Napište nám zprávu
WEBINÁŘ 1. 10. 2020

MP, COT a živá analýza
„Vaše podpora v tradingu.“

Řím 2019 a aktuální tržní situace: VIX, SP500, BTC


Vrátil jsem se z Říma, kde jsem se během tří dnů snažil vypnout a načerpat trochu energie pro pokračování svého burzovního života.

Řím

Kdo sledujete naši Facebook nebo Instagram stránku, měli jste o všem přehled.

Před Koloseem jsem si neodpustil pořídit fotografii, kde dělám, že se věnuji tradingu 🙂

Koloseum trading v Římě

U slavných památek se zaručeně obchodovat nedá… milion lidí, každou chvíli Vám někdo cpe vodu, náramek nebo selfie tyč, a to i když vše z toho nosím nebo držím v ruce.

Večer se burzovní trhy samozřejmě analyzovat dají, ale kdo by se na výletě zabýval COT analýzou nebo profilací trhu? Stačí jednou za čas zkontrolovat obchodní pozice a zase se věnovat drahé polovičce.

Pizza v Římě a trading

Pizza a Řím jde celkem dobře dohromady 🙂

Možná jste ještě v Římě nebyli, možná ano, možná Vás zajímá architektura… prostě zde je ještě pár fotek a poté už se vrhneme na trhy.

Trhy

SP500

SP500 daily all time high

Americký akciový index SP500 zavřel tento týden blízko svých historických maxim. Za růstem stojí optimismus ohledně pokračujícího obchodního jednání mezi USA a Čínou.

První fáze obchodní dohody je prý téměř hotova, Čína nakupuje americké zemědělské produkty a US prezident Donald Trump zatím nezavedl nová cla na dovoz čínského zboží.

Zároveň nám aktuálně probíhá výsledková sezóna, tzv, Earnings. Ta prozatím nenaplnila očekávání analytiků, kteří předpokládali spíše horší kvartální výsledky firem. Příjemně překvapily společnosti jako Tesla, Intel nebo Microsoft.

Pravdou ovšem zůstává, že se velcí spekulanti i hedgers nacházejí na VIXu, indikátoru strachu a nervozity, na svých dlouhodobějších maximech.

VIX indikátor volatility

Tento stav určitě nesvědčí nákupu akcií. Zvyšuje se riziko rychlého propadu akciových indexů.

Bitcoin

Bitcoin Bitfinex investing

V kryptoměnovém světě se opět něco děje.

Facebook a jeho projekt s novou kryptoměnou Libra se zatím spíše propadá a velké tváře (společnosti) už tento projekt stihly ještě před spuštěním opustit.

Lze říci, že právě ono plánované spuštění nové kryptoměny s názvem Libra přineslo pesimismus do celého kryptosvěta. Americké úřady se díky tomuto projektu začaly o to více celkově zaměřovat na kryptoměny a investoři (především krátkodobí spekulanti) začali panikařit a opouštět trhy.

Po pár dnech pesimismu jsme však aktuálně svědky ohromného posilování celého spektra kryptoměn, bitcoinu nevyjímaje.

Bitcoin posílil během necelého jednoho dne z hodnoty 7 500 USD na 10 400 USD. Momentálně zde probíhá poklesová korekce trhu při reakci na silnou price action resistenci.


Přečtěte si článek, kde popisuji aktuální profit na ropě WTI.


Staňte se součástí uzavřeného trading klubu.


Kurz zdarma

Ebook