Napište nám zprávu
Co jsou ETF
Pasivní investování
Co jsou ETF
„Vaše podpora v tradingu.“

Analýza 11. 6. 2020: SP500, Tesla, Koronavirus, Bitcoin, měď, cukr profit


Petr Plecháč 11. 6. 2020

V dnešní burzovní zprávě se podíváme na vybrané trhy z pohledu technické analýzy, Price Action, Market Profile a Techniky COT.

Intro

Včera jsem se před zasedáním Fedu opět zbavil části svého investičního portfolia. Tentokrát se jednalo o akcie z NASDAQu, který zažil svůj první celý den nad 10 000 body.
Akciové trhy jsou překoupeny a pokaždé, kdy se mi investice na účtu zhodnotí, beru profit a nechci se účastnit této jízdy.

Fed drží úrokovou sazbu mezi 0 až 0,25 bodů a bude ji držet nízko až do roku 2022. Také chce i nadále dodávat do trhu likviditu a nakupovat cenné papíry.


Dnes nás čekají další data z trhu práce, resp. počet vyplněných žádostí v nezaměstnanosti. Investoři už se také jistě nemohou dočkat na přepočet posledního NFP reportu, který vyšel až neuvěřitelně dobře. Komoditní obchodníci pozor na dnešní WASDE report.

Index SP500

Americký akciový index SP500 oslabuje již třetí den v řadě. Investoři vybírají profity! Někteří agresivnější investoři vybírají po několika měsících profit přes 40 %, což je u akciového investování opravdu raritou.

analýza index SP500

Resistenci v trhu vytváří silná úroveň 3220, low předchozí oblasti konsolidace, na které nyní trh reaguje.
Supporty lze najít na cenách 3100 a 3000.

Prvotní nadšení ze zasedání Fedu se přeměnilo na negativní sentiment, ale jen další fundamenty a reakce investorů ukáží, zda se nejedná o další „skvělou příležitost“ k nákupu.

Tesla
V tomto duchu nelze opominout, že to Elon Musk dokázal! TESLA na 1 000 USD…

Přihlaste se k novému online kurzu na akcie a opce.

Bitcoin

Nejznámější kryptoměna Bitcoin se opět blíží k hranici 10 000 USD, kterou se zatím nepodařilo překonat a udržet se nad ní.

Analýza Bitcoinu

Až poté, co začne Bitcoin vnímat psychologickou hranici 10 000 jako Support, lze hovořit o možném dlouhodobém růstu.
Osobně jsem se zbavil již 1/3 svých nákupů, které jsem provedl v oblasti 5 000 USD při posledním velkém propadu.

Měnový pár EURUSD

Dlouhodobý downtrend na měnovém páru EURUSD se změnil na volatilní konsolidaci a na první známky možného déletrvajícího posilování. Euro (EU) bylo zasaženo pandemii koronaviru bezpochyby enormně a některé evropské země budou bojovat o záchranu finančního zdraví. Zadlužené země se ještě více zadlužily a někteří prognostici opět upozorňují na možný rozpad Evropské unie.
Nic tak dramatického bych neviděl, ale stále vnímám americký dolar jako bezpečný přístav a světovou rezervní měnu, která prošla silným oslabením a prostor k růstu tu bezpochyby je.

měnový pár EURUSD analýza

Měď

Říká se doktor měď, takže je vše zachráněno? Měď posiluje snad ještě více než akciové trhy a podporuje optimismus ohledně znovuotevření ekonomiky a zvyšující se poptávky po veledůležité průmyslové komoditě.
Čína jede už téměř naplno, ale odbyt je slabší. Ostatní země ještě stále počítají ztráty, nebo se dokonce ještě ani nedostaly přes peak nejvyššího počtu nakažených.
Není tak růst mědi podporován opět přílišným optimismem, Hope modem a celosvětovým zavíráním dolů kvůli nákaze koronavirem?

analýza mědi

Poptávka po mědi i nadále rapidně klesá a určitě bych nyní nesázel na dlouhotrvající růst.

Koronavirus Covid-19 ve světě

Včera byl ve světě naměřen nejvyšší denní přírůstek nakažených! Začíná se hovořit o zvyšujícím se nárůstu až v 21 státech v USA, za vinu se dávají demonstrace v posledních týdnech.

koronavirus ve světě

Cukr

cukr komodita profit

Z cukru jsem vystoupil na první resistenci a při náznaku obratu ceny ropy. Blíže se k tomu vyjadřuji v týdenním videokomentáři.

Cukr a další komodity komentuji pravidelně v týdenních videoanalýzách.

TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
96 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
NAGA
94 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Nákup a trading kryptoměn, kopírování jiných obchodníků na NAGA
eToro
92 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro social trading, zlomkové akcie a kryptoměny
Nákup kryptoměn
BINANCE
Recenze
Získej 10% slevu na poplatky.
Coinbase
Recenze
Získej $10 při nákupu za $100
Bitpanda
Recenze
Krypto, Akcie, Drahé kovy

Ebook