Napište nám zprávu
Naučte se trhy číst

ONLINE KURZ
„Vaše podpora v tradingu.“

Halving Bitcoinu a jeho následky. Video-analýza měny, komodity, indexy


V dnešní burzovní zprávě se podíváme, na co se v 15. týdnu 2020 zaměřit a do čeho nevletět po hlavě. Co je to tzv. Halving v kryptosvětě?

Týdenní videokomentář

Akciové indexy zažívají boom a nelze přehlédnout jistou míru FOMO reakce. Bullish market ještě potvrzen není, důležité bude sledovat dění i nadále a především pak udržení indexů nad významnými supporty.

Ropa našla podporu v budoucím setkání OPEC+. Ve čtvrtek 9. 4. 2020 by za jednací stůl měly zasednout Rusko se Saúdskou Arábií a domluvit se na případných škrtech. Už teď je však jisté, že omezit produkci budou muset také Spojené státy!

Zvýšená volatilita neopouští měnové páry ani tento týden a sledování vývoje na americkém dolaru považuji za podstatné.

Bitcoin a Halving

Bitcoin halving analýza

Silný propad Bitcoinu na 4 000 USD vzal za své a nejhodnotnější kryptoměna současnosti se obchoduje již za 7 360 USD.

Z pohledu technické analýzy se trh dostal na resistenci a bude zde zřejmě svádět souboj jak se zarytými medvědy, tak s býky vybírajícími profit. Reakce na této úrovni již minimálně zčásti proběhla a Bitcoin dál posiluje.

Další významnou resistencí bude cena 8 000 USD za 1 BTC. Dlouhodobý růst ceny Bitcoinu lze očekávat až při jasném průrazu psychologické hranice 10 000 USD.

Bitcoin čeká významná událost, a sice tzv. Halving.

Halving Bitcoinu lze přeložit jako půlení Bitcoinu. To bude mít jistě za následek mnoho změn, spekulanty a těžaře však zajímají především dvě: Jaký bude mít halving Bitcoinu vliv na cenu mincí a jaký bude mít vliv na těžbu kryptoměny.

K půlení Bitcoinu dochází jednou za 4 roky a jedno je jisté. Těžaři dostanou za svou práci polovinu odměny.

Bitcoin obvykle vykazuje růst ceny před samotným halvingem, ale jedná se o velmi mladou komoditu a výsledek nadcházejícího půlení Bitcoinu, který připadá na květen 2020, nelze nikterak predikovat.


Kurz zdarma

Ebook