Napište nám zprávu
Co jsou ETF
Pasivní investování
Co jsou ETF
„Vaše podpora v tradingu.“

Recenze Crypto.com – token CRO vyrostl za měsíc o 300 %. Víme, co za tím stojí!


Jestli bydlíte v Praze, určitě jste si toho všimli. Na řadě pražských reklamních plochách je kampaň Crypto.com „Fortune Favours the Brave“. Na křižovatce, která odděluje historické centrum od Žižkova, je dokonce i desítky metrů dlouhá plachta. Burza do reklamy pořádně šlápla. A její token CRO vyrostl o 300 %. Vyplatí se na něj dávat pozor?

Crypto.com recenze

Token CRO, který je spjatý s burzou Crypto.com, dlouhá léta upadal. Mnozí by si to vykládali jako úpadek celé firmy, té se ale dlouhodobě dařilo a držela se mezi největšími projekty. Chyba byla v tokenu samotném. Měl vysokou inflaci. A pak přišel zlom.

Srovnání Crypto.com s Binance

Úprava tokenomie: CRO je zpátky ve hře

V únoru proběhla aktualizace tokenomie. Společnost v tiskové zprávě píše, že jde o „největší organizované spalování tokenů v historii“.

A vskutku, do digitálního vzduchoprázdna se odeslalo 70 000 000 000 CRO, které už nikdy nikdo neuvidí.

To samo o sobě vyvolalo vlnu nákupů.

token crypto.com

V oběhu je najednou 80 % všech tokenů. Před událostí to bylo jen 24 %. Token Crypto.com je zpět ve hře. Konečně může aspoň trochu konkurovat na trhu, který ovládá Binance a kryptoměna BNB.

TIP: Recenze burzy Binance a tokenu BNB

Online graf Crypto.com (CRO/USD)

Pro analýzu kryptoměn se využívá portál TradingView – recenze.

Nová kampaň žene CRO na Měsíc

Upravená tokenomie se stala živnou půdou pro růst vyvolaný masivní celosvětovou kampaní. Nosným prvkem je video, v kterém Matt Damon, známý z filmů jako je Marťan a Interstellar, na vesmírné stanici vyzývá k tomu, abyste v sobě našli odvahu. Odvahu koupit kryptoměny.

Za svoji kariéru ve světě kryptoměn jsem neviděl úspěšnější reklamu. Jako vysokoškolský student multimédií a marketingu jsem si ji dokonce vybral za předmět seminární práce. Česká část kampaně je srovnatelná s projektem XIXOIO, ke kterému se ale nebudu vyjadřovat (J. Makovský).

Astronaut Matt Damon vyvolal přesně tu reakci, která byla zamýšlená. Token roste stabilně a dlouhodobě, což je na kryptoměny nevídaný jev. Červená linka na obrázku níže zaznamenává začátek kampaně – 28. října 2021.

CRO token

Nicméně Marťanem to nekončí. Společnost se stala dominantním sponzorem klubu Formule 1, ligy UFC a možná nejznámějšího stadionu na světě: losangeleského Staples Center. Poslední zmíněný sponzoring vyšel na 700 mil. dolarů.

Crypto.com analýza

Troufnu si tvrdit, že takové kousky jsou dobré pro celý průmysl. Přiblíží jinak nečitelný svět kryptoměn obyčejnému člověku. Kampaň zaujala mnoho lidí, kteří nás jinak vidí jako divoký západ či podvodníky.

Takoví lidé pak dokážou dohnat do růstu 50 % za týden i token BAT, který je součástí úplně jiného projektu: prohlížeče Brave. Takové nechtěné, ale velmi výhodné parazitování.

Recenze Crypto.com

Kdybych o burze měl znovu napsat recenzi, nejspíš by dopadla zcela jinak než před lety. Společnost přidává nové služby, například velmi výhodný program Earn.

Kromě toho se nebojí zainvestovat do marketingu. Zcela zřejmě vidí možné klienty, kteří poprvé vstupují do prostředí obchodování digitálních aktiv. Vždyť trh roste celý rok, přitahuje obrovské masy.

Kuriózní je, že firma už takřka nestojí na samotném obchodování. Hlavní produkty jsou programy jako výše zmíněný Earn, Launchpad a centralizovaná burza NFT (unikátní tokeny reprezentující nějaké dílo, většinou umělecké).

NFT na Crypto.com

A všechny jsou výdělečné. Velkým problémem byla potenciální inflace ve výši 76 % emise. Ve chvíli, kdy se většina těchto tokenů spálila, nic nebránilo tomu přitáhnout tokenem velkou pozornost.

Prozradím vám tajemství. Největší burzy mají tokeny jako obchodovatelnou reklamu, o utilitu zas tolik nejde. Jsem sám příkladem. Na projekt jsem se znovu podíval, protože jejich kryptoměna rostla o desítky procent týdně.

nákup na Binance

Závěr: Má Crypto.com na to konkurovat Binance?

Musíme uznat, že se jim podařilo splnit záměr kampaně dokonale. Z CRO by se dle mého skromného názoru mohl stát token obdobný BNB. A v Crypto.com si zřejmě myslí to samé. V březnu byl spuštěný blockchain Cronos, který je přímým konkurentem Binance Smart Chain. Tak uvidíme, jak to dopadne!

Ve chvíli psaní článku má autor (J. Makovský) pozici v CRO o hodnotě menších jednotek procent z celkového portfolia.

Zaregistruj se na Crypto.com

Nákup kryptoměn
BINANCE
Získej 10% slevu na poplatky.
Coinbase
Získej $10 při nákupu za $100
Bitpanda
Krypto, Akcie, Drahé kovy
TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
96 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
NAGA
94 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Nákup a trading kryptoměn, kopírování jiných obchodníků na NAGA
eToro
92 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro social trading, zlomkové akcie a kryptoměny
Nákup kryptoměn
BINANCE
Recenze
Získej 10% slevu na poplatky.
Coinbase
Recenze
Získej $10 při nákupu za $100
Bitpanda
Recenze
Krypto, Akcie, Drahé kovy

Ebook