Napište nám zprávu
TRHY JSOU EXTRÉMNĚ VYSOKO – NAŠLAPUJTE OPATRNĚ
(ještě není konec!)
TRHY JSOU EXTRÉMNĚ VYSOKO – NAŠLAPUJTE OPATRNĚ
„Vaše podpora v tradingu a investování.“

Akcie Avast – analýza společnosti vyvíjející bezpečnostní software


Avast Software s.r.o. je česká nadnárodní softwarová společnost se sídlem v Praze, která se zabývá výzkumem a vývojem softwaru pro počítačovou bezpečnost, strojové učení a umělou inteligenci.

Akcie Avast | TradeCZ

Avast má téměř půl miliardy pravidelných měsíčních uživatelů a patří mu druhý největší podíl na trhu mezi dodavateli antimalwarových aplikací na světě. Společnost má přibližně 1 700 zaměstnanců ve svých 25 pobočkách po celém světě.

Avast založili Pavel Baudiš a Eduard Kučera v roce 1988. Od roku 2010 byla soukromou společností a v květnu 2018 proběhlo její IPO – akcie Avast začaly být oficiálně obchodovány na burze 10. května 2018.

V červenci 2016 Avast koupil konkurenční společnost AVG Technologies za 1,3 miliardy dolarů. V té době byla společnost AVG třetím nejlépe hodnoceným antivirovým produktem na světě.

Akcie Avast jsou momentálně duálně kótované na pražské burze cenných papírů (PSE) pod zkratkou AVAST a na londýnské burze cenných papírů (LSE) pod zkratkou AVST. Taktéž jsou akcie Avast zařazeny do britského akciového indexu FTSE 100, který zahrnuje 100 největších společností obchodovaných na londýnské burze dle tržní kapitalizace.

Produkty Avastu

Hlavním produktem společnosti je antivirový program Avast Antivirus.

Kromě toho společnost nabízí také další nástroje zajišťující kybernetickou bezpečnost, jako jsou Avast Secure Browser a Avast SecureLine VPN.

Akcie Avast | TradeCZ

Avast se zaměřuje na několik základních segmentů, přičemž největší prioritou je ochrana digitálního světa pro bezpečný pohyb na internetu a zajištění soukromí na internetu. To v sobě zahrnuje ochranu před škodlivým spywarem, ransomwarem, stalkerwarem, ale i dalšími viry a hrozbami na Wi-Fi či na internetových prohlížečích. Kromě osobních počítačů a telefonů se Avast zaměřuje i na menší a střední podniky, které chrání proti narůstajícímu počtu kybernetických útoků. Stejně tak vyvíjí produkty, které pomáhají optimalizovat výkon našich zařízení.

Antivirus by neměl být cizí nikomu, kdo se pohybuje ve finančním světě, ať už obchoduje kryptoměny, nebo akcie Avastu.

Mezi produkty Avastu patří: Avast Antivirus, Premium Security, SecureLine VPN, Cleanup Premium, Secure Browser, Business Antivirus, ale i Mobile Security, Battery Saver, Call Blocker, Cleanup, Wi-Fi Finder ad.

Akcie Avast | TradeCZ

Akcie Avast a dobrá finanční situace společnosti

Při pohledu na finanční situaci společnosti je obzvláště důležitým ukazatelem finanční páka (zjednodušeně řečeno míra zadlužení). Obecně platí, že příliš vysoké zadlužení znamená špatnou finanční pozici. Neplatí to však stoprocentně. Dluh může být skvělým způsobem jak snížit daňovou povinnost a získat kapitál pro další růst. Při zkoumání společnosti byste se tak měli podívat na její volnou hotovost, schopnost generovat volné peněžní toky a objem dluhů, abyste si udělali bližší obrázek o její finanční situaci.

Graf historické ceny akcie Avast

Avast akcie | TradeCZ
Zdroj: https://www.pse.cz

Krátkodobé závazky Avastu činí 623 milionů dolarů a dlouhodobý dluh 889 milionů dolarů. Vzhledem k tomu, že pohledávky společnosti činí 68,2 milionu dolarů a hotovostní zůstatek se rovná 176 milionů dolarů, stále chybí 1,27 miliardy dolarů. Měli byste mít obavy? Avast má celkovou tržní kapitalizaci 6,16 miliardy dolarů, což vylučuje jakákoli fatální rizika plynoucí z jeho závazků.

Pokud se na hospodaření společnosti podíváte ještě hlouběji, zjistíte, že Avast poměrně elegantně využívá svůj provozní zisk snížený o nepeněžní náklady (tj. odpisy) neboli odborněji řečeno EBITDU, přičemž její čistý dluh činí 1,6x EBITDA. Skutečnost, že byl čistý zisk Avastu v posledních třech letech (2020 – 170 milionů dolarů, 2019 – 249 milionů dolarů, 2018 – 241 milionů dolarů) poměrně konzistentní a že byla společnost v těchto letech schopná snižovat své celkové závazky, ukazuje na pozitivní finanční situaci.

Avast se nevyhýbá ani inovacím, a vzhledem k rostoucí poptávce po službách kybernetické bezpečnosti (trhu se v příští dekádě předpovídá růst o 11 % ročně) můžete pravděpodobně očekávat další růst ceny akcie Avastu.

To závisí také na tom, jak efektivně bude společnost v příštích letech hospodařit s peněžními toky. Mějte na paměti, že hovoříme o generování likvidní hotovosti ze zisků, aby mohla splácet své dluhy a méně se zadlužovat.

Avast akcie | TradeCZ
Zdroj: https://www.grandviewresearch.com/industry-analysis/cyber-security-market

To bude v příštích letech jistě rozhodujícím faktorem. Vzhledem k tomu, že odvětví zaznamenává růst a společnost ve většině oblastí překonává konkurenci, můžete o akciích Avastu uvažovat jako o jedné z potenciálních technologických investic. Vysoké P/E ratio na úrovni 50 není mezi společnostmi v této oblasti žádným extrémem.

Kde koupit akcie Avast?

Pokud jste se rozhodli investovat do akcie Avast, je důležité si v první řadě vybrat ověřeného a důvěryhodného brokera, který je regulován kompetentními úřady, například ČNB. Existuje několik známých online brokerů, jako například XTB, eToro či RoboMarkets, kteří již prokázali svou spolehlivost a dlouhodobou důvěryhodnost. Můžete si přečíst podrobné recenze, které jsme pro vás připravili zde na portále TradeCZ, abyste měli větší jistotu při výběru brokera a založení účtu.

Při výběru brokera pro obchodování s akciemi Avast je také důležité dbát na úroveň zabezpečení vašeho účtu. Můžete například zvolit dvoufázové ověřování, které poskytuje další vrstvu ochrany a vybrat si brokera s bezpečnou platební branou, čímž minimalizujete riziko podvodů a zneužití vašich finančních prostředků.

Kromě toho je vhodné pravidelně a dlouhodobě sledovat trh (i fundamentálně), abyste měli lepší přehled o vývoji akcií Avast a investičních trendech. Dobré porozumění investičním trendům vám může pomoct v rozhodování o nákupu či prodeji nejen akcií Avastu. Případně si můžete vyzkoušet demo účty, které většina brokerů poskytuje zdarma, abyste si osvojili obchodní strategie a získali cenné zkušenosti před skutečným obchodováním. Pokud se rozhodnete investovat do akcií Avast, přejeme vám mnoho úspěchů a dobrých obchodů.

Aktualizace 12. 8. 2021 – Avast se prodává!

Americká softwarová společnost NortonLifeLock kupuje českou antivirovou firmu Avast.

Za Avast zaplatí v přepočtu přes 185 miliard korun.

Vzniká tak světový lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti s 500 miliony uživateli.

Odkaz na článek E15.cz

Avast akcie | TradeCZ
E15.cz

Pokračování v nezměněném článku 🙂

Chystá se prodej společnosti? – Jak na to zareagují akcie Avastu?

Začátkem července Avast oznámil, že vede pokročilé rozhovory o fúzi se společností NortonLifeLock.

Neexistuje žádná záruka, že z těchto jednání vzejde nějaká dohoda.

Norton má čas do 11. srpna, aby oznámil, zda hodlá učinit nějakou konkrétní nabídku na odkoupení společnosti.  

Avast akcie | TradeCZ

Analytici spekulují, že by případná dohoda mohla ocenit původně českou společnost přibližně na 8 miliard liber. V době psaní tohoto článku činila tržní kapitalizace společnosti 6 miliard liber (londýnská burza). To naznačuje, že se trh domnívá, že by mohla být skutečná hodnota společnosti o téměř třetinu vyšší, než činí její aktuální ohodnocení.

Přesto nelze říct, zda se nějaká nabídka na koupi skutečně objeví a za jakou cenu. Norton zatím ani nepředložil svou nabídkovou cenu.

Na trhu kybernetické bezpečnosti panuje neuvěřitelná konkurence. Nejenže jednotlivé společnosti musí soupeřit mezi sebou, ale musí také investovat velké prostředky do vývoje technologií, které jim umožní bojovat proti případným hrozbám. Boj na obou frontách může znamenat nečekané náklady. Vzhledem k tomu, že všechny tyto společnosti účinně bojují proti stejným hrozbám, zdá se, že by případná fúze z hlediska dlouhodobého úspěchu obou společností dávala smysl.

online kurz akcie a opce

Základní informace o Avastu

Analýza akcií Avastu

Platné k datu 20. 7. 2021

Informace platí k akciím Avastu na pražské burze (+ celosvětově).

analýza avast
Název společnosti (ticker)Avast (AVST)
Akciový indexPX Index – Burza cenných papírů Praha
Sídlo společnostiPraha 4
Tržní kapitalizace180 mil. Kč (6 miliard GBP na londýnské burze)
Počet cenných papírů1 miliarda ks (PX burza)
Tvůrci trhu (PX)J&T BANKA, a.s.
WOOD & Company Financial Service
Patria Finance, a.s.
Erste Group Bank AG
Raiffeisen Centrobank AG
Počet zaměstnanců1 700
Poslední dividenda na akcii11,2 centů
Adj. Revenue (tržby)893 milionů USD
Adj. EBITDA495,5 milionu USD (LONDON)
Dluh726 milionů USD
Odkaz na Avast pro investoryinvestors.avast.com
TCZ hodnotí8/10
Zdroj: avast.com a pse.cz

Rychlá analýza Avastu

Avast prohlašuje:

Jsme světová jednička v kybernetické bezpečnosti.

Ve vedení společnosti je Ondřej Vlček (CEO)

Analýza Avast akcie

Avast má momentálně přes 435 milionů aktivních uživatelů a 1 700 zaměstnanců po celém světě. Tržby v roce 2020 přesáhly 892 milionů dolarů s marží 55,5 % (EBITDA 495,5 mil. USD).

Avast se může pyšnit dvojciferným růstem výplaty dividend akcionářům, a to i v období pandemie covid-19. V roce 2018 vyplatil na dividendách 132 milionů USD, zatímco v roce 2020 již přes 165 milionů USD.

Dluh Avastu se z roku 2019 do roku 2020 snížil o 18 % a společnost má v plánu svůj dluh dál umazávat.

Akcie Avast se kromě BCPP obchoduje na londýnské burze LSE a je součástí indexu FTSE 100 (AVST).

Avast se zaměřuje především na 6 hlavních trhů, a to: Severní Amerika, Brazílie, Francie, Británie, Rusko a Německo. Hlavní sídlo společnosti se nachází v Česku v Praze, kanceláře Avastu nalezneme ale i v Číně, Japonsku, na Taiwanu, Slovensku, Švýcarsku aj.


Nakupuj akcie Avast u ověřených brokerů

TOP Akcioví a CFD brokeři
TOP
XTB Online Trading
96 %
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
U 76-85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Purple Trading
94 %
CFD broker na forex, akcie a ETF – pasivní investování
U 63 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Insta Forex
92 %
CFD broker na forex, akcie, kryptoměny a indexy
U 69,82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
96 %
U 76-85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
Purple Trading
94 %
U 63 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
CFD broker na forex, akcie a ETF – pasivní investování
Insta Forex
92 %
U 69,82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
CFD broker na forex, akcie, kryptoměny a indexy
Prop trading
Použij kód TRADE10CZ a získej 10% slevu!
ForTraders
Recenze
Použij kód TCZ a získej 10% slevu!
Nákup kryptoměn
Anycoin
Recenze
Získej 300 Kč při nákupu za 10 000 Kč.
Získej 10% slevu na poplatky a bonusy.
ByBit
Recenze
Alternativní investice
Fingood
Recenze
10-12 % p.a. P2B crowdfunding platforma
Investování do ETF i sběratelských předmětů
Investown
Recenze
Investování do nemovitostí od 500 Kč
Ebook