Krypto VIP – únor 2023: Arbitrum, Optimism, zkSync, Starknet a Airdropy
Zdravím vás, je tu nový měsíc a pro všechny fanoušky krypta tu dávám přehled toho, co se minulý měsíc dělo v naší Krypto VIP sekci.
Největší změnou v rámci naší krypto sekce byl přechod našich informačních stránek na notion.so, které nabízí skvěle přehledný prostor pro naše články, návody a edukaci.
V rámci této změny byl do našich materiálů přidán kompletní průvodce do krypto-světa s edukativními materiály v angličtině, od návodů pro úplné začátečníky v kryptu až po složité DeFi strategie určené pro experty v této oblasti. Současně bylo přidáno spoustu edukativních vysvětlení a nástrojů k analýze krypto-projektů a zlepšení svého investičního rozhodování.
V uplynulém měsíci jsme sledovali opravdu velké množství projektů, a především jsme na Discordu vedli debaty nad Layer 2 řešeními pro Ethereum (Arbitrum, Optimism, zkSync, Starknet), kde sledujeme velkou část projektů v těchto ekosystémech, jak pro případné airdropy, tak pro případné investiční příležitosti. S ohledem na to byl do naší sekce přidán kompletní návod na případný Arbitrum, zkSync a Starknet airdrop. Pro Arbitrum jsme pak na našem portálu vytvořili zvláštní sekci celého ekosystému, kde jsme zveřejnili článek s přehledem nejzajímavějších projektů na Arbitrum s odkazy na detailní samostudium. Současně ve skupině stále řešíme narrativ kolem modulárních blockchainů, přičemž v uplynulém měsíci u nás vyšel článek o největším modulárním blockchainu Celestia (i s vysvětlením, co to ty modulární blockchainy vlastně jsou ).
Jelikož se jedná o velmi „early“ projekty, tak se snažíme ve všech významných projektech o získání airdropů za testování jejich testnet sítě.
TIP: Co je Airdrop
Z dalších našich článků bych upozornil na článek o blockchainu SUI (jehož ekosystém taktéž detailně sledujeme) a článek týkající se bezpečnosti v kryptu, resp. konkrétně zaměřený na odstraňování oprávnění z Metamasky. Veřejně přístupné články pak zpracováváme především v rámci delších vláken na našem twitteru @CryptodropsR, tak nezapomeňte sledovat.
V naší hlavní části sekce, tj. přidávání projektů v early fázi vývoje, bylo přidáno několik desítek projektů, přičemž dva Layer 1 projekty byly zařazeny i do zvláštní sekce „top early projekty“, kde čekáme na případný investiční vstup do těchto projektů.
Co se týče airdropů, tak v uplynulém měsíci jsme obdrželi nižší airdropy v řádech jednotek dolarů až desítek dolarů (no alespoň to některým zaplatilo členství v sekci ).
Naše skupina není zaměřena na trading, ale spíš na dlouhodobé držení (a zároveň využívání daných tokenů/coinů v DeFi či stakingu), takže se nemá cenu příliš zaobírat konkrétními hodnotami portfolia, nicméně ve zkratce většina coinů ode dne zveřejnění našeho „bullrun portfolia“ je v zisku, přičemž na některých coinech jsme již museli brát nějaké zisky, neboť tyto coiny byly více jak 100 % v zisku.
(Upozornění pro všechny! Žijeme v turbulentním makro prostředí, takže nezapomeňte brát nějaké zisky)!
Vysoce rizikové portfolio označené jako „degen“ je taktéž v zelených číslech, nicméně zde jednotlivé coiny skáčou denně o desítky procent, takže aktuální hodnoty nemusí být příliš relevantní. Nicméně, aby se nezdálo, že všechno je pouze růžové (resp. zelené) a zalité sluncem, musím zmínit i jednu z našich prozatím nepodařených degen investic, a to do DeFi projektu, jehož partnerský projekt zasáhl hack, což cenu našeho tokenu smetlo o 60 % níže. Současně jsme taktéž ukázali způsoby uložení našich stablecoinů ve stakingu, pakliže je nechcete nechat jen tak ležet, a chcete, aby pro vás vydělávaly.
Do nového měsíce jdeme opět s tím, že očekávám nepředvídatelné makroprostředí, které může zapříčinit i větší pády kryptoměn. To nám však dá skvělé příležitosti nakoupit projekty, které ve skupině sledujeme.
Hodně štěstí všem krypto nadšencům, a snad bude březen ještě víc zelený než únor .
Sledujete mě na Twitteru?
UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.