Napište nám zprávu
Akcie a OPCE

Začněte investovat
„Vaše podpora v tradingu.“

Pattern dlouhá svíce


Intro

Pattern dlouhá svíce lehce navazuje na předešlý pattern Single, který jsme si rozebrali již dříve.

Pattern dlouhá svíce
Graf MT4 s trhem GBPJPY, TF daily

Jak už z názvu vyplývá, bude nás zajímat dlouhá svíce. Není až takovým problémem onu dlouhou svíci nalézt. Můžeme využít různé techniky, jako měření předem definovaného počtu svící, následné průměrování a konečné vyhodnocení.. nebo se podívat na graf a jednoduše tu dlouhou svíci vidět!

Taková dlouhá svíčka nám řekne minimálně dvě věci: 
Za prvé se jedná o okamžik, kdy do trhu vstoupili větší hráči. Trhem prostě nepohne retail, ne tak moc! Do trhu tečou veliké peníze.
Za druhé máme příležitost se svézt s velkými hráči 🙂

Jistě si lze všimnout, že většina oněch velkých svíček je součástí Singlu (123Gapu) a můžeme ji využít podle již předepsaných pravidel, nebo využijeme pomůcku zvanou Fibonacci retracement (Fibo).

Pattern dlouhá svíce
Fibo natáhneme na dlouhou svíci a sledujeme reakce na předem daných hladinách.

Zajímavé hladiny

  • 50 a 72,8 při vrácení
  • 127,2 ; 150 ; 200 a 300

Podstatu těchto hladin si objasníme jindy a jinde. Pracovat můžeme s různými hladinami v různých tržních prostředích, ale výše zmíněné patří mezi obecně přijímané, a to pro silné reakce trhu na daných úrovních.

Logika

Proč natahovat Fibo na dlouhou svíci? Jedná se o mimořádný okamžik na trhu, jedná se o vstup velkých hráčů a nás zajímá, kde by mohla polevit jejich síla a kde by naopak mohli přidat další peníze a pokračovat v nastoleném pohybu.

Fibo můžeme natáhnout na celou formaci Single, také si můžeme všímat zavírání nad/pod jednotlivými úrovněmi retracementu, nebo vstoupit na základě trendové linie a Fibo využít pro postupné zavírání pozic v zisku.

Video - shrnutí a praxe

TCZ závěr

Dlouhé svíce si v grafu všimne každý. Využít pullbacku k předem stanovené linii patří k velmi oblíbeným strategiím. Dává možnost k chycení dlouhodobějšího trendu s menším SL 

Podívejte se také na pokračování, pattern dlouhá svíce 2.


Kurz zdarma

Ebook