Napište nám zprávu
Akcie a OPCE

Začněte investovat
„Vaše podpora v tradingu.“

Pattern Trendline


Intro

O trendovce, neboli trendové linii, by se dala napsat malá brožurka… možná dvě. Patterny TCZ mají být ovšem úderné, jasné a trochu subjektivní, čili pojďme si ty trendovky resp. trendový pattern v rychlosti projít.

Trendová linie

Trendline 1

Pattern Trendline
Trendová linie LONG

Na obrázku výše máme znázorněnou longovou (růstovou) trendovou linii. Ta vzniká spojením vyšších low tržních swingů.

Trendline 2

Trendová linie SHORT

Na obrázku výše máme znázorněnou shortovou (klesající) trendovou linii. Ta vzniká spojením nižších high tržních swingů.

Logika

Trendová linie je ve skutečnosti support či resistance zobrazující panující trend na trhu s možnou budoucí reakcí. Trh má rád symetrii, a proto při postupu nahoru či dolů tvoří vyšší/nižší low, jejichž spojením získáme trendovou linii a zobrazíme si tak, v pořadí další, pravděpodobnou oblast korekce trhu. Při obchodování odrazů je třeba si dávat velký pozor na falešné průrazy, ale i náznaky odrazů, které se změní právě na porušení trendové linie. V tom nám nejlépe pomůže souhra více indikací (chopuPWFT levelu, další analýzy trhů aj.). Ale pamatujme! Ztráty k tradingu patří a nemusejí  být vinou špatné analýzy trhu.

Specialní trendline

Za speciální trendline můžeme označit zakreslení trendové linie na nejbližších dvou Pivot High / Pivot Low.

Pattern Trendline
Speciální trendline

Taková trendová linie by zřejmě splnila pravidla striktního zakreslování trendovky, ale v běžném prostředí není příliš užívaná. Na druhou stranu, při zakreslování této speciální linie, nemáme příliš prostoru pro přehnanou subjektivitu.

Video - shrnutí a praxe

TCZ závěr

Trendové linie patří mezi základní nástroje technické analýzy. Ne nadarmo se říká, že vydělává ten, kdo respektuje trend. Trendová linie by měla být součástí našeho obchodního plánu a každodenní analýzy trhů. Při správném užití více trendových linií můžeme vytvořit trendový kanál, ale o tom si povíme v jiném článku.


Kurz zdarma

Ebook