Napište nám zprávu
Staň se patronem

A získej cenné informace
„Vaše podpora v tradingu.“

Ropa na férové ceně, Davos, koronavirus v Číně


V dnešní burzovní zprávě se podíváme na zprávy z Davosu a Číny a na ropu WTI.

Toužíte po praxi? Přečtěte si poslední článek, kde rozebírám reálné obchody své, Toma a MoRena.

Zprávy, které hýbou trhem

Davos je momentálně číslo dvě a stojí za tím koronavirus v Číně. V Číně je ohnisko viru (epicentrum) umístěno v 11 milionovém městě Wu-chan, které se právě teď uzavírá celému světu. Nakažení lidé byli nalezeni i v dalších zemích jako je Japonsko, Jižní Korea, ale i Spojené státy. Čína, jakožto jeden z největších trhů na světě, tak dělá hluboké vrásky investorům po celém světě. Nejvíce zatím na koronavirus doplácí luxusní značky, které mají vysoký odbyt právě v Číně.

Davos pokračuje, dvě největší celebrity již měly svůj proslov (Trump a Greta) a trhy prozatím na informace z Davosu nijak nereagují. Největším úspěchem je zmírnění napětí mezi USA a Francií, které by jinak mohlo vést k obchodní válce mezi USA a EU. Americký miliardář Ray Dalio varuje před investováním do bitcoinu, naopak zlato vnímá velmi pozitivně. Dalio na jednu stranu prosazuje investování do aktuálně rozjetých trhů, na stranu druhou vnímá riziko, ze centrální banky již nemají mnoho prostoru k tzv. „nakopnutí“ ekonomiky. Více na E15.

Osobně vnímám americké akcie jako silně překoupené a byl bych na pozoru před případným vyčištěním trhů.

Ropa padá

Ropa WTI price action

Ropa WTI padá a dostává se na férovou cenu k 55 dolarům za barel. Velcí komoditní hráči jsou neutrální a na nákupy nebo prodeje to zatím nevidím. Poptávka po ropě dál klesá, což tlačí na cenu ropy a nákupy jsou nyní rizikové. Ropa WTI má namířeno k 50 dolarům za barel a podpořit by ji v tom mohl dnešní fundament ohledně týdenní změny zásob US ropy.

Osobně určitě počkám na změnu v pozicích velkých spekulantů a hedgers a na zvýšení poptávky. Uvolnění produkce ze strany OPEC a OPEC+ by znamenala další pád ropy, na druhou stranu napjatá situace na středním východě dokáže ropu velmi rychle zpevnit.

Dokud ropa nebude na extrémních cenách, nemá smysl vstupovat do obchodu. Riziko hledejme mimo trhy 🙂


Kurz zdarma

Ebook