Napište nám zprávu
Musíte vidět!

Burzovní výhled 2021
„Vaše podpora v tradingu.“

Lekce 8


osmém díle našeho výukového kurzu Trade škola CZ  se podíváme na online grafy a zajímavé stránky na internetu.

 

TradingView

Jedním z nejznámějších poskytovatelů online grafů ve webovém prohlížeči je stránka TradingView.com, kde lze sledovat grafy snad všech trhů, které nás napadnou. Můžeme zde provádět technickou analýzu trhů, číst zprávy ze světa finančních trhů, a dokonce zde i obchodovat.

Využít jej lze i pro tzv. Paper Trading, čili Demo (cvičný) účet.

Trading view - burzovní portál
TradingView

Investing

Druhým nejznámějším webovým portálem je Investing.com, který pracuje na podobné bázi jako TradingView. Oproti TradingView nabízí mnohem lepší přehled o dění ve světě, naproti tomu zaostává po technické stránce svého online grafu.

Investing - burzovní portál
Investing

Yahoo! Finance

Když se řekne finance, pak se odpoví Yahoo! Rychlé zprávy z trhů, kalendáře, watchlisty, informace o akciových firmách a mnoho dalšího – Yahoo!.

Specializace na akcie, komodity, ETFs, opce, o něco méně forex.

Barchart 

Pokud tíhnete k obchodování futures, akcií, komodit, opcí, ETFs… nevyhnete se portálu Barchart.

Barchart
Barchart

K nalezení jsou zde zřejmě veškeré potřebné informace k obchodovatelným instrumentům, náhled na trhy, veškeré otevřené pozice na centralizovaných trzích a mnoho dalšího.

Barchart - webový portál
Barchart - podrobné informace k instrumentu

USDA 

Každý, kdo uvažuje o obchodování komodit, měl by mít přehled o tzv. WASDE reportu. Jedná se o statistiky zemědělských komodit, které vydává US Ministerstvo zemědělství. Na povrch tak v čase zveřejnění vyjdou informace ohledně stavu zásob, odhadů produkce, osetých ploch atd. V době zveřejnění výsledků lze očekávat zvýšenou volatilitu na trzích.

COT 

Commitments Of Traders lze využít pro hlubší sledování aktivity velkých hráčů. Přehled můžeme mít například o tom, kdy velké instituce nakupují, kdy prodávají a kdy velkým hráčům již docházejí peníze pro další podporování nastoleného trendu. Využít lze určitě také informace o otevřených pozicích malých spekulantů (jako jsme my).

Jednou z možností, kde sledovat graf COT, je například na Barchart nebo v aplikaci Spreadcharts.

Spreadcharts

Již z názvu lze odvodit, na co se bude stránka specializovat – na spready. Spreadové obchodování je pro začínající obchodníky poměrně složitá záležitost, může být ale zároveň velmi konzervativní a výdělečná. Dalším zajímavým nástrojem v aplikaci Spreadcharts je sledování sezonality.

SpreadCharts COT index
Spreadcharts

Na sezonalitu je užitečný webový portál MRCI.

Krypto 

Kryptosvět se od toho zaběhlého finančního světa akcií, indexů, komodit atd. podstatně liší. Existuje celá řada stránek, jednou z těch nejzajímavějších je Coinmarketcap, který uvádí statistiky kapitalizace jednotlivých coinů.

Patria

Pokud Vám nevadí chvíli si počkat na nejnovější zprávy ze světa financí, bude se Vám jistě zamlouvat česká www stránka Patria.

V dalším díle se podíváme na to, čím si musí projít každý trader a jaké je poslední slovo našeho týmu.


Kurz zdarma

Ebook