Napište nám zprávu
Recenze XTB

TOP Broker
„Vaše podpora v tradingu.“

Indexy posilují, ropa na resistenci, čekání na Peking


Petr Plecháč 13. 12. 2019

V dnešní burzovní zprávě se podíváme na index SP500 a ropu WTI.

Index SP500

Index SP500

Index SP500 překonává předchozí historická maxima. Za silným růstem stojí poslední zprávy kolem obchodní dohody mezi USA a Čínou. Ze strany USA (Washington) je údajně vše vyřešeno a poslední krok, tedy podepsání, je nyní a Pekingu.

Ze strany USA by mělo dojít ke snížení již uvalených cel na dovoz čínského zboží na polovinu. Dále by měla být plánovaná cla na tuto neděli oddálena. Peking na oplátku musí v roce 2020 nakoupit dvojnásobné množství zemědělských plodin, než co nakoupil za rok 2017. Otázkou je, zda na to Peking přistoupí a zda je tento požadavek vůbec reálné splnit.

Trhy jsou nastaveny tak, že jakákoliv neshoda by znamenala silný výprodej. Trhy jednoduše počítají s uzavřením dohody, a proto bych rád upozornil na pokračující zvýšené riziko na indexech.

Ropa WTI

Ropa WTI

Stejně jako SP500 i ropa WTI posiluje díky výhledu velmi brzkého podepsání obchodní dohody mezi USA a Čínou. Trh se dostal na resistenci tvořenou horizontální i trendovou linií.

Posilují i další komodity, především pak kukuřice a sója, což jsou komodity, které se bezprostředně vztahují ke zmíněné obchodní dohodě.

TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
94 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Broker XTB je Volba TradeCZ – fyzické akcie s 0% poplatky.
NAGA
90 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Nákup a trading kryptoměn, kopírování jiných obchodníků na NAGA.

Ebook