Napište nám zprávu
Staň se patronem

A získej cenné informace
„Vaše podpora v tradingu.“

Obchodní rozhovory v říjnu, akcie i ropa rostou


V dnešních burzovních zprávách se budeme věnovat obchodním rozhovorům mezi USA a Čínou, US a jiným fundamentům a jak si vedou akciové indexy a ropa WTI.

USDCAD

I když BoC ponechala své úrokové sazby beze změny, zaznamenal forex měnový pár USDCAD při včerejší seanci silný výprodej.

USDCAD profile a gapy
USDCAD, H4

Včerejší posílení kanadského dolaru se v grafu USDCAD projevilo jako skrytý shortový gap. Tento gap je příhodně před silnou kumulací profilu (HVN), která by měla náš případný stop loss ochránit.

Commercials začali kanadský dolar znovu pomalu nakupovat a ten by mohl předvést na měnovém páru USDCAD pohyb až k hodnotě 1.3150, kde je z pohledu profilace trhu první silný support.

Dax UP jako výsledek optimismu na světových trzích

Dax dnes otevřel s longovým gapem a z pohledu weekly grafu se dostal na spodní hranu předchozí rotace. Nákupní apetit zde i na dalších akciových indexech je zřetelný, ale více nám ještě dnes prozradí nadcházející fundamenty

Dax cenový vývoj
Cenový vývoj Daxu

USA a Čína dnes potvrdili, že kromě plánovaného setkání uprostřed září, které by mělo sloužit spíše jako demonstrace nenarušených vztahů, plánují obě hospodářské velmoci posunout „trade talks“ na vyšší úroveň na začátku října.

Čínští představitelé přijedou na začátku října do Washingtonu, aby usedli k rozhovorům na vysoké úrovni a zabránili vzniku obav z globální recese, které by mohly negativně ovlivnit globální trhy.

Cla jsou na vysokých úrovních a kromě Číny a EU dopadají následky už i na USA, která je významných obchodním setkání nakloněna, ale bude chtít vidět tvrdá data.

Dnešní fundamenty

Dnes odpoledne bude zveřejněn report ADP, což je předstihový ukazatel americké zaměstnanosti v malých firmách o maximálně 49 zaměstnancích.

ADP report je obvykle zveřejněn ještě před NFP reportem, na který si počkáme do zítřka. NFP report vycházá každý první pátek v měsíci a je sledován drtivou většinou investorů.

Kromě ADP reportu se po 16 hodině do trhu přivalí data PMI a změna zásob americké ropy.

Ropa WTI, daily
Ropa WTI, Daily

Ropa WTI při včerejší seanci posílila o více než 3 %. Podle nejnovějších dat API by však měly zásoby US ropy tento týden stoupnout a ropní býci by se nemuseli dočkat dalšího podobného posilování.

Ropa WTI se již delší dobu usadila v cenovém rozpětí mezi 50 – 60 dolary za barel s tím, že se v posledních týdnech drží ve spodní polovině tohoto rozpětí.

Commercials a Large traders jsou připraveni na long. Kvůli přetrvávající nejistotě vztahů mezi USA a Čínou a předpovědi ochlazující globální ekonomiky však může být nákup ropy stále riskantní.

Uzavřený klub PWFT

Celý článek zpracován pro Bossa


Kurz zdarma

Ebook