Napište nám zprávu
Staň se patronem

A získej cenné informace
„Vaše podpora v tradingu.“

Zisk 10 000 Kč na palladiu, analýza trhu COT a Price Action


Už je to delší doba, co jsem zde prezentoval výsledek z obchodování komodit v PWFT klubu. Pojďme to změnit!

zisk na palladiu

Faktem je, že v posledních týdnech nedokáži najít dobrou obchodní příležitost. Ropa se dostala do záporných hodnot a nyní letí vzhůru beze strachu. Cukr je levný a káva opět kolem psychologické hranice 100. Kukuřice je na silném supportu, ale WASDE ji moc nepomohlo. Vše podtrhává neustálé napětí mezi USA a Čínou a nejistota, zda Čína dodrží podmínky nákupů zemědělských produktů od amerických farmářů.

Momentální situaci na akciovém trhu ani netřeba zmiňovat. Tolik rozdílných názorů analytiků a guru na budoucí vývoj trhů jsem snad ještě neviděl.

Přehrajte si video

Ve videu je reálný obchod prezentován na demo účtu (přetažen z dema) 😉

Palladium – růst i pád komoditního Bitcoinu

Jednu příležitost jsem přece jen našel, a to na komoditě PALLADIUM, které mě zaujalo především svým růstem v minulém roce.

Palladium komodita burza

V minulém roce se palladiu podařilo posílit z hodnoty 1 265 na 1 998, aby na konci roku 2020 činila cena za unci neuvěřitelných 2 881 dolarů.

Růst ceny palladia byl poháněn především růstem poptávky z autoprůmyslu. Automobilky musí splnit přísné emisní limity a k tomu jim pomáhá právě palladium. Růst palladia tedy nebyl podložen žádnou napjatou geopolitickou situací ve světě, aby se investoři uchylovali k investicím do bezpečných přístavů, ale byla to právě rostoucí poptávka po spíše než drahém, tak průmyslovém kovu.

Růst ceny palladia můžeme připodobnit k růstu ceny Bitcoinu v roce 2017. Do trhu s palladiem začalo proudit mnoho malých spekulantů, kteří se na vlně zvýšené poptávky a omezené nabídky chtěli svést. Faktem je, že největšími producenty palladia je Jižní Afrika a Rusko, tedy dvě země, ne zcela stabilní.

Palladium ovšem od roku 2016 ustavičně rostlo, kdy stála jedna unce 470 dolarů, a tak není divu, že se během posledních let začaly otevírat nové menší doly a také že automobilky začaly pokukovat po platině, která je mnohem levnější a lze ji využít i namísto palladia. Bylo jen otázkou času, kdy dojde ke splasknutí bubliny.

Bublina splaskla, až když na trh přilétla černá labuť jménem koronavirus Covid-19. Prodeje aut, stejně jako jejich výroba, se zastavila a deficit palladia se začal pomalu snižovat.

Palladium – short za 10 000 Kč

profit na palladiu

Ve svých týdenních videokomentářích jsem poslední měsíce hovořil o možném dalším oslabování palladia. Důvody jsem již zmínil výše.

Vstup do obchodu mi potvrdilo chování samotného trhu Price Action a tržní sentiment Technika COT.

Price Action
Palladium price action analýza

Trh reagoval na silnou resistenci prodejními výběžky a dostal se do konsolidace. V té se nedokázal podívat na vyšší hodnoty a naopak naznačoval chuť podívat se níže. Poté, co trh retestoval zvratovou linii, rozhodl jsem se pro risky short. Risky jen z toho důvodu, že konzervativní obchodník mohl počkat na průraz celé konsolidace.

Sentiment na palladiu
Palladium sentiment, poptávka

Palladium není jednoduchá komodita a už vůbec ne levná. Menší účty nemají šanci otevřít ani jeden mikrolot. O to více je pro mě důležité čtení sentimentu na trhu díky Technice COT.

  • Velcí spekulanti se dostali na lokální extrémy a přidávat další longy se jim už moc nechtělo.
  • Poptávka po palladiu stagnovala a když jsem pak viděl ten rapidní pokles, nebyl problém v trhu vydržet déle.

Obchod trval jeden měsíc a výstup je, věřím, jasný. Kdyby ne, zhlédněte video 🙂

Obchodovat komodity Vás naučím ve svém online kurzu Market Profile a Technika COT.


Kurz zdarma

Ebook