Napište nám zprávu
Naučte se trhy číst

ONLINE KURZ
„Vaše podpora v tradingu.“

Profit na palladiu a kávě v jednom týdnu. Aktuální náhled na trhy.


V minulém týdnu se nám v PWFT klubu podařilo sesbírat profity na dvou velmi odlišných komoditách, a sice na kávě a palladiu.

Káva Palladium profit

Káva patří mezi naše oblíbené „softies“, kde velmi dobře funguje Technika COT. Káva je již delší dobu podhodnocená, a to dokonce i v momentě, kdy není zcela jasné, jak budou moci producenti nadále za tak nízké ceny fungovat. Na podporu pěstitelů kávy se zakládají organizace i speciální kryptoměny, přitom ještě stále nebyl dobyt asijský trh, který jakmile se otevře, budeme pravděpodobně svědky zcela jiného pohledu na graf s kávou.

Palladium je v naprosto jiné situaci. Jakožto drahý kov, a průmyslový kov zároveň, je momentálně ve velmi dobré situaci. Napětí ve světě a poptávka po elektromobilech v Číně (palladium potřeba) v dobře se rozmáhající globální ekonomice ženou ceny palladia do nebes.

Níže je pro Vás připraven video-komentář.

Káva

COFFEE profit MT4

Kávu jsme nakoupili na hodnotách kolem 95 a prodávali za 110. Nyní již stouplo riziko korekce trhu na takovou úroveň, že jsme pozice na kávě uzavřeli.

Jedním z indikátorů možné korekce trhu je také COT index. Jak vidno, křivky se dostaly na velmi nízké hodnoty a commercials začínají kávu prodávat,

Káva COT index tradingview
COT index na kávě

Palladium

Pallaidum MT4 Price Action

Short na palladiu lze zařadit mezi ty „risky“, ale důvod pro korekci trhu dolů tu byl a ještě nezmizel.

Na obrázku níže je zobrazen cenový vývoj palladia a poptávka po něm. Poptávka již delší dobu klesá a spolu s pozicemi velkých spekulantů vytváří prostor po pokles trhu.

Palladium poptávka spread
Poptávka po palladiu

Forex

GBPUSD price action
GBPUSD, H4

Na měnovém páru GBPUSD jsme svědky překonávání dvou silných resistencí a bude zajímavé sledovat, jak dnes tento trh zakončí. Více informací naleznete ve videu níže.

Video
Ebook