Napište nám zprávu
Staň se patronem

A získej cenné informace
„Vaše podpora v tradingu.“

Tržní analýza 14. 6. 2020: Fed srazil akcie, koronavirus v Pekingu, Bitcoin na hraně


V dnešní burzovní zprávě se podíváme na to nejdůležitější, co aktuálně hýbe trhy: FED, koronavirus a strach z druhé vlny, překoupenost na akciích ad.

Videoanalýza

Fundamenty

NASDAQ na 10 000

Jerome Powell pomohl akciím Facebooku, Amazonu, Applu a Microsoftu k ATH. Akciový index NASDAQ je na 10 000 v koronakrizi.

Peking šíření koronaviru

V Pekingu je nové ohnisko nákazy koronaviru na tržišti s mořskými plody. Oblast je uzavřena a nachází se v tzv. válečném pohotovostním režimu.

Pompeo a napětí s Čínou

Mike Pompeo se chystá setkat se s čínskými diplomaty, aby odlehčil napětí mezi dvěma největšími světovými ekonomikami.

Put/Call ratio opce

Put/Call ratio se odrazilo od minimálních hodnot.

Malí opční obchodníci

Malí opční obchodníci jsou stále silně net long a sázejí na rychlé zotavení US ekonomiky.

Index SP500

Index SP500 analýza

Akciový index SP500 oslabil ve čtvrtek o více než 5 %! Takové pohyby nejsou v bear marketu ničím neobvyklým, ale v rostoucím trhu, podloženém fundamenty, by k něčemu takovému docházet nemělo.

Opční Put/Call ratio narostlo, což značí zvýšenou nervozitu akciových obchodníků. Akcioví investoři sahají více po tzv. put opcích, které nakupují, aby ochránili své akciové portfolio před případným propadem akciového trhu.

Z technického pohledu trh zareagoval na silnou resistentní úroveň a vrátil se k 50dennímu klouzavému průměru. Trh reaguje na hodnotu 3 000 bodů, pod kterou se mu v pátek nepodařilo zavřít.

Jak na akcie a opce.

Bitcoin

Analýza Bitcoinu volume profile

Vyčkávání investorů „co bude“, se odráží i na kryptoměnovém trhu. Bitcoin, Ethereum, Litecoin a další kryptoměny oslabily.

Bitcoinu se opět nepodařilo zavřít nad 10 000 USD a namísto toho zavřel pod rostoucí trendovou linií z trendového kanálu.

Odklon investorů od rizikových aktiv by se mohl projevit i na dalším poklesu ceny Bitcoinu.

online kurz akcie a opce


Kurz zdarma

Ebook