Burzovní výhled 6. 2. 2020, Bitcoin, SP500, ropa WTI, EURUSD
Od poslední burzovní zprávy uběhla doba, takže co se změnilo? Vrátil jsem se z dovolené… ale pojďme se podívat na trhy.
Průběh dovolené jste mohli sledovat na instagramu 🙂
Bitcoin
Kryptoměny se derou na výsluní, ale všiml jsem si jedné věci. V případě nejistoty na trzích, o to více v Číně (čínská ekonomika), začnou peníze přitékat kromě obvyklých bezpečných přístavů (zlato, jen) také do kryptoměn. Zkuste sami pozorovat, co se děje, když do trhů přijde strach (SP500 klesá) a když vyjde najevo informace zklidňující aktuální hrozbu.
Bitcoin proráží triangle a blíží se k psychologické hranici 10 000 dolarů. Bitcoin je následován dalšími coiny, například zCash, který byl jeden čas velmi oblíbený pro svou jednoduchou a výnosnou těžbu. ZCash přidal od začátku roku více než 100 %! Více o kryptoměnách naleznete ZDE.
SP500
Americký akciový index SP500 je na all time high i přes to, že se nedaří zastavit šíření koronaviru a neexistuje osvědčený lék. Za vše mohou kroky Číny, která pumpuje nepředstavitelné sumy peněz do domácí ekonomiky a dnes dokonce snížila některá cla na dovoz amerického zboží.
Čína se snaží všemi kroky zabránit, aby se koronavirus stal tzv. černou labutí. Na povrch se však dostávají neověřené informace, že situace je mnohem vážnější, než jak ji Čína prezentuje. To, že nynější situace bude mít dopad na čínskou ekonomiku je jasné, ovšem dostat relevantní data z Číny je obtížné a bude to chvíli trvat.
I když Čína svá data „uhlazuje“, velmi dobré fundamenty přicházejí ze Spojených států a tak není nynější růst indexů překvapivý. Stále bych se měl ale na pozoru!
Ropa WTI
Ropa WTI (ale i Brent, nebo benzín) se nastavuje k růstu. Osobně bych byl ještě opatrný, poptávka klesá, commercials a hedgers mají prostor pro prodej a ještě nenakupují.
Samozřejmě stačí napětí v Iráku (Íránu), reakce OPEC a OPEC+ a ropa opět najde dno na nynějších 51 dolarech za barel.
Z pohledu Price Action ropa retestuje support z druhé strany.
EURUSD
Měnový pár EURUSD je velmi blízko fyzickému gapu z roku 2017 a zdá se, že se rozhodl jej zaplnit. Stále nám na daném instrumentu panuje silný downtrend a jakékoliv signály k shortu mají větší pravděpodobnost k úspěchu než longy.
Vše podtrhává i v posledních týdnech sílící index amerického dolaru, takže lze očekávat podobnou situaci také na dalších měnových párech s americkým dolarem na druhém místě (AUDUSD, NZDUSD…)