Napište nám zprávu
Akcie a OPCE

Začněte investovat
„Vaše podpora v tradingu.“

Den díkůvzdání v USA a podpis Trumpa podporující Hongkong (sójové boby, GBPUSD)


V dnešní burzovní zprávě se podíváme na poslední informace ze světa, které by mohly mít nepříjemné následky na další vývoj akciových trhů. Zaměřím se na Hongkong, sójové boby a GBPUSD.

Prezident Spojených států Donald Trump podepsal legislativu, kterou vyjádřil podporu prodemokratickým protestantům v Hongkongu. Zpráva, kterou akcioví býci nechtěli slyšet a nyní sledují každý náznak možného narušení pokračujícího jednání mezi USA a Čínou, směřujícího k podepsání první fáze obchodní dohody.

Čína velice nerada sleduje, jak se USA vměšuje do záležitostí kolem Hongkongu. I když bude dnes a zítra na trzích chybět volume z USA, bude zapotřebí sledovat další zprávy kolem Trade Talks.

Sójové boby

Sójové boby USDA WASDE
Produkce, vývoz a dovoz sójových bobů ve světě
Sójové boby velcí spekulanti COT
Velcí spekulanti

Nejistota kolem podepsání první fáze obchodní dohody mezi USA a Čínou se odráží nejen na akciové trhy, ale také na cenový vývoj komodit. Jednou z komodit, která je silně ovlivněna právě déletrvající obchodní válkou USA a Číny jsou sójové boby.

Sójové boby se ve velkém pěstují v USA a v Brazílii, které ji vyvážejí právě do Číny. Čína je z daleka největším dovozcem této komodity!

Pozice velkých spekulantů nám v tomto případě moc nepomohou, nejsou vyhroceni, žádný patterny nenabízí a do obchodu nás v tomto rozpoložení nedostanou.

GBPUSD

GBPUSD marcus 123Gap
GBPUSD

V novém dílu Benchmark se podívám kromě Sójových bobů také na vybrané měnové páry. Jedním z instrumentů je GBPUSD, který rotuje již delší dobu pod silnou resistentní úrovní a má na výběr hned několik možností.

Na obrázku výše jsem zvýraznil dva základní scénáře, které také podrobně rozeberu ve videu. Benchmark 25 bude zveřejněn pravděpodobně již zítra na BossaInfo.

K analýze trhů využívám Techniku COT a metodu Market Profile. Profilaci trhu sleduji pomocí nástroje Marcus.

Nezapomeňte odebírat můj YouTube kanál. Věřím, že Vám videa mohou pomoci.

Článek také na Bossa


Kurz zdarma

Ebook