Napište nám zprávu
Naučte se trhy číst

ONLINE KURZ
„Vaše podpora v tradingu.“

Bloomberg strategie


Intro

Bloomberg je americká společnost poskytující finanční služby. Především nás však zásobuje čerstvými informacemi o akciích, výsledcích společností na burze a především pak poskytuje jedno z nejlepších investičních zpravodajství.

Jelikož Bloomberg News sleduji téměř každý den, nemohl jsem si nevšimnout i technických analýz (TA), které často provádějí.

Jednu takovou analýzu si zde ukážeme a podíváme se, jak ji můžeme využít.

Použité nástroje

Bloomberg strategie
Obrázek TA z Bloombergu

Na obrázku jsou k vidění použité nástroje i zdroj informací. Jedná se o graf Bitcoinu a aktuálně můžeme sledovat, že SMA 50  je velmi blízko SMA 200 a MACD se stáčí dolů.

Bitcoin a Bloomberg strategie
Podobný obrázek v MT4

Objasnění

MACD je v základním nastavení a jako trendový indikátor je velmi často užíván pro předpověď následného pohybu trhu. Jelikož nám MACD naznačuje oslabení trhu a možný další pokles, je na pováženou uvažovat aktuálně o pozici long s čistým svědomím.

Moving Average´s, neboli klouzavé průměry s hodnotami 50 a 200. Věřte nebo ne, jsou to jedny z nejvíce používaných hodnot při užití tohoto, opět trendového indikátoru. Hovoří se, že velké instituce, banky, velcí obchodníci.. všichni se na tyto hodnoty dívají.
To, že jsme zavřeli na denním TF pod SMA 200, je poměrně jasným signálem pro short.
SMA 50 je stále nad SMA 200, tedy změna trendu, dá se říci, ještě nenastala a může jít pouze o vybrání mnoha SL pod low roku 2018.

Co si z toho vzít

  • Klouzavé průměry patří mezi základní nástroje velkých hráčů na trhu.
  • SMA 200 na denním grafu určuje hlavní trend.
  • Klouzavé průměry a MACD patří mezi trendové indikátory.
  • I když se trhy výrazně hýbou dle makroekonomických zpráv, je třeba sledovat TA.

Video - shrnutí a praxe

TCZ závěr

Na SMA 50 a SMA 200 bychom si skutečně mohli v našem grafu udělat místo. Co se týká MACD, je to jeden z nejznámějších indikátorů a mnoho profi traderů vyučují za nemalé částky, jak správně s MACD pracovat. Jedná o zajímavý nástroj, který nás může před něčím varovat, nebo nám pomoci se v daném okamžiku přiklonit k long nebo short straně.
Opět ale musíme rozumět logice všech indikátorů! Ty vycházejí vždy z ceny a času a jako takové samozřejmě nemohou vědět, kam se trh vydá. ALE něco naše oči nevidí, a to si můžeme vizualizovat formou nástrojů.
Ebook