Napište nám zprávu
💪 Hledáte komplexní investiční a trading komunitu?
💥 Akcie, ETF, Kryptoměny, Forex, Alternativy...
💪 Hledáte komplexní investiční a trading komunitu?
„Vaše podpora v tradingu a investování.“

Nejnovější Portu recenze – vše, co potřebujete vědět před první investicí


Petr Plecháč 2. 6. 2022
Portu recenze | TradeCZ

Obsah naší Portu recenze

Portu je první online investiční platforma svého druhu v Česku, jež nabízí možnosti pasivního investování pod dohledem profesionálů. Portu vzniklo v roce 2017 ve WOOD & Company, české společnosti s více než 30letou historií, která je největším obchodníkem s cennými papíry na pražské burze.

Od června 2021 je investiční robo-advisory Portu součástí nabídky Air Bank v mobilní aplikaci My Air.

Portu hospodaří s více než 16 miliardami Kč od více než 187 tisíc registrovaných klientů. Tato naše Portu recenze byla naposledy aktualizována 26. 2. 2023. Tato naše kompletní a objektivní Portu recenze vám poskytne celkový pohled na to, co tento investiční nástroj nabízí a jaké jsou jeho výhody a nevýhody.

Youtube video – Portu Recenze a zkušenosti s pasivním investováním

Přidejte se do uzavřené trading/investiční skupiny na Discordu!

Portu recenze | TradeCZ

Co je Portu

Sloganem Portu je „Lepší místo pro vaše peníze„. Ale je tomu skutečně tak? Jak se za malou chvíli sami přesvědčíte, zřejmě ano.

Portu nabízí možnost nechat naše úspory pracovat za nás, zhodnotit je a ochránit tak v dnešní době před extrémní inflací. V této podrobné Portu recenzi se podíváme na všechny možnosti, jak s pomocí Portu investovat a dlouhodobě naše finance chránit.

Namísto toho, aby naše úspory ležely na bankovním účtu a ztrácely hodnotu, je potřeba začít investovat. Na výběr dnes máme hned několik možností:

 • Investovat sami, např. u brokera XTB – nakupovat akcie nebo ETF a vytvářet si vlastní investiční portfolio. Tuto variantu obvykle volí ti, co se chtějí investováním alespoň částečně zabývat – má volba!
 • Vložit peníze do fondů, jež kopírují akciové indexy nebo se je snaží porazit. Zde narážíme na velký problém ohledně poplatků za správu fondu, jež investory připraví o výnosy. Při delším časovém horizontu se jedná o neakceptovatelnou částku!
 • Třetí možností je Portu. Moderní a efektivní způsob, kde si lze nechat sestavit portfolio profesionály se zapojením pokročilé automatizace. To vše jen za 1% roční poplatek.

Existuje samozřejmě celá řada způsobů, jak své peníze ochránit před inflací a dlouhodobě je zhodnocovat, např. díky alternativním investicím, což mimochodem Portu nabízí také jako Portu Gallery.


Proč osobně volím také cestu samostatného investování u XTB?

Především kvůli stock-pickingu (výběru konkrétních akcií) a možnosti spravovat si vše sám s nejnižšími poplatky.

Více o investování do akcií.

Své manželce však hodlám zřídit účet u Portu, pro kterou je tento způsob pasivního investování pod dohledem odborníků méně stresující 🙂

Vítejte u objektivní Portu recenzi!


Portu recenze | TradeCZ

Recenze investování s Portu

Jak ale takové investování s Portu vlastně funguje? V této části Portu recenze se podíváme, jak vlastně takové investování s Portu funguje. Nejprve si vás Portu trochu vyzpovídá, aby zjistilo, jaký máte vztah k riziku, jaký je váš cíl a jaké máte zkušenosti. Na základě toho vám navrhne portfolio na míru. Zjistíte, do kterých aktiv byste mohli začít investovat a co od toho do budoucna očekávat.

Tím ovšem práce Portu nekončí! Po alokaci zdrojů do vybraných aktiv Portu neustále hlídá naše nastavené investiční portfolio. Pakliže se změní stav a vývoj trhů a naše portfolio se začne vymykat od optimální struktury, začne rebalance – nákup podvážených aktiv a prodej těch, co mají větší než optimální zastoupení.

To vše vede k obnově cílové alokace a návratu k původnímu rizikovému profilu.

Jinak řečeno, situace se na trzích mění a vy máte buďto možnost se o vše starat sami, nebo to nechat na profesionálech Portu.

Recenze Portu | TradeCZ

Do čeho Portu investuje

Portu investuje do různých investičních instrumentů, převážně se však jedná o ETF (Exchange-traded fund), které nabízí možnost diverzifikace s nízkými náklady.

investice Portu | TradeCZ

Tato ETF jsou zaměřena na americké, evropské a asijské akcie, akcie rozvíjejících se trhů a malých společností, evropské i americké korporátní dluhopisy, vysoce výnosné dluhopisy a dluhopisy rozvíjejících se trhů, ale i státní dluhopisy, REIT, komodity a měny.

Poplatky u Portu

V objektivní Portu recenzi samozřejmě nelze opomenout poplatky spojené s investováním. Zde je jsou hlavní informace:

 • Zmínil jsem se o poplatku ve výši 1 % ročně, který je také jediným poplatkem na Portu.
 • V tomto jednom procentu se schovává kontrola, dohled a automatická rebalance portfolia, všechny transakční náklady a podpora Portu.
 • To znamená, že již neplatíte za nákup či prodej aktiv, vstupní či výstupní poplatek se vás také netýká, stejně jako směna měn (konverze) či vedení účtu.

Zkontrolujte si sami u svého brokera, kolik za roční provoz svého účtu zaplatíte! Díky naší Portu recenzi se alespoň dozvíte, kolik doopravdy zaplatíte!

Portu recenze | TradeCZ

Dlouhodobé investování s Portu

Portu se snaží motivovat a udržet své klienty na jejich cestě dlouhodobého pasivního investování tím, že je odměňuje slevou na správcovském poplatku od 20 do 40 %.

Můžete např. zafixovat své portfolio na 5 let a získat slevu 20 % na správcovském poplatku.

Portu investování pro děti

V této Portu recenzi se nejen dozvíte, jak můžete investovat vy, ale především, jak připravit finanční základ pro vaše děti!

Než děti vyrostou a poznají hodnotu peněz, trvá to obvykle pár let. Tato Portu recenze připraví vaše děti do života!

Dobré je, že investice mohou růst spolu s nimi a za výhodnějších podmínek s dětským investičním účtem.

Investování pro děti portu | TradeCZ

Víte, čeho mají děti nadbytek? ČASU! Než budou řešit náklady na vzdělání, bydlení či svatbu, mají spoustu času – dlouhý časový investiční horizont.

Výhodnější podmínky dětského účtu znamenají, že za správu účtu si Portu vezme jen 0,25 % ročně!

Peníze může na účet posílat kdokoli (klidně i tetička), později už s vlastním bankovním účtem samotné dítě.


investice pro děti | TradeCZ
Série – investice pro děti od XTB

Jaké výnosy očekávat

S největší pravděpodobností se bude vaše investiční portfolio skládat z ETF kopírující vývoj amerického nebo světového akciového trhu. Ten zaznamenává roční výnos v průměru 8,5 %, a s tím byste také měli počítat i vy.

Od založení Portu vydělalo akciové portfolio 12,7 % ročně! Jak je to možné? Díky diverzifikaci, pasivnímu přístupu a automatické rebalanci.

Minus onen správcovský poplatek 1 %.

portu proti inflaci | TradeCZ

Další druhy investování s Portu

Kromě již rozebraných možností Portu na míru nebo Dětský účet Portu mají investoři k dispozici další možnosti.

Tematické investování

Tematické investování nabízí možnost investovat podle svého přesvědčení do vybraných sektorů a trendů. Tento způsob investování je vhodný pro agresivnější typy investorů, kteří vyhledávají možnosti vyššího zhodnocení portfolia na úkor podstupování vyššího rizika.

Vybrat si lze z technologického sektoru, disruptivních společností, komodit, ESG, společností zaměřených na vodu atd.

S tím souvisí i další typ investování, a sice Vlastní strategie, kde máte od začátku vše pouze ve svých rukou a vybíráte si taková ETF, která uznáte za vhodná.

Portu pro firmy

Jak už z názvu vyplývá, u Portu mohou zhodnocovat své volné finanční prostředky také firmy, tedy právnické osoby.

Investiční rezerva

Nejméně rizikový, resp. nejvíce konzervativní produkt na Portu, jež slouží především jako ochrana před inflací. Investiční rezerva se skládá z úročené hotovosti (asi 83 %), protiinflačních dluhopisů, akcií, zlata a hotovosti.

Tento produkt je vhodný pro krátkodobou investici.


Portu Crypto | TradeCZ

Krypto Portu recenze

V první polovině roku 2022 bylo spuštěno Portu Crypto, snadný způsob, jak investovat do kryptoměn, krypto-produktů a blockchainových technologií.

Portu Crypto je vhodné pro dlouhodobé investory, jež chtějí své portfolio (akcie, ETF, sběratelské předměty, dluhopisy) diverzifikovat o kryptoměny.

Portu kryptoměny | TradeCZ

Investování probíhá skrz tzv. ETP – Exchange traded product (burzovně obchodované produkty), reprezentující vybrané kryptoměny (Bitcoin, Ether, Solana ad.), kryptoměnové koše a blockchainové společnosti.

Investovat do kryptoměn skrz Portu lze již od 1 000 Kč.

Na Portu Crypto lze využít tzv. hodnotové a časové testy, díky nimž mohou být zisky z investování do kryptoměn osvobozeny od daně! Portu připraví podklady pro daňové přiznání a roční poplatek lze zafixovat až na 0,6 %.

kryptoměny na Portu | TradeCZ
Recenze Portu Crypto

V současné chvíli lze investovat do vybraných kryptoměn: Bitcoin, Ethereum, Solana, Cardano, Tezos, Polkadot a Litecoin. Případně do vybraných kryptoměnových košů, jež reprezentují podstatnou část krypto-trhu.

Více o blockchainových společnostech na Patreonu.


binance kryptoměny | TradeCZ
Nakup kryptoměny s 10% slevou na poplatky

Připojte se k naší krypto VIP skupině a otevřete si dveře do světa airdropů a digitálních aktiv!

Portu kryptoměny | TradeCZ
Krypto VIP skupina na Patreonu

Doplňující informace k Portu recenzi

 • Za zmínku stojí i možnost nastavit si u investičního účtu zajištění měnového rizika. Předejdeme tak negativnímu vlivu posilující koruny, která pak smazává část výnosů.
 • Pro ty, co chtějí držet hotovost v eurech, je možné investovat s Portu také v eurech a vyhnout se všem poplatkům (konverze) při vkladu či výběru v EUR.
 • Minimální vklad je u Portu nastaven na 1 000 Kč.

Portu Gallery recenze | TradeCZ

Portu jde s dobou a všímá si čím dál většího zájmu o investování do sběratelských předmětů. V nabídce Portu Gallery naleznete unikátní sběratelské předměty, jejichž cenový růst mnohdy překonává i růst akciového indexu SP500!

Možná si říkáte, že alternativní investice nejsou pro každého, to se ale s příchodem Portu Gallery mění. Investování do unikátních předmětů už není doménou pouze bonitních investorů, a to díky možnosti investování od 1 Kč.

Ano, již od 1 Kč. Jak to celé probíhá?

Díky Portu Gallery nemusíte koupit investiční whisky nebo obraz za statisíce, ale můžete spolu s dalšími stovkami drobných investorů vložit libovolnou částku a podílet se na celkové investici.

Podcast o alternativních investicích

Portu Gallery tak nabízí spolu s primárním produktem ETF investování možnost diverzifikace portfolia a bazírování na čím dál populárnějším trhu sběratelských předmětů, který není tak závislý na cenách akcií, dluhopisů nebo ekonomickém cyklu.

Při pohledu na následující graf zhodnocení vybraných předmětů a aktiv je jasné, proč alternativní investice rostou na oblibě.

Zhodnocení akcií (MSCI world index) 173 % není vůbec špatné, ale na vzácnou whisky nemá! Špatně si v posledních deseti letech nevedla ani historická auta (veteráni), víno či hodinky, zatímco zlato zaostalo dokonce i za nábytkem.

Jak začít investovat do sběratelských předmětů – recenze Portu Gallery

V Portu recenzi jsme se podívali i na nevšední možnost investice do sběratelských předmětu. Na Portu Gallery, podobně jako v předešlém případě, nejprve projdete jednoduchým dotazníkem, na základě čehož společnost vyhodnotí, zda je pro vás investování do vzácných předmětů to pravé.

Následuje ověření totožnosti, po kterém již můžete dobít svůj účet a začít investovat od 1 koruny.

Na Portu Gallery dochází jednou týdně k tzv. upisování předmětů. Předmět, např. auto, šperk, obraz atp. je přidán do galerie i se stanovenou cílovou částkou.

Po dosažení cílové částky se investoři stanou vlastníky investičního certifikátu, jehož hodnota se odvíjí od hodnoty podkladového aktiva.

Investiční horizont je stanoven na 3-8 let podle typu předmětu, přičemž je každý půlrok aktualizována hodnota sběratelského předmětu.

Portu Gallery | TradeCZ

O prodeji předmětu rozhodují všichni investoři! Pomocí online hlasování budete jako spoluvlastník vyzván k hlasování s tím, že váha vašeho hlasu se odvíjí od investované částky (podílu). Důvodem k hlasování je obvykle to, když Portu za vybraný předmět dostane od aukčního domu či investora nabídku.

O nákupu či prodeji sběratelských investičních předmětů do Portu Gallery rozhoduje investiční komise, která se skládá ze znalců oboru. Členem komise je např. i Radek Novák, specialista na filatelii a další alternativní investice a autor knihy Poštovní známky – koníček, nebo investice?

Pokud vás alternativní investice zaujaly, určitě se podívejte také na Portu recenze.

Opportunity recenze | TradeCZ

Co je opPORTUnity

Tak trochu jiné investiční příležitosti

Portu jde ještě dál a kromě klasických ETF produktů či sběratelských předmětů nabízí investorům možnost zainvestovat do netradičních produktů.

Nabízené produkty jsou pro dlouhodobější investory (v řádu let) s možností investovat již od 10 000 Kč.

Mezi posledními opPURTUnity byly např.:

 • Dluhopis DIRECT – moderní pojišťovna
 • Dluhopis SATPO – realitní trh
 • Akcie FIXED.zone – obchodování na trhu start
 • Aj.

Bezpečnost Portu

Portu disponuje licencí ČNB a opírá se o zázemí WOOD & Company.

Portu má licenci obchodníka s cennými papíry a podléhá dohledu České národní banky!

Hotovostní složka investic je pojištěna dle Zákona o bankách do výše 100 tis. eur, investice samotné jsou pak chráněny Garančním fondem obchodníků s cennými papíry do výše 20 tis. eur.

FaQ – Nejčastější dotazy recenze Portu

 • Jsou poplatky na Portu vysoké?
  • Poplatky jsou na Portu spíše nízké. Neplatí se žádné vstupní, výstupní ani burzovní poplatky. Stejně tak je zdarma vedení účtu a směna jednotlivých měn. Setkáte se pouze s hlavním poplatkem, který činí 1 % ročně z částky, kterou se rozhodnete investovat. 
 • Je Portu nejlepší investiční broker?
  • Portu je na dlouhodobé investice kovaným expertem. Investovat budete především do ETF fondů, kdy si nastavíte měsíční vklady a míru rizikovosti. Nákup ETF zvládne i mnoho dalších brokerů, Portu ale vyniká v přehlednosti i pro nezkušené investory.
 • Co vše Portu nabízí?
  • Mimo běžné dlouhodobé investice Portu nabízí i další produkty. Mezi ně patří například Portu Crypto, kde můžete velmi jednoduchým způsobem investovat do kryptoměn. Cílí především na začátečníky, proto jsou tyto investice automatizované.

Závěr recenze Portu od TradeCZ

Jak tedy dopadla naše Portu recenze? Portu je moderní způsob, jak zhodnocovat snadno své peníze, a to s minimalizací rizika a s nízkými poplatky.

Komu přijde otevření účtu u brokera a samostatné nákupy akcií a ETF a správa investičního portfolia náročná či stresující, je pro něj Portu to pravé.

Skvěle se hodnotí možnost diverzifikace portfolia díky Portu Gallery a investování do sběratelských předmětů, které nejenže dokážou uchovat svou hodnotu, ale i zhodnotit vložené prostředky.

Portu recenze | TradeCZ

Přidejte se do uzavřené trading/investiční skupiny na Discordu!

portu | TradeCZ
TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
96 %
U 76-85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
Purple Trading
94 %
U 63 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
CFD broker na forex, akcie a ETF – pasivní investování
Insta Forex
92 %
U 69,82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
CFD broker na forex, akcie, kryptoměny a indexy
Nákup kryptoměn
Anycoin
Recenze
Získej 300 Kč při nákupu za 10 000 Kč.
Získej 10% slevu na poplatky a bonusy.
ByBit
Recenze
Alternativní investice
Fingood
Recenze
10-12 % p.a. P2B crowdfunding platforma
Investování do ETF i sběratelských předmětů
Investown
Recenze
Investování do nemovitostí od 500 KčEbook