Napište nám zprávu
Recenze XTB

TOP Broker
„Vaše podpora v tradingu.“

Lekce 2


Ve druhém díle našeho výukového kurzu Trade škola CZ se podíváme na to, kde a jak můžeme začít obchodovat, co pro to potřebujeme a jak vypadá obchod v praxi.

Kde mohu obchodovat

Pro zadávání příkazů a zprostředkování nákupů a prodejů potřebujeme vlastnit obchodní účet u společnosti, které říkáme broker.

Broker je společnost zprostředkovávající a umožňující obchodování na finančních trzích. V dnešní době je řada českých a mnoho zahraničních brokerů, které takové služby nabízejí a o potenciální klienty se doslova přetahují. O vybraných brokerech si můžete přečíst v naší sekci Brokeři.

Po zvolení brokera, který Vám svou nabídkou produktů a služeb vyhovuje, přichází na řadu založení obchodního účtu (demo/real), zvolení obchodní platformy a na závěr samotné obchodování.

O výběru brokera, založení obchodního účtu a o platformě MT4 si povíme v příštích lekcích, dnes bychom se ještě společně podívali na to, co dalšího pro trading potřebujeme:

Co potřebuji pro trading

  • Dosažení plnoletosti!
  • Disponování finančními prostředky ke zhodnocení = peníze. Pro založení reálného účtu postačí ve většině případů něco kolem 200 USD (asi 5 000,- Kč). Pro smysluplné obchodování postačí cca 10 000,- Kč. Demo (cvičný) účet lze samozřejmě využívat bez nutnosti vkladu.
  • Počítač, případně tablet nebo mobil.
  • Připojení k internetu.
  • Čas, a to jednak k samotnému obchodování (otevírání, řízení a zavírání obchodů), ale z počátku především na studium a testování strategií.
  • Dostatečné množství informací, aby naše působení na finančních trzích nemělo rychlý konec.

Obchod v praxi

Trading je jeden z nejvíce svobodných byznysů na světě. Můžeme mu obětovat 10 minut denně, nebo 8 hodin denně.

Můžeme obchodovat intradenně, tedy v rámci jednoho dne otevřít i uzavřít daný obchod. Nebo můžeme vstoupit do obchodu v lednu a vystoupit v květnu.

Můžeme si také mnohé úkony, a dokonce i celý náš obchodní systém, zautomatizovat a jen dohlížet, jak nám náš robot vydělává.
TCZ nástroje, které nám denně na trzích pomáhají, naleznete zde.

Trading je vysoce individuální činnost a každý si jej může přetvořit k obrazu svému.

V dalším díle se podíváme na typy obchodníků, a proč jedni vydělávají a druzí prodělávají.

TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
94 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Broker XTB je Volba TradeCZ – fyzické akcie s 0% poplatky.
NAGA
90 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Nákup a trading kryptoměn, kopírování jiných obchodníků na NAGA.

Ebook