Napište nám zprávu
online kurz

Akcie a OPCE
„Vaše podpora v tradingu.“

Nárůst Covid-19 v USA, Technická analýza SP500, Bitcoin, EURUSD


V dnešní burzovní zprávě se podíváme na sentiment na trzích z pohledu posledních fundamentů. Také si rozebereme vybrané finanční instrumenty pomocí technické analýzy a Price Action.

Tady máš to Včko!

Celosvětově bylo nakaženo přes 9,5 mil. lidí, ve Spojených státech 2,5 mil.

koronavirus v USA

Nejvyšší úředníci Spojených států tvrdí, že druhá vlna pandemie nepřichází. Možná ne, možná jsme stále v první vlně pandemie, ale včera jsme se dostali na nejvyšší denní přírůstek onemocnění Covid-19 v USA!
Investoři tématu růstu počtu případů začínají věnovat zvýšenou pozornost, a také proto jsme po delší době viděli včerejší obchodní seanci akciových indexů v červených číslech.

index SP500 analýza

Index SP500 včera odepsal přes 2 % a oči investorů jsou nyní upřeny na další kroky Fedu pro záchranu tržního optimismu.

Více než polovina států v USA hlásí nárůst počtu nakažených a některé státy hlásí rekordy. Zároveň se rozbíhá ekonomika a lidé jsou unaveni ze všech nařízení. Hrozí tak nekontrolovatelný růst počtu nakažených, který se může přelít i do nárůstu počtu hospitalizovaných a obětí.
Ekonomiku již USA zavřít nemůže, to by zřejmě ani Fed neufinancoval. Sáhnout tak může například po „Helicopter Money“, poslat lidem peníze napřímo.

Apple zavírá některé pobočky, včera přidal dalších 7. Disney má problém s otevíráním Disneylandu. Pokud by se k podobným omezením měly přidat i další velké společnosti, riziko paniky na trzích by se opět zvýšilo.

Hope mode vedený vírou v rychlé otevření ekonomiky je nynějším nárůstem počtu případů onemocnění podlomen.

Dnes bude třeba dávat si pozor na fundamenty:

  • svátek v Číně a Hongkongu
  • 13:30 ECB meeting
  • 14:30 série fundamentů ze Spojených států: HDP, zboží trvanlivé spotřeby a nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti

EURUSD

Měnový pár EURUSD začal obchodní týden 26/2020 pozitivně, především pak díky oslabujícímu americkému dolaru. Ten začíná v druhé polovině týdne pomalu zpevňovat a na EURUSD došlo k vytvoření formace short Engulfing.

Analýza EURUSD

Bitcoin

Kryptoměny se čím dál více podobají indikátorům tržního sentimentu. Bitcoin se pohybuje na podobné vlně jako indexy a pokud je na trzích nervozita, zasáhne také riziková aktiva, jakými kryptoměny bezpochyby stále jsou.
Bitcoin se po průrazu rostoucího trendového kanálu formuje do podoby tržního patternu triangle a v případě pokračujících obav na světových trzích by mohlo dojít také k oslabení právě Bitcoinu.

Analýza Bitcoin

Pro dlouhodobý nákup Bitcoinu se zaměřuji na hladinu kolem 7 500 USD.

Více o kryptoměnách


Kurz zdarma

Ebook