Napište nám zprávu
Recenze XTB

TOP Broker
„Vaše podpora v tradingu.“

Výdělek 11 000 Kč na kakau a online kurz je na Vánoce doma.


Petr Plecháč 22. 12. 2019

V dnešním článku se podíváme na obchod tradera z Powerful Trader klubu, který využil hloubkové analýzy kakaa díky Technice COT a před Vánoci si vydělal 11 000 Kč.

Kakao

Průběh obchodu na kakau

Vše začalo komentářem v PWFT klubu, kde každý týden procházím všechny známé komodity a rozebírám obchodní příležitosti a své otevřené obchody. V polovině listopadu 2019 se v mém hledáčku objevilo kakao a já jej popsal následovně.

Analýza kakaa tradecz

Kakao se iniciačním pohybem dostalo na spodní okraj silné resistence a bylo načase zjistit, zda má potenciál zamířit dolů, nebo zda bude v silném růstu pokračovat. Růst ceny kakaa před Vánoci se vůbec nemusí vyplatit shortovat!

Pomocí Techniky COT, kde jsem bral v potaz velké spekulanty, hedgers, COT index, poptávku, sezonalitu a fundamenty, jsem se rozhodl vnímat kakao jako překoupené a hledat příležitost pro spekulaci na short. Pro vstup do obchodu využívám silné patterny z obchodní metody Price Action.

Kakao profit

V PWFT klubu jsem po několikadenním oslabení kakaa čekal na jeho pullback zpět k high. Poté, co tak trh učinil, oznámil jsem svůj vstup do shortu. Trh vytvořil svíčkovou formaci Tweezer Top či Engulfing a od té doby oslaboval (až na jeden nervydrásající retest vstupní ceny).

Kakao pullback price action

Trader Milan z PWFT klubu se mi před pár dny pochlubil hezkým výdělkem, který na zmíněném kakau zrealizoval. Obchod zavíral dokonce kolem 2 495, takže mu utekl ten následný silný výprodej. I přesto si z obchodu odnesl 11 000 Kč, ale je nutné zmínit, že jeho obchodní účet pravděpodobně bude dosahovat více než jen pár desítek tisíc korun.

Výdělek an kakau

Má otevřená short pozice na kakau.

Obchod na kakau

Kakao v pátek zavřelo na spodní hraně předchozí rotace trhu, před námi jsou svátky a spousta změn v obchodních hodinách. Osobně jsem na kakau stále v shortu a pozici kontroluji. Obchod už by neměl skončit ve ztrátě a v případě otočky vezmu profit, minimálně na ceně jako trader Milan.

Na kakao jsem nezanevřel, ba naopak, o letošních Vánocích si ho vychutnám nadvakrát 🙂 .

kakao Vánoce
Kakao mi letos nezhořkne

Velcí spekulanti

Velcí spekulanti a hedgers kakao

Před vstupem do obchodu řešíme mnoho otázek z Techniky COT. Tady bych rád zmínil pozice velkých spekulantů a hedgers, kteří se nacházeli na extrémních hodnotách a věřím, že také díky tomu se nám podařilo vychytat obrat na trhu s kakaem.

Právě jsem spustil online kurz, kde učím hloubkovou analýzu komodit a profilaci trhu.

Vánoce TradeCZ

Krásné prožití vánočních svátků Vám přeje

Petr Plecháč – TradeCZ

TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
94 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Broker XTB je Volba TradeCZ – fyzické akcie s 0% poplatky.
NAGA
90 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Nákup a trading kryptoměn, kopírování jiných obchodníků na NAGA.

Ebook