Co je Hedera Hashgraph a kryptoměna Hbar vs. Bitcoin a Blockchain
Hedera Hashgraph a Hbar
Jedna z věcí, která určuje úspěšnost vašich investic, je informovanost o odvětví a progresu jednotlivých technologií, které firmy v digitálním světě do svých procesů implementují.
Dneska se podíváme na rozdíl mezi blockchainem, který stojí za každou kryptoměnou a hashgraphem, který nabízí prakticky to samé, ale ve výkonějším provedení.
Distributed Ledger Technology (DLT)
DLT neboli blockchain technologie má za cíl změnit konvenční centralizované mechanismy na decentralizovanou síť, bez spoléhání na důvěryhodnou třetí stranu. Technologie Distributed Ledger Technology (DLT) pomocí kryptografie ukládá informace přesným a bezpečným způsobem do neměnné databáze, která se řídí předem danými pravidly.
Dnešním dnem se v projektu Hedera angažují společnosti jako Boeing, Google, IBM nebo LG…
Hedera je hashgraphová veřejná síť, která by díky své technologii měla jednotlivým entitám pomoct mezi sebou komunikovat bez potřeby třetí strany.
Od roku 2019 je možné si na mainnetu tvořit aplikace a účty pro sebe a zákazníky svých aplikací. V druhé polovině roku 2020 předběhla Ethereum v denním počtu transakcí. O její důležitosti může rozhodovat i fakt, že se k Hedeře v roce 2020 připojil Google.
Srovnání Bitcoin vs. Hedera Hashgraph
Čím je tento projekt jiný než Bitcoin? Abychom porozuměli všem rozdílům mezi Hedera Hashgraph a Bitcoinem, vrátíme se trochu nazpátek a podíváme se, na čem Bitcoin funguje.
Bitcoin je digitální prostředek, kde každá jeho transakce je uložena na učetní knize jménem Blockchain. Hedera Hashgraph je účetní kniha a její měnový prostředek je nazýván Hbar.
Bitcoin vznikl v roce 2008 koncem Velké recese, a mnoho lidí přepokládalo, že se může stát běžným platidlem. Od svého vzniku (více než 12 let) se tato technologie neposunula, a pokud budeme srovnávat faktor rychlosti a ceny transakcí, zůstává poměrně zaostalou. Naopak velké hodnoty pro Bitcoin směřují jako prostředek pro uchování finančních prostředků proti inflaci (uchovatel hodnoty).
Hedera, která je veřejná od roku 2009, je výjimečná v tom, že dosahuje stejného výsledku jako většina veřejných blockchainů (jako je Bitcoin nebo Ethereum) ale způsobem, který je rychlejší, spravedlivější. účinnější a stabilnější.
Co ji odlišuje od blockchainu, je její matematicky nejvyšší úroveň zabezpečení distribuovaných databází (ABFT). To je zajišťěno asynchronní byzantskou odolnosti k chybám (Gossip Protocol a asynchronní Byzantine-Fault Tolerance (aBFT)).
Veřejná síť Hedera funguje na principu proof-of-stake a je založena na shodě hashgraphů. Díky svému provedení jsou transakce velmi rychlé a poplatky velmi nízké.
Co je Hashgraph a co je Blockchain
Distribuovaná databáze DAG, zabezpečená pomocí Gossip to Gossip protokolem vs. kryptografická peer-to-peer síť.
BTC | ETH | HBAR | |
Transakce za sekundu: | 3+ TPS | 12+ TPS | 10,000 TPS |
Poplatek: | 0.20 USD | 0.13 USD | 0.0001 USD |
Dokončení transakce: | 10-60 minut | 10-20 sekund | 3-5 sekund |
Kryptoměna HBAR
Hedera přichází s vlastní kryptoměnou zvanou HBAR, jedná se o token ekosystému Hedera, který se aktuálně využívá k chodu celé sítě.
Kryptoměna Hbar se používá k vybudování platebního systému typu peer-to-peer, decentralizovaných energetických aplikací, vývoji řešení mikroplatby a ochraně sítě.
Tržní kapitalizace je ke dni 09.04. 2021 $ 2,757,299,194.
Počet tokenů v oběhu činí 7,916,864,743 HBAR z celkových 50,000,000,000 HBAR.
Online graf Hedera Hashgraph Hbar
Pro analýzu kryptoměn využívám portál TradingView – recenze.
Jak získat kryptoměnu zvanou HBAR
Aktuálně můžete nakoupit HBAR přímo na burzách, a to včetně: Binance, OKEx, Bittrex, CoinEx či Huobi.
Pokud po vlastním uvážení nakoupíte kryptoměnu HBAR, doporučuji přesunout tuto digitální měnu k sobě do bezpečí na Hardwarovou peněženku.
Podporované peněženky a návody lze najít na oficiálních stránkách hedera.com.
Pokračujte na seznam kryptoměn.
Závěrem k Hedera Hashgraph
Hashgraph je rychlý, spravedlivý, bezpečný, stabilní a řízený. Tato kombinace technické nadřazenosti s prvotřídním řízením se jeví jako hodna držet veškeré světové bohatství a duševní vlastnictví.
Bude trvat nějaký čas, než se prokážou tvrzení Hashgraphovy „bílé knihy“ a správy. Úspěšné provedení sítě DLT s těmito funkcemi by však mohlo narušit nejen trh s kryptoměnou jako celek, ale také svět a veškerý jeho veřejný a soukromý sektor obchodu jako dominantní budoucí internetovou vrstvu důvěry.
Článek a tabulku vytvořily Krypto Holky
Andrea Janků a Dominika Vykydalová
Přidejte se k nám a tvořte obsah na portálu TradeCZ 🙂
Odkud máte, prosím, informaci, že Hedera je veřejná od roku 2009?
Ahoj Martine, super, že pozorně čteš. Je to chyba, v kontextu nemá význam ale neměl tam tento údaj být. Díky