Napište nám zprávu
Inspirujte se

Tržní analýza 11. 11. 2019
„Vaše podpora v tradingu.“

Pattern Dlouhá svíce 2


Intro

Dlouhá svíce v grafu nám říká: “Zpozorni, na trhu se něco děje!”. Takovou svíci vidíme v grafu na první pohled a na první pohled je nám jasný i vstup velkého hráče do trhu.

Pattern

Dlouhá svíce 1 – čistý graf

Pattern Dlouhá svíce 2
Dlouhá svíce a čistý cenový graf

Na obrázku si jistě všimneme dlouhé svíce. Označení dlouhá svíce v podstatě znamená nejdelší svíce v námi pozorovaném trhu a v nastaveném časovém rámci.

Dlouhá svíce 2 – Gap

Pattern Dlouhá svíce 2
Dlouhá svíce a Single

Protože již všichni známe pattern 123Gap, jistě nás všechny napadne využít dlouhou svíci právě tímto způsobem. Trh velmi rád reaguje na obě dvě hranice, tedy horní a spodní stranu vyznačeného obdélníka.

Dlouhá svíce 3 – Fibo

Pattern Dlouhá svíce 2
Dlouhá svíce a Fibonacci

Novinku nám přináší využití Fibonacciho nástroje. Platí zde určitá pravidla a situace, které se neustále opakují a nabízejí nám tak statistickou výhodu při otevírání obchodů.

První situaci, kterou si musíme pohlídat, je zavření dlouhé svíce. To, že fibo natahujeme na high/low jsme si všimli. Pokud dlouhá svíce zavře nad hodnotou 72.8 – stává se z tohoto levelu support a my hrajeme na odraz a pokračování v pohybu (v tomto případě do longu).
Obráceně, pokud by svíčka zavřela pod hodnotou 72.8 – tvořil by tento level resistanci a my bychom hráli na odraz směrem dolů.

Druhým zásadním momentem je zavření high dlouhé svíčky. Na obrázku můžeme sami vidět, jak silný level tvoří high dlouhé svíčky při jeho zavření (nad) – trhu dělá veliký problém se následně podívat dolů.

Třetím mini-patternem je pak level 127.2, který je považován za jednu z nejsilnějších fibo hodnot, na jakou můžeme narazit. Odraz od tohoto levelu je poměrně jasnou záležitostí.

Logika

Dlouhá svíce představuje vstup velkého hráče na trhy (banky, instituce). Chceme-li sledovat stopy velkých hráčů, začít můžeme u volatilních svící a zprvu můžeme v grafu hledat ty opravdu největší.
Hnacím motorem dlouhé svíce je obvykle nějaká zásadní zpráva pro daný trh. Této příležitosti se později snaží chytit drobní investoři, kteří cenu vyženou ještě výše (níže – při dlouhé svíci do shortu).

Video - shrnutí a praxe

TCZ závěr

S dlouhou svící pracujeme prakticky denně, a to při hledání Singlů během naší analýzy trhu. Právě delší svíce mají sílu na to, aby spolu vytvořily 123Gap, který pak s oblibou obchodujeme. Využití fiba nám pak dává možnost rychlého, ale statistikou podpořeného vstupu do rozjetého trendu, nebo nám pomůže odhalit možné budoucí zpomalení právě rozjetého trhu.