Napište nám zprávu
Broker roku 2021
Kdo vyhrál anketu?
„Vaše podpora v tradingu.“

Co je Raydium (RAY) – kryptoměna, AMM + Solana a DEX Serum, analýza Bitcoin a BinanceCoin


Petr PlecháčRené 16. 9. 2021
Co je Raydium

Analýza kryptoměny Raydium (RAY)

Co je Raydium

Raydium je automatizovaný tvůrce trhu (AMM) postavený na blockchainu Solana, který využívá centrální knihu objednávek decentralizované burzy Serum (DEX), aby umožnil bleskově rychlé obchody, sdílenou likviditu a nové funkce pro výnosy.

Držitelé tokenů mají právo hlasovat o změnách projektu, zároveň mohou tokeny RAY stakovat a vydělávat na úrocích (momentálně asi 18 % ročně).

Kryptoměna Raydium

Držitelé tokenů RAY mohou poskytovat likviditu nebo stakovat RAY na IDO launchpadu AcceleRaytor.

Kdo stojí za projektem?

Za projektem Raydium stojí AlphaRay, který vede celkovou strategii, směr, provoz i obchodní rozvoj. XRay je Chief of Technology s 8letou praxí ze systémové architektury pro obchodování a systémy pro tradiční trhy i kryptoměnové trhy. GammaRay vede pro změnu marketing a komunikaci.

Mezi další tvůrce patří také StingRay a RayZor.

Raydium na Binance
https://twitter.com/binance_czsk/

Online graf Raydium (RAYUSDT)

Pro analýzu kryptoměn se využívá portál TradingView – recenze.

Kde můžu nakoupit token RAY? Například na největší kryptoměnové burze BINANCE. Nebo u dalších brokerů, směnáren a burz – brokeři.

Celkový počet tokenů RAY v oběhu je stanoven na 555 000 000. Svou hlavní síť spustil projekt Raydium 21. února 2021 s tím, že 34 % všech tokenů jsou pro další 3 roky určeny jako odměny pro těžaře a udržitele likvidity. Z celkové výše tokenů je 30 % z nich určeno pro partnerství a rozšíření ekosystému Raydium.

Čím se Raydium odlišuje od jiných AMM DEXs a DeFi? Protokol Raydium má přístup k likviditě v centrální knize objednávek, namísto ostatních, které mají přístup pouze v rámci vlastních poolů. Raydium sází také na rychlejší transakce a nižší poplatky využitím blockchain Solana, než je tomu v případě platforem běžících na Ethereu (coinmarketcap, raydium gitbook, Raydium.io).

Využití tokenů RAY
Využití tokenů RAY

Pasivní příjem z kryptoměn, staking RAY16. 9. 2021 – pohled na Raydium

Raydium je jedna z novších kryptomien, ktorá je obchodovateľná a dá sa datovať spätne od začiatku roku 2021. RAY má aktuálne trhovú kapitalizáciu cca 0.93 mld dolárov a je v podstate založený na Solane, ktorá má market cap 45 mld dolárov, takže Raydium má potenciál čo doháňať keďže je 50x menšia kryptomena. RAY je takisto listnutý na tých najväčších burzách a obchodný denný volume je viac ako 100 mil. dolárov, takže táto kryptomena má určite do budúcna potenciál.

Technická analýza kryptoměny Raydium

Z technickej stránky môžeme vidieť za posledné mesiace uptrend tak ako na ostatných známych kryptomenách. Posledné týždne je však v stranovke, čo môže pôsobiť ako akumulácia pozícií a aktuálne sa dostal na trendovú líniu, odkiaľ by sme mohli očakávať odraz nahor a breakout posledného high 17.8 a rast aspoň na 20 alebo aj 30 dolárov, takže potenciál na rast tu je minimálne 50 % a celkovo väčší než na hlavných (TOP 10) kryptomenách.

analýza Raydium

Krypto Intro 16. 9. 2021

  • Americká kryptoměnová burza Coinbase Global plánuje získat přibližně 1,5 miliardy dolarů prostřednictvím emisí dluhopisů.
  • Fondu ARKW od společnosti ARK investment management, za kterým stojí Cathie Wood, se otevírá možnost investování do kryptoměn prostřednictvím ETFs v Kanadě.
  • Fake News Wallmart přijímá Litecoin.
  • Guvernér švédské centrální banky je skeptický, co se týče Bitcoinu, a vidí potenciální kolaps krypta v blízké budoucnosti.

Krypto zprávy

Sledujte FB skupinu Krypto Zprávy 🙂

Strategie VSA

Nový kurz tradingu od XTB – využití Price Action a Volume také na kryptoměnách.

VSA strategie

René a grafy 16. 9. 2021

Analýza Bitcoinu

Odkedy sa Bitcoin odrazil od supportu tesne pod cenou 30k pretrváva silný uptrend. Posledných pár dní sa síce trh drží v stranovke, no stále sa ťahá nahor. Aktuálne sme v strede vyznačeného pásma, kde sa ťažko hľadá obchod, no do konca roka je veľmi pravdepodobné, že Bitcoin ešte raz otestuje rezistenciu 65k (poprípade pôjde aj vyššie na 100k). Koncom roka nielen vrcholia akciové trhy ale aj ten kryptomenový. Preto sa dá očakávať pokračovanie aktuálneho býčieho trendu z krátkodobého hľadiska ale budúci rok už nemusí byť pre kryptomeny taký priaznivý.

analýza Bitcoinu

Vše potřebné o Bitcoinu

seznam kryptoměnových směnáren

Přejděte na seznam ověřených směnáren.

Analýza Binance Coin

Binance Coin je na tom podobne vývojovo ako Bitcoin. Taktiež sa práve drží v strede pásma a vyzerá to na pokračovanie k hornej rezistencii na cene 692 dolárov. Po poslednej 20% korekcii som si vyznačil trendovú líniu a pekne sa od nej trh odráža nahor, takže v najbližšom období je pravdepodobné pokračovanie terajšieho uptrendu až po all time high (ATH) rezistenciu alebo aj vyššie ako v prípade Bitcoinu.

Čím ďalej tým viac kryptomien je závislých na BNB a jeho Binance Chain a tak sa zväčšuje jeho dôležitosť, takže po každom väčšom poklese je BNB určite zaujímavá kúpa.

Binance Coin

Vše, co byste měli vědět o Binance Coin.

Přejděte na seznam kryptoměn.

Kryptoměny XTB

Nákup kryptoměn
BINANCE
Získej 10% slevu na poplatky.
Coinbase
Získej $10 při nákupu za $100
Bitpanda
Krypto, Akcie, Drahé kovy

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
96 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
NAGA
94 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Nákup a trading kryptoměn, kopírování jiných obchodníků na NAGA
eToro
92 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro social trading, zlomkové akcie a kryptoměny
Nákup kryptoměn
BINANCE
Recenze
Získej 10% slevu na poplatky.
Coinbase
Recenze
Získej $10 při nákupu za $100
Bitpanda
Recenze
Krypto, Akcie, Drahé kovy

Ebook