Napište nám zprávu
Naučte se trhy číst

ONLINE KURZ
„Vaše podpora v tradingu.“

Indexy posilují, ropa na resistenci, čekání na Peking


V dnešní burzovní zprávě se podíváme na index SP500 a ropu WTI.

Index SP500

Index SP500

Index SP500 překonává předchozí historická maxima. Za silným růstem stojí poslední zprávy kolem obchodní dohody mezi USA a Čínou. Ze strany USA (Washington) je údajně vše vyřešeno a poslední krok, tedy podepsání, je nyní a Pekingu.

Ze strany USA by mělo dojít ke snížení již uvalených cel na dovoz čínského zboží na polovinu. Dále by měla být plánovaná cla na tuto neděli oddálena. Peking na oplátku musí v roce 2020 nakoupit dvojnásobné množství zemědělských plodin, než co nakoupil za rok 2017. Otázkou je, zda na to Peking přistoupí a zda je tento požadavek vůbec reálné splnit.

Trhy jsou nastaveny tak, že jakákoliv neshoda by znamenala silný výprodej. Trhy jednoduše počítají s uzavřením dohody, a proto bych rád upozornil na pokračující zvýšené riziko na indexech.

Ropa WTI

Ropa WTI

Stejně jako SP500 i ropa WTI posiluje díky výhledu velmi brzkého podepsání obchodní dohody mezi USA a Čínou. Trh se dostal na resistenci tvořenou horizontální i trendovou linií.

Posilují i další komodity, především pak kukuřice a sója, což jsou komodity, které se bezprostředně vztahují ke zmíněné obchodní dohodě.
Ebook