jak získat tokeny zdarma. A můžete přitom mít i zábavu.

Jako ambasador budete odměňováni za svoji komunitní tvorbu. Jde o videa, obrázkové memy, GIFy. Ale i o příspěvky na sociálních sítích nebo fórech.

Lidem takové programy uniknou. Což je škoda. Podpořte svůj projekt a vytěžte z toho něco!

Jak fungují kryptoměny

#6: Zůstaňte v obraze díky CryptoPanic

Dnes už je skoro nemožné sledovat každý nový projekt a každou novinku, která světem kryptoměn proletí. Profíci, co berou svoji úlohu vážně, proto sledují agregátory novinek. Tím nejefektivnějším je CryptoPanic.

V jednoduchém rozhraní si můžete navolit, co hledáte. Jsou to novinky? Videa? Tweety? Platforma operuje i jako sociální síť. Snadno vyfiltrujete zprávy, které mají velký poměr palců dolů. Nechybí komentáře.

Crypto Panic návod

Závěr

Doufám, že vám mnou prezentovaných 6 rad přijde vhod. Je to malý kompilát toho, co za nástroje používám každý den. Rád se o něj podělím s váženými čtenáři. Pokud máte sami něco, o co byste se rádi podělili, nezapomeňte se mi ozvat do komentářů!

Jestli vás místo prezentovaných triků láká obchodování, tak v horní liště Trade.cz pod „AKADEMIE“ najdete celou plejádu dobře rozepsaných textů o všem, co vás může zajímat. Například indikátory.

Ověřené krypto burzy a směnárny

Nákup kryptoměn
BINANCE
Získej 10% slevu na poplatky.
Coinbase
Získej $10 při nákupu za $100
Bitpanda
Krypto, Akcie, Drahé kovy
TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
96 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
NAGA
94 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Nákup a trading kryptoměn, kopírování jiných obchodníků na NAGA
eToro
92 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro social trading, zlomkové akcie a kryptoměny
Nákup kryptoměn
BINANCE
Recenze
Získej 10% slevu na poplatky.
Coinbase
Recenze
Získej $10 při nákupu za $100
Bitpanda
Recenze
Krypto, Akcie, Drahé kovy

Ebook