Napište nám zprávu
Investiční rady 2022
TOP 5 z XTB
Investiční rady 2022
„Vaše podpora v tradingu.“

Co je Fantom – kryptoměna, smart kontrakty, DeFI, token FTM a analýza BTC, ICP a Fantom recenze


Petr PlecháčRené 21. 10. 2021
Kryptoměna Fantom recenze

Analýza kryptoměny Fantom (FTM)

Co je Fantom

Fantom je platforma pro tzv. smart kontrakty (inteligentní smlouvy) s řízeným acyklickým grafem (DAG).

Díky vlastnímu algoritmu konsensu chce krypto-projekt Fantom nabídnou vývojářům služby decentralizovaného financování, tzv. DeFi.

Cílem projektu je zrychlit transakce v platformě pro smart kontrakty pod dvě sekundy díky vlastnímu internímu tokenu FTM.

Fantom krypto projekt

Projekt zaštiťuje nadace Fantom, která byla vytvořena v roce 2018. V roce 2019 přichází hlavní síť s názvem OPERA.

Co je Fantom
O projektu Fantom

Co říká samotný Fantom?

Fantom je rychlá a výkonná open-source platforma inteligentních smluv pro digitální aktiva a dApps. Fantom chce vytvořit platformu pro inteligentní smlouvy, která upřednostňuje škálovatelnost, decentralizaci a zabezpečení, což jsou tři hlavní pilíře kryptoměn.

Kdo stojí za projektem Fantom?

Za projektem Fantom stojí jihokorejský počítačový vědec Dr. Ahn Byung, který založil nadaci Fantom (The Fantom Foundation), jejíž generálním ředitelem je v současné době Michael Kong. Projekt získal prostřednictvím prodeje tokenů v roce 2018 na 40 milionů dolarů.

Zaměstnanci, inženýři, vědci, designéři ad. jsou rozmístěni po celém světě. Tým má údajně bohaté zkušenosti s vývojem v oblasti blockchain.

Online graf Fantom (FTMUSD)

Pro analýzu kryptoměn se využívá portál TradingView – recenze.

Kde můžu nakoupit token FTM? Například na největší kryptoměnové burze BINANCE. Nebo u dalších brokerů, směnáren a burz – brokeři.

Recenze burzy Binance

Celkový počet tokenů FTM je stanoven na 3,175 mld. tokenů, z toho je v oběhu 2 134 638 448 FTM. Zbytek bude vydán podle plánu, který bude probíhat do roku 2023.

Token FTM funguje ve více verzích, buďto jako ERC-20 token na platformě Etherea, dále pak na Binance Chain dle standardu BEP2 a nebo na síti OPERA jako nativní token FTM.

Token FTM založený na PoS tvoří páteř ekosystému, umožňuje provádět transakce a využívat staking, který je nezbytnou součástí tokenomiky.

ekosystém Fantom

Čím je Fantom unikátní?

Projekt namísto obvyklého konsensu Proof-of-Stake používá různorodý algoritmus PoS zvaný Lachesis, díky kterému by měl zrychlit, usnadnit a zefektivnit smart kontrakty a DeFi.

Lachesis je jinak zván asynchronní byzantský tolerantní mechanismus shody (aBFT).

Fantom by se tak mohl, podobně jako Ethereum, stát projektem vhodným pro vývojáře DeFi.

V současné době se jedná o jeden z nejžhavějších krypto-projektů, u kterého je v rámci bullmarketu těžké určit, zda za úspěchem stojí spekulanti nebo pokrok, který do kryptosvěta přináší a který v něm vidí investoři (Coinmarketcap, fantom.foundation).

V době psaní článku se token FTM pohybuje na 34. místě dle tržní kapitalizace s 5,8 miliardy USD (Market Cap).

kapitalizace Fantom FTM
Základní informace k Fantom (FTM) na coinmarketcap.com

Situace na trzích 17. 10. 2021


krypto u XTB



21. 10. 2021 – technický pohled na FTM (René)

Fantom je kryptomena, ktorá bola ticho od roku 2018 do 2020, no začiatkom 2021 tu prišiel masívny nárast na cene až o sto násobok. FTM funguje na tých najväčších krypto burzách a neprestáva mať obrovský volume. Od májovej korekcie sa cena riadne odrazila od supportu 0.2 USD až na nové high 2.55 USD a aktuálne sa tu vytvoril trendový kanál, ktorý môžete využiť. Pri kúpe je dobré si počkať na pokles k dolnej časti trendovej línii, kde je aj support. Takže cena 1.8-1.9 USD by bola dobrá na ďalší vstup do buy pozície.

Technická analýza kryptoměny Fantom (FTM)

Fantom kryptoměna

Krypto Intro 21. 10. 2021

  • Coinbase a National Basketball Association (NBA) se dohodly na dlouholetém partnerství.
  • Příliv do kryptofondů minulý týden činil přibližně 80 milionů dolarů.
  • Nikoliv pouze spekulace, informace je již oficiální! Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) udělila povolení pro Bitcoin Futures ETF od společnosti ProShares.
Krypto zprávy

Sledujte FB skupinu Krypto Zprávy 🙂


René a grafy 21. 10. 2021

Analýza Bitcoinu

Bitcoin dokázal zastavit na kĺzavom priemer (SMA200), kde bol takisto aj support stranovky, v ktorej sa držal od mája do augusta. Následne prišiel ukážkový breakout, pullback a následný nárast na najvyššiu možnú rezistenciu. BTC dokázal len behom 3 týždňov narásť cca o 50 %, zatiaľ čo si veľa ľudí myslelo že uptrend už končí.

Z historické hľadiska keď sa dostane BTC na all time high, vždy prichádza breakout, no je tu krátkodobé riziko korekcie o 10-15 %. Následne by mohla cena ale vyletieť minimálne na 100 000 USD do konca roka, ak nie aj vyššie. Aktuálny sentiment je určite býčí a shortovať tu je extrémne rizikové, pretože trh sa chystá urobiť nové high.

Analýza Bitcoinu

Vše potřebné o Bitcoinu

seznam kryptoměnových směnáren

Přejděte na seznam ověřených směnáren.

Analýza Internet Computer

Internet Computer (ICP) je aktuálne jedna z najvypredanejších kryptomien z TOP 50 rebríčka. Je to kryptomena, ktorá je ešte nepochopená a nie je o ňu až taký záujem. Je ale mínus 95 percent od svojho vrchola a aktuálne sa nachádza blízko dna, čo ponúka zaujímavú príležitosť na nákup. Práve sa ICP odráža od supportu na cene 40, odkiaľ by sa cena mohla odraziť k neuzavretému gapu na cene 100 dolárov, čo ponúka príležitosť na 150% zisk. Treba si ale nechať v rezerve kapitál keby ešte padla cena na úplne dolný support 28, kde by bola príležitosť na kúpu ešte lákavejšia. Túto kryptomenu hodnotím stále ako podhodnotenú.

Analýza ICP

Vše, co byste měli vědět o ICP.

Přejděte na seznam kryptoměn.

Broker XTB přidává další kryptoměny a snižuje poplatky na krypto CFD! Více info

Kryptoměny XTB

Nákup kryptoměn
BINANCE
Získej 10% slevu na poplatky.
Coinbase
Získej $10 při nákupu za $100
Bitpanda
Krypto, Akcie, Drahé kovy

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
96 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
NAGA
94 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Nákup a trading kryptoměn, kopírování jiných obchodníků na NAGA
eToro
92 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro social trading, zlomkové akcie a kryptoměny
Nákup kryptoměn
BINANCE
Recenze
Získej 10% slevu na poplatky.
Coinbase
Recenze
Získej $10 při nákupu za $100
Bitpanda
Recenze
Krypto, Akcie, Drahé kovy





Ebook