Napište nám zprávu
Staň se patronem

A získej cenné informace
„Vaše podpora v tradingu.“

Stříbro posiluje 3 % za den


Drahým kovům se v tomto roce daří.

Zlato dosahuje na 8letá maxima. Stříbro se vymanilo z minim a překonalo i dlouhodobou rotací z roku 2017. Palladium testuje nová historická maxima a platina se jako nejslabší drahý kov konečně sbírá ze dna.

V tomto týdnu ale ze všech drahých kovů udivuje nejvíce právě stříbro. To dokáže posílit i o 3 % za den a to aniž by jej následovalo zlato nebo jiný drahý kov a aniž by se do trhů vlil pesimismus nebo geopolitické riziko.

Stříbro cenový graf
Cenový vývoj stříbra

Celý investorský svět se dělí na dva tábory

  • jedni říkají, že ceny jsou přemrštěné a čeká nás brzký rychlý propad
  • druzí vidí blížící se recesi a pokračující trend růstu cen drahých kovů minimálně dalších několik měsíců, ne-li déle

První tábor podporuje aktuální stav poptávky po stříbru

Poptávka po stříbru
Poptávka po stříbru

Poptávka po stříbru dlouhodobě klesá a vytváří tak s cenou samotné komodity očividnou divergenci. Tento stav obvykle funguje jako předstihový ukazatel možného budoucího poklesu ceny komodity.

Na druhé straně je zde ovšem fakt, že ani druhý tábor investorů není příliš vzdálen od pravdy. Geopolitické riziko a riziko recese je něco, co trhy pronásleduje už několik měsíců. Takže není divu, že drahé kovy aktuálně fungují jako bezpečné přístavy pro finanční prostředky investorů.

Hedgers

Hedgers na stříbru

Hedgers, skupina Commercials, kteří se v dané komoditě vyznají nejvíc, jsou extrémně net short a jistí se proti vysokým cenám komodity.

Celý článek na Fx


Kurz zdarma

Ebook