Napište nám zprávu
Recenze XTB

TOP Broker
„Vaše podpora v tradingu.“

Burza 43/2020: TSLA/NFLX/INTC, Buffettův indikátor, Volby USA – slon a osel, Covid v Evropě a Bitcoin


Petr Plecháč 19. 10. 2020

V dnešní burzovní zprávě se podíváme na vybrané trhy z pohledu technické analýzy a analýzy sentimentu. Rozeberu nejdůležitější fundameny, na které bude potřeba si dávat pozor, a také si představíme nynější největší hybatele trhů.

Videokomentář

Fundamenty a sentiment

V rámci burzovního videokomentáře jsem rozebral celkem 19 zpráv, které zahýbaly trhem a které pravděpodobně budou mít dopad na tržní vývoj v následujícím týdnu. Níže rozebírám vybrané z nich.

Earnings Nasdaq investing
Earnings Q3 2020 druhý týden: NFLX, INTC, TSLA

Earnings Q3 2020 vykoply banky a na řadě jsou velké technologické společnosti. Tento týden nás čeká zveřejnění kvartálních výsledků od společností jako: IBM, Netflix, Tesla, Intel, nebo Coca-Cola.

Banky pozitivně překvapily analytiky, a díky fiskální politice ve Spojených státech mohou v dobrých výsledcích pokračovat i společnosti reportující své výsledky tento týden.

Volby v USA slon a osel

Volby ve Spojených státech se přiblížily k době dvou týdnů a atmosféra začíná houstnout. Média po celém světě zaplňují obrázky americké vlajky, ale také slona a osla 🙂

Slon patří republikánské straně a má představovat silný republikánský hlas. Osel zase demonstruje demokratickou stranu, která ho za svého přijala i proto, že osel se snadno nevzdává.

Karikaturista to docela trefil!

koronavirus v Evropě

Nejen v Belgii, ale i v dalších zemích Evropy nezadržitelně roste počet nově nakažených koronavirem Covid-19. Mnohé země již sahají po omezování a tzv. mini-lockdownech.

Je zapotřebí si připomenout, že vakcína může být na světě až za několik měsíců a zdravotnictví v jednotlivých zemích mají omezené možnosti.

Pokud se růst počtu nakažených nezastaví, nezbyde nic jiného, než po lockdownech sáhnout.

Buffettův indikátor a Fed vytváří bublinu

Tak tohle je cirkus!

Fed údajně stojí o to, aby se přijaly regulace na předcházení tvorby tzv. bublin.

Je to však právě FED, který je v posledním půl roce nejvíce skloňován v tématu tvorby akciové bubliny.

A co nám říká slavný Buffettův indikátor? Trhy stále nejsou na reálných hodnotách!

Zpráv ze světa je opravdu mnoho, a ještě více, na co si dávat při obchodování pozor. Většinu rozebírám ve videu, jako třeba očekávaný pondělní proslov šéfa Fedu Powella, nebo středeční hlasování Senátu USA o schválení menšího podpůrného balíčku pro PPP v hodnotě 300 miliard dolarů. V novém obchodním týdnu to budou právě zprávy kolem LOCKDOWN a STIMULUS, které mohou silně zahýbat všemi trhy napříč.

Koronavirus 19. 10. 2020

Celosvětově se v pátek 16. října 2020 nakazilo nejvíce lidí v jeden den, a to 413 000. Ve Spojených státech se v posledním týdnu denní přírůstek dokonce jednou přehoupl přes 70 000 lidí za den a mnozí odborníci se nebojí prohlásit, že USA čeká již třetí vlna koronaviru.

Rusko hlásí 15 000, Španělsko 12 000, Francie 30 000, Británie 18 000, Německo 7 000 a Belgie přes 10 000 nakažených za den. Vždy to jsou hodnoty i násobně vyšší, než při první vlně pandemie na jaře.

Počet 11 000 nakažených za den z asi 33 000 provedených testů v České republice netřeba ani komentovat.

Je jasné, že jednotlivé ekonomiky nebudou chtít sáhnout po tak drastických omezeních, jako tomu muselo být na jaře, kdy nikdo nevěděl, co je virus z Wu-Chanu vlastně zač. Na druhou stranu, pokud nebude zdravotnictví stíhat, co jiného vládě zbyde, než s omezeními přijít?

Koronavirus v USA a ve světě říjen 2020
Vlevo celosvětový nárůst počtu nově nakažených, vpravo ve Spojených státech.

Technická analýza

Bitcoin

Bitcoin se v posledním týdnu pohybuje kolem ceny 11 500 USD v rámci předchozí konsolidace trhu ze srpna 2020. Obecně kryptoměny, ale především pak Bitcoin, kopírují cenový pohyb akciového indexu SP500. Pakliže je na trzích dobrá nálada a investoři chtějí podstupovat vyšší riziko, neuchylují se pouze k nákupům akcií, ale sahají i po rizikovějších aktivech, kryptoměnách. I z tohoto hlediska bude velmi nutné sledovat vývoj na světových trzích a především pak fundamenty týkající se akciového trhu a amerického dolaru.

Bitcoin vytváří další oblast High Volume Node (HVN) a v nejbližších dnech lze očekávat testování předchozích resistentních oblastí a postup na vyšší ceny. V případě nečekaně negativních zpráv bude první silnou podporou cenová oblast kolem 10 750 USD.

Analýza Bitcoin

Vše, co potřebujete vědět o Bitcoinu.

TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
94 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Broker XTB je Volba TradeCZ – fyzické akcie s 0% poplatky.
NAGA
90 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Nákup a trading kryptoměn, kopírování jiných obchodníků na NAGA.

Ebook