Napište nám zprávu
Staň se patronem

A získej cenné informace
„Vaše podpora v tradingu.“

Initial margin


Initial margin znamená v překladu tzv. „počáteční marže“.

Marže představuje pro brokerskou společnost určitou zálohu, kterou musí mít obchodník na svém účtu, aby mu byl povolen nákup nebo prodej podkladového aktiva.

V případě, že obchodník nemá dostatečný objem finančních prostředků na pokrytí počáteční marže, není mu nákup či prodej aktiva povolen. Pokud má obchodník již nakoupeno (prodáno) a jeho účet se dostane pod úroveň požadované marže, může mu být jeho nejztrátovější obchod uzavřen.

Initial margin se velmi blízce pojí s finanční pákou, kterou obchodníci využívají pro zmírnění požadavků na marži i pro potenciál větších zisků.

Initial margin se liší od tzv. Maintenance margin, neboli udržovací marže, která je vyžadována v průběhu držení obchodů.

Udržovací marže je obvykle nižší než počáteční marže a stanovuje ji jak nařízení, tak makléř sám. V období zvýšené volatility, může být udržovací marže v průběhu obchodu změněna a obchodník by měl mít na účtu vždy dostatek finančních prostředků, aby se vyhnul případným problémům, které mohou vyústit až v zavření ztrátových pozic.

Initial Margin

Kurz zdarma

Ebook