Slabý trh
Slabý trh je trh, který v období, kdy se podobným instrumentům nedaří, slábne víc (rychleji).
Reaguje na špatné podmínky v daném sektoru hůře než například ostatní společnosti ze stejného sektoru nebo s podobným zaměřením.
Opakem je Silný trh.
Další pojmy z TradeSlovníku
Odraz mrtvé kočky (Dead Cat Bounce)
Co je to odraz mrtvé kočky? Odraz mrtvé kočky, v angličtině Dead Cat Bounce, znamená růstovou korekci trhu v downtrendu či v medvědím trhu. Hned na začátku je nutné si uvědomit, že pokud probíhá odraz mrtvé kočky, většinou se o něm příliš nehovoří. Až zpětně lze s jistotou říci, že se jednalo o situaci Dead Cat Bounce! Jak poznat odraz mrtvé kočky? Jak již bylo řečeno, s jistotou lze mrtvou kočku pojmenovat až zpětně. V grafu vypadá jako růstová korekce nebo pullback trhu. Obvykle k růstu dochází v době mimo obchodní hodiny, kdy je zveřejněna nečekaná důležitá zpráva nebo pozitivní výsledek. Trh otevře fyzickým gapem výše, než kde před close trhu zavíral. Gap je později zaplněn a trh pokračuje níže. Kde se vzalo označení Dead Cat Bounce? Výraz je žargonem obchodníků na Wall Street a má mít základ v předpokladu, že i mrtvá kočka, která spadne z velké výšky, se odrazí. Počet použití výrazu stoupá v medvědím trhu nebo v období recese, kdy jsou trhy nastaveny jasně na short a sentiment je silně negativní. V takovém tržním prostředí se daný trh zmůže pouze na mírnou růstovou korekci, po které následuje další propad ceny. Mrtvá kočka a FOMO. Za růstem trhu v jasném downtrendu může stát několik faktorů: investoři zavírají krátké pozice a vybírají zisky; investoři otevírají dlouhé pozice a spekulují na obrat trhu; investoři se potřebují zbavit spekulativních krátkých pozic nakoupením dlouhých pozic. Krátkodobý růst trhu v bear marketu je také způsobený tzv. FOMO, tedy strachem z promeškané příležitosti. Obchodování mrtvé kočky: Pro zobchodování nám postačí základní technická analýza a Price Action. Identifikace odrazu mrtvé kočky není v daném okamžiku nic jednoduchého. Obchodníci proto sledují fundamentální analýzu a s pomocí Fibonacciho nástrojů nebo díky trendovým liniím naskakují do dlouhodobého trendu. Růstová korekce není obvykle podporována objemem, který je pro obrat trhu zapotřebí. Nízký objem v růstové korekci naznačuje slabost býků a pravděpodonost otočení trhu zpět dolů.
Forward P/E - co je Forward Price to Earnings
Jedná se o obdobu klasického ukazatele P/E s jedním podstatným rozdílem. Forward P/E je totiž predikční ukazatel, který informuje investory o budoucím odhadovaném zisku na akcii. Slovo „odhadovaném“ je v kontextu tohoto ukazatele velmi důležité, protože se jedná o odhad analytiků akciové společnosti nebo soukromých analytiků, což s sebou přináší mnoho rizik. Jedním z podstatných rizik je to, že se může jednat o odhad příliš pozitivní, který je analytiky vytvořen například s cílem přilákat nové investory, přičemž jejich odhad nereflektuje skutečný stav akciové společnosti.
Inverted Hammer
Svíčková formace Inverted Hammer je býčí reverzní formace, která předesílá možný obrat trhu směrem vzhůru. Formace Inverted Hammer se skládá z jedné svíčky připomínající Shooting Star. Svíčka je tvořena dlouhým horním knotem a malým tělem. Spodní knot svíčky by měl být zcela jistě menší než tělo svíčky, nejlépe žádný. Horní knot by měl být alespoň dvakrát delší než tělo svíčky. Jak obchodovat formaci Inverted Hammer? Při rozpoznání formace obchodníci spekulují na růst ceny podkladového aktiva. Obchodníky lze rozdělit na dvě skupiny: Agresivní obchodníci vstupují do dlouhé pozice ihned po dotvoření formace (po close) a využívají možnost užšího Stop lossu. Konzervativní obchodníci vstupují do dlouhé pozice po potvrzení, obvykle formou breaku high formace. Dlouhý knot nahoru značí snahu býků o vyšší ceny, kterou je potřeba ověřit dalším vývojem. High formace Inverted Hammer je silnou resistencí a není výjimkou, že trh konsoliduje uvnitř formace. V případě breaku high obvykle dochází k silnému růstu ceny bez vrácení trhu (pullbacku). Logika formace Inverted Hammer: Po otevření trhu byli aktivnější nakupující a hnali trh výše. Poté přišli na řadu prodávající a vyvíjeli tlak na snížení ceny, který ovšem nebyl dostatečný a nestačil pro zavření trhu pod open trhu. Svíčku by mělo tvořit rostoucí tělo (close výše než open). Svíčková formace Inverted Hammer patří k těm složitějším a tradeři ji obchodují s využitím dalších patternů nebo indikátorů. Svíčku chceme vidět na konci jasného trendu a zároveň na silném supportu, např. z vyššího časového rámce. Tradeři s oblibou hledají Inverted Hammer také na Fibonacciho hladinách při pullbacku trhu. Přečtěte si o formaci Shooting Star, která vypadá naprosto stejně, ale v jiném kontextu.
publikováno 18. 7. 2019
Štítky: fundamentální analýzatechnická analýzaTradeSlovník
Jak se Vám líbil tento příspěvek?
Pro hodnocení klikněte na hvězdy.
Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0
Příspěvek zatím nebyl hodnocen. Buďte první!