Napište nám zprávu
Naučte se trhy číst

ONLINE KURZ
„Vaše podpora v tradingu.“

Trendline (odraz, průraz, pullback)


Intro k nástroji PullbackSys

PullbackSys je tzv. semiAOS, a jako takový dokáže vstoupit do obchodu, odřídit jej a zavřít. Vše na základě předem definovaných proměnných obchodníkem. PullbackSys nehledá obchodní příležitosti pro vstupy do obchodů zcela sám.

PullbackSys využijí obchodníci, kteří hledají pomocníka pro automatické vstupy do obchodů na základě průrazů a odrazů od trendové linie.

Pullback trendline MT

Dovednosti PullbackSys

Nástroj má celkem tři hlavní využití, a to:

  • Breakout trendline
  • Pullback k překonané trendline
  • Odraz od trendline
Breakout

Prvním využitím semiAOS je vstup do obchodu po předem stanovené míře protnutí trendové linie. Po zakreslení trendové linie v grafu PullbackSys čeká, až cena prorazí zakreslenou linii a následně vstoupí do obchodu.

V MT4 lze podobnou funkci nalézt pod čekajícím pokynem Buy Stop a Sell Stop, který je však nepoužitelný právě při aplikaci trendových linií a obchodování tržních formací např. trojúhelníku nebo trendového kanálu.

Ukázka: Trader bez nástroje PullbackSys

Trendline breakout

Trader by rád zobchodoval proražení rostoucí trendové linie směrem dolů. Umisťuje do obchodní platformy čekající pokyn na prodej (SELL) v MT4 pod označením SELL STOP.

Ale jak se situace vyvíjela dál?

Breakout trendová linie

Trader by do obchodu vstupoval zbytečně pozdě! Trh se totiž od trendové linie ještě jednou odrazil a nějaký čas dál rostl. Jeho pokyn SELL STOP by byl vyplněn mnohem později po průrazu trendline.

Trader s nástrojem PullbackSys by do obchodu vstoupil správně, a to po průrazu trendové linie.

Díky PullbackSys může obchodník vstoupit do trhu dříve, podle pravidel a s menším stop lossem.

Pullback

To, proč PullbackSys vznikl, bylo právě díky možnosti zobchodování pullbacku.

Zůstaneme u stejné ukázky z tržního prostředí, ale podíváme se na trochu odlišnou (konzervativní) možnost zobchodování.

Pullback trendová linie

Nástroj PullbackSys dokáže zobchodovat pullback, a to tak, že v nastavení definujeme zavření svíčky po průrazu trendline a následně určíme, kdy do obchodu vstoupit. Breakout nastavíme například na hodnotu 15 pips, tedy trh musí zavřít alespoň 15 pips pod/nad trendline (v této ukázce pod trendline). Poté už jen AOS čeká na návrat trhu k zakreslené trendové čáře.

Obchodování pullbacků je oblíbené u konzervativních obchodníků, kteří chtějí vidět jasný break důležité cenové úrovně (horizontální či trendové), a poté otestování dané úrovně z druhé strany. Průraz linie značí sílu trhu a potvrzení obratu, díky pullbacku jsme schopni dosáhnout menšího stop lossu a pozitivního RRR.

Horizontální pullback

Na úhlu trendové linie nezáleží, lze ji tedy využít i jako horizontální linii pro zobchodování CHOPu.

Chop pullback MT4
Odraz od trendline – 3. dovednost

Nyní již nemusíme pracovat s pouhými limitními příkazy a odhadovat, kdy a kde dojde k odrazu od naší trendline a kam bychom měli obchodní pokyn zhruba umístit.

Odrazy od trendových linií patří mezi oblíbené obchodní techniky – PATTERNY.

Odraz od trendline

PullbackSys dokáže v prostředí MT4 pracovat s trendovou linií a při dotyku na ní nakupovat (ukázka výše) nebo prodávat.


Cena: 2 000 Kč
Typ: AOS

Omezení
Hodnoty, které vizualizuje nástroj PullbackSys, jsou orientační. U některých brokerů, kteří neudávají přesné hodnoty nebo se liší měna hodnoty instrumentu a měna účtu, může PullbackSys udávat hodnoty poměrově zkreslené.

Týdenní zkouška
Nástroj si můžete na 1 týden vyzkoušet za 20 % poplatek z plné požadované ceny. 

  • Pokud Vám bude nástroj vyhovovat a budete požadovat neomezenou verzi, doplatíte po týdenní zkoušce pouze zbytek celkové požadované ceny.
  • Pokud si nákup neomezené verze po týdenní zkoušce rozmyslíte, můžete využít našeho členství PWFT za zvýhodněnou cenu (  zaplacených 20 %).

Důrazně doporučujeme nástroj vyzkoušet, případně napsat dotaz na kontaktní e-mail. Po odeslání nástroje cílovému klientovi již nelze platbu stornovat. Je žádoucí, abyste před zaplacením plné ceny nástroje věděli, že jej skutečně využijete. Předejdeme tak zbytečným nedorozuměním.

Licenční ujednání a zřeknutí se zodpovědnosti

Objednáním nástroje (e-mailem nebo formulářem níže) akceptujete naše licenční ujednání a obchodní podmínky.
Nástroj je určen pro analýzu trhů, ne k přímému investování, ani k investičnímu doporučení. Nástroj je určen na trhy FOREX.

Funkčnost nástroje může být ovlivněna aktuálními tržními podmínkami, tím mohou být negativně ovlivněny vstupy do obchodů. Při delší nečinnosti může být zapotřebí překliknutí tlačítek panelu pro opětovnou plnou funkcionalitu.

Pro objednávku nám napište do našeho formuláře níže.


Kurz zdarma

Ebook