Napište nám zprávu
🔴 PROHRÁL FED SOUBOJ A ČEKÁ TRHY PROPAD?
Rekordní zlato kvůli strachu 🔥 Bitcoin CZ rybníček
🔴 PROHRÁL FED SOUBOJ A ČEKÁ TRHY PROPAD?
„Vaše podpora v tradingu a investování.“

Analýza Coinbase (COIN) IPO, Kryptoměny: Bitcoin / Ethereum, Earnings duben 2021, SP500 a hybatelé trhů 14/2021


Petr Plecháč 5. 4. 2021
Analýza společnosti Coinbase
Zprávy z trhu Petr Plecháč Tradecz

V dnešním burzovním výhledu se podíváme optikou technické analýzy na vybrané instrumenty (Bitcoin, Ethereum, SP500, NZDUSD, zlato) a rozebereme si jednotlivé hybatele trhů pro 14. týden 2021.

Týdenní videokomentář od 4. 4. 2021


patr plecháč tradecz
Buďme v kontaktu každý den 😉

Fundamenty a sentiment

VIX se bortí, na covidu nezáleží

I v tomto týdnu jsme byli svědky nárůstu počtu nově nakažených koronavirem covid-19 ve světě, ale ani teď to nikoho netrápí. Ve Spojených státech nabírá vakcinace na obrátkách, a zdá se, že to je, oč tu běží.

Joe Biden představil svůj plán, jak s pomocí 2,25 bilionů dolarů (rozložených do 8 let) nakopnout americkou ekonomiku a konkurovat rozletu Číny. Ta ovšem za poslední rok investovala do infrastruktury přes 556 miliard dolarů a její predikce ročního růstu HDP atakují 10 %.

Svět i nadále tíží nedostatek čipů, které jsou zapotřebí jak v automobilech, tak i v chytrých mobilech. USA na základě této skutečnosti chystá spolupracovat s Japonskem. V dubnu 2021 se můžeme těšit na kvartální výsledky a predikce společností jako Intel nebo TSMC, které do této problematiky přinesou opět nové informace.

Podívejte se na nový burzovní výhled a zjistěte, do čeho nyní investovat, proč komodity posilují nebo co si myslí Larry Williams.

Fundamenty a zprávy tradecz

Ve videu rozebírám:

  • Bitcoin na MHD, Paris Hilton, Peter Schiff, Coinbase, PayPal, Visa, ETH, Goldman Sachs, GM – novinky v cryptu.
  • Covid na ATH… ale koho to dnes zajímá?
  • Kam potečou 2,25 bilionů dolarů – do čeho teď investovat.
  • Larry Williams vidí blížící se cenový vrchol na akciích.
  • Aktuální komoditní výhled, Earnings na duben 2021.
  • Bitcoin, Ethereum, USD, EUR, SP500, ropa, zlato ad.
  • FOREX, KOMODITY, AKCIE, OPCE, KRYPTOMĚNY.
  • Zpráv z burzovního světa bylo víc než dost – vše rozebírám v týdenním videokomentáři 😉

Analýza společnosti Coinbase (COIN)

Kryptoměnová směnárna s potenciálem ovládnout akciový trh!?

Proč investovat do Coinbase?

Společnost Coinbase analýza akcie

Směnárna Coinbase byla založena v roce 2012 v Kalifornii a dnes patří mezi největší, nejdůvěryhodnější a nejbezpečnější kryptoměnové směnárny vůbec. Online platforma Coinbase nabízí svým uživatelům možnost nákupu, prodeje i uchování digitálních měn.

Kromě směnárny Coinbase lze využít k nákupu kryptoměn také burzu Coinbase Pro (pro aktivnější kryptotradery), kde lze dosáhnout na mnohem nižší poplatky za nákup digitálních měn než na směnárně Coinbase.

Služeb společnosti Coinbase využívá jak retail, tak i velcí investoři a instituce, a to především k nákupu Bitcoinu, Etherea a dalších známých altcoinů. Směnárna Coinbase nabízí možnost nákupu těch nejznámějších digitálních měn, a to velmi jednoduše, levně a hlavně bezpečně. Širší paletu nabízených coinů nalezneme např. na burze Binance.

Video – analýza Coinbase

IPO Coinbase

Na svých oficiálních stránkách (a twitter účtu) oznámila společnost Coinbase vstup na burzu a prvotní nabídnutí svých akcií investorům (IPO), které se uskuteční 14. dubna 2021.

Akcie Coinbase ponesou označení třídy A, běžné, kótované na burze NASDAQ, pod tickerem COIN.

Analytici stanovují (odhadují) hodnotu společnosti na 100 miliard dolarů. V roce 2020 činily tržby společnosti Coinbase 1,3 miliardy dolarů, přičemž společnost dosáhla na zisk ve výši 322,3 milionů dolarů. Závislost na ceně Bitcoinu a zájmu investorů dokládá i fakt, že v roce 2019 vykázala společnost Coinbase ztrátu 30 milionů dolarů.

Podle posledních zveřejněných údajů společnosti Coinbase vyšlo najevo, že až 96 % veškerých příjmů společnosti pochází z transakčních poplatků.

Coinbase IPO

Společnost Coinbase se rozhodla pro přímý úpis akcií, tedy bez pomoci externí finanční instituce (klasické IPO).

Společnost Coinbase má aktuálně působnost ve více než 100 zemích světa s asi 45 miliony uživatelů, z nichž je 2,8 milionů aktivních (2020). Dle předběžných odhadů za první kvartál 2021 by mohla mít společnost Coinbase až 56 milionů uživatelů, přičemž za aktivní lze považovat přes 6 milionů.

Proč nakoupit akcie Coinbase?

Mnoho analytiků zmiňuje fakt, že v případě poklesu ceny Bitcoinu a dalších kryptoměn a v případě ochlazení zájmu o kryptoměny v dalším kryptoměnovém bear marketu budou akcie Coinbase pod tlakem, a lze u nich předpokládat pokles, podobně jako v případě ceny samotného Bitcoinu.

Proč tedy kupovat akcie Coinbase namísto samotného Bitcoinu?

Akcie Coinbase

Může být objem transakcí v době postranního pohybu kryptoměn stále dost vysoký na to, aby byla investice do COIN lepší variantou než nakoupení samotného Bitcoinu?

Dlouhodobý úspěch společnosti Coinbase a akcií COIN stojí na oblibě kryptoměn, důvěře v digitální měny nejen mezi investory, ale především širokou veřejností, začleňování kryptoměn do běžného života a zájmu investorů a spekulantů do nich investovat. Tomuto trendu dnes nasvědčují zprávy z PayPalu, Revolutu, JP Morgan nebo Goldman Sachs (v jednání), které kvůli zájmu svých klientů musely kryptoměny nabídnout ve svých platformách a produktech.

Akcie společnosti Coinbase se budou řadit spíše k růstovým než k těm, které by vyplácely pravidelnou dividendu. Právě dividenda by však mnohé investory mohla přinutit k nákupu spíše akcií, než vybraných kryptoměn. Stejně jako v případě Bitcoinu i zde lze předpokládat cykličnost růstu cen akcií (čtyřleté cykly).

Co je už dnes zřejmé, že výsledky společnosti, a tedy i cena akcií, budou velmi závislé na cenách kryptoměn, které jsou ještě stále velmi volatilní. Pravděpodobně bude cena akcií Coinbase závislá především na ceně největší kryptoměny, Bitcoinu. Investoři se však mohou na akcie COIN dívat také jako na možnost diverzifikace investičního portfolia a bazírování na potenciálním úspěchu světa kryptoměn.

Kromě nakupování desítek různých kryptoměn, které mají potenciál růstu a zájmu investorů, můžeme nakoupit akcie Coinbase. Nikdo z nás ve finále neví, jaká kryptoměna či altcoin vzbudí v investorech v budoucnu zájem, a díky investici do akcií COIN lze bazírovat na úspěchu celého kryptosvěta, nejen na úspěchu pár vybraných kryptoměn.

Proč neinvestovat do akcií Coinbase (COIN)

Kromě pravděpodobné silné provázanosti vývoje ceny akcií COIN s cenou kryptoměn, především pak Bitcoinu, bychom zcela určitě dokázali najít i další důvody, proč do akcií Coinbase neinvestovat. Nehledě na to, že právě provázanost s vývojem na kryptoměnách může být pro některé investory naopak výhodou.

Hned jako další nevýhoda oproti přímému investování do krypotměn se nabízí situace, kdy je ovlivněn chod samotné společnosti rozhodnutími a kroky vedení společnosti. Zatímco u Bitcoinu si lze představit vytunelování jen stěží, v případě akciové společnosti bychom pro příklad falšování účetnictví nemuseli chodit příliš daleko do historie (Wirecard, 2020). Co když CEO nebo CFO Coinbase učiní špatný krok?

Může se akcie Coinbase propadnout až na nulu? Ano, může! Akcie společnosti Coinbase se v praxi mohou dostat až na 0, a to i v případě, kdy bude cena Bitcoinu překonávat hranici 100 000 USD 🙂 .

Kde nakoupit akcie společnosti Coinbase (COIN)

U jakého brokera se dají nakoupit akcie Coinbase a kde je to nejlevnější?

Lze předpokládat, že akcie COIN nabídnou dříve či později všichni akcioví brokeři, kteří mají ve své nabídce instrumentů CFD i fyzické akcie.

Kde nakoupit Coinbase

Zmínit lze např. nejoblíbenějšího brokera na akcie Interactive Brokers, který svým klientům zřejmě jako jeden z prvních nabídne tuto příležitost. Že lze očekávat možnost nákupu akcií Coinbase právě u Interactive Brokers (IB) svědčí i zprávy brokera LYNX (organizační složka v ČR – partner IB), který o této příležitosti na svých stránkách již delší dobu informuje.

NAGA: Těsně po IPO Coinbase přidal akcie COIN do svého seznamu instrumentů také broker NAGA.

Jako tzv. akciový token si lze koupit COIN také na kryptoměnové burze BINANCE. Co je akciový token a jaké má výhody oproti fyzickým akciím se dozvíte v tomto článku.

Pokračujte na seznam brokerů.

Recenze akciového brokera XTB.

Earnings Coinbase – Q1 2021

Společnost Coinbase zveřejnila 6. 4. 2021 odhady svých kvartálních výsledků (Q1) v roce 2021.

Tržby společnosti vzrostly v Q1 na 1,8 miliardy dolarů, čímž překonaly celkové tržby za rok 2020.

Zisk společnosti v prvním kvartálu by se měl pohybovat kolem 800 milionů dolarů.

Kvartální výsledky Coinbase

Společnost odhaduje, že v letošním roce dosáhne aktivních uživatelů v počtu 7 milionů, přičemž v případě ochlazení kryptoměnového trhu počítá s černým scénářem čítajícím 4 miliony aktivních uživatelů.

Návod na Coinbase – nákup kryptoměn

Pokračujte na článek Jak nakoupit Bitcoin na Coinbase.

Technická analýza

Kryptoměna – Bitcoin

Největší kryptoměna Bitcoin se i nadále drží pod 60 000 USD a ani po breaku klesající trendline se trhu nedaří překonat dosavadní ATH. Jednou z nejdůležitějších linií je zvratová linie, podél které se Bitcoin již několik měsíců pohybuje a reaguje na ni jako na support i jako na resistenci.

Z delšího časového rámce jsme bezpečně součástí silného býčího trhu, který se dostal do fáze konsolidace a vyčkávání na cenotvorný pohyb. Na burzu NASDAQ bude zalistována společnost Coinbase (COIN), PayPal umožní svým klientům platby v kryptoměnách a Goldman Sachs nabídne možnost movitým klientům investování do vybraných kryptoměn. Fundamenty v kryptosvětě jsou stále velmi pozitivní a po tak značném růstu ceny Bitcoinu v posledních 12 měsících je zchladnutí sentimentu naprosto v pořádku.

Trh reaguje na support 56 500 USD, kde se nachází HVN z Volume Profile. Jedná se o první oblast podpory hned pod maximální historickou cenovou úrovní 61 800 USD. Dalšími silnými oblastmi podpory jsou 53 000 USD a 50 000 USD, které nabízí zajímavou konfluenci spolu s klesajícími trendovými liniemi.

Analýza Bitcoinu

Přečtěte si recenzi analytického nástroje TradingView.

Pokračujte na článek o Bitcoinunebo se rovnou podívejte, jak Bitcoin nakoupit a kde jej uchovat.

Kryptoměna – Ethereum

V současnosti se Ethereum těší lepšímu momentu, než jaký vidíme na slavnějším Bitcoinu. Po překonání horní klesající trendové linie stanovil trh nové historické maximum na ceně 2 145 USD.

Hlavními oblastmi supportu jsou nyní překonaná tržní swing high´s 2 000 a 1 850 USD. V případě breaku cenové oblasti 1 800 USD a návratu zpět do oblasti konsolidace ve formě triangle, by se mohlo Ethereum znovu dostat do chopu a postranního pohybu. Zásadní bude v tomto případě sentiment na Bitcoinu, který buďto podpoří Ethereum ve stanovení dalších ATH, nebo jej vrátí zpět.

Analýza Etherea

ETH/BTC

Graf zobrazující poměr ETH/BTC dokládá momentální převahu Etherea oproti Bitcoinu. Trh se po delší době dostal až na úrovně 0.0357, kde jsme byli naposledy před měsícem. Mnoho kryptotraderů nyní sahá po možnosti směny Etherea za Bitcoin s očekáváním posilujícího Bitcoinu oproti ostatním altcoinům.

ETH/BTC

Přečtěte si vše potřebné o kryptoměně Ethereum.

Akcie – index SP500

Akciové trhy zakončily první kvartál roku 2021 jasně v zeleném. Index SP500 se pohybuje nad cenovou úrovní 4 000 body, která jako psychologická hodnota a kulaté číslo příliš nezafungovala. Nejbližší resistencí je v tomto případě horní rostoucí trendová linie, která v dosavadním růstu trhu mnohokrát zafungovala jako spouštěč korekce.

Analýza SP500

Legendární investor Larry Williams vyhlíží na akciovém trhu strop a potenciál pro obrat dolů. Všímá si, jako většina traderů a analytiků, že jsou trhy přehřáté, ale zároveň dodává, že případná korekce bude zřejmě jen další dobrou nákupní příležitostí.

V tomto týdnu to nebude na Earnings příliš zajímavé, reportují společnosti jako Levis nebo WD-40.

V dalších týdnech oficiálně začíná nová výsledková sezóna, kterou opět odstartují největší americké banky, po nichž přijdou na řadu velké a oblíbené americké akciové společnosti.

Hned v dalším týdnu od 12. 4. 2021 budou své kvartální výsledky reportovat: JP Morgan, Wells Fargo, Goldman Sachs, Bank of America, Citigroup nebo Morgan Stanley.

Earnings duben 2021 akcie

Začněte investovat do akcií a obchodovat s opcemi -> online kurz.

Forex – NZDUSD

Měnový pár NZDUSD se od března 2020 drží v silném uptrendu, poháněném risk-on vlnou na širokém trhu. Investoři hledají vyšší výnosy i za nutnosti přijetí vyššího rizika. Mezi rizikovější aktiva spadají právě měny jako australský dolar (AUD) a novozélandský dolar (NZD). Po delší době jsme svědky breaku silné supportní úrovně, která by nyní měla hrát roli silné resistence. Základním supportem je horní oblast předchozí hodnoty kolem ceny 0,677.

Analýza NZDUSD

Pokračujte na článek Co je FOREX.

Komodita – zlato

Z technického hlediska zlato vytvořilo dvojité dno na předchozí value area low z Volume Profile supportu 1 680 USD / unci.

Trh má nyní před sebou resistenci 1 750 USD / unci, kde již jednou zareagoval a vyznačil oblast odporu, která nyní stojí v cestě obratu trhu a déletrvajícímu uptrendu.

Technická analýza zlato

Velcí spekulanti jsou i nadále se svými net long pozicemi na nízkých úrovních, které indikují možný brzký obrat trhu nahoru. Velcí spekulanti mají dostatek prostoru pro navyšování dlouhých pozic a hedgers pro další navyšování svých shortů.

Zlato velcí spekulanti
Velcí spekulanti a hedgers na zlatu

Další cenový vývoj na zlatu bude i nadále pod vlivem indexu amerického dolaru a výnosů na amerických vládních dluhopisech.

Pokračuj na analýzu těžařských společností a zlatých akcií.

Naučte se obchodovat s komoditami a přečtěte si vše potřebné o zlatu.

TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
96 %
U 76-85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
Purple Trading
94 %
U 63 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
CFD broker na forex, akcie a ETF – pasivní investování
Insta Forex
92 %
U 69,82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
CFD broker na forex, akcie, kryptoměny a indexy
Nákup kryptoměn
Anycoin
Recenze
Získej 300 Kč při nákupu za 10 000 Kč.
Získej 10% slevu na poplatky a bonusy.
ByBit
Recenze
Alternativní investice
Fingood
Recenze
10-12 % p.a. P2B crowdfunding platforma
Investování do ETF i sběratelských předmětů
Investown
Recenze
Investování do nemovitostí od 500 KčEbook