Napište nám zprávu
Inspirujte se

Tržní analýza 11. 11. 2019
„Vaše podpora v tradingu.“

Svíčkové Patterny – trochu jinak


Intro

Přesnější název by se jistě hodil „Svíčkové formace”, ale protože jsme v sekci Patternů, tak to pro dnešek budou patterny.
Tento článek bude trochu jiný, a to především z důvodu, že je toto téma probírané skrz naskrz všude kolem nás a na TCZ by mělo být něco originálního.

Logika

Svíčkové formace dostaly tento název celkem logicky proto, že se skládají ze svíček, které tvoří určité formace. Tyto formace se v trzích opakují a po jejich vytvoření dochází opět k situacím, které jsou si podobné a my se je ze statistického důvodu snažíme využít pro vlastní obchody.

Jejich historie není příliš důležitá, ale když jsem začínal obchodovat, byla to první věc, kterou jsem se učil a pamatuji si, že kořeny mají v Japonsku. Mnohé formace jsou opravdu velmi staré a vyzkoušené. Najdou se však i tací, co je chtějí zautomatizovat a snaží se v nich najít spásu v podobě svatého grálu. To nedělejte!! Jsou to jen naši pomocníci.

Kde si o nich přečtu

Všechny svíčkové formace si můžeme naustále opakovat online (lepší, než si kvůli nim kupovat knihu). Na české scéně se nachází opravdu mnoho příspěvků k danému tématu.

Dokonce i na našich přidružených stránkách jsme se jim kdysi dávno věnovali, jeden příklad za všechny
 -> BINOPEDIA

TIP

Abychom ukázali něco nového, představíme si jednu zajímavost ze stránky Investing.

Tento portál nabízí online grafy, které můžeme využít například při výpadku MT4, nebo pro aktuální zpravodajství ze světa.
Také se ale v jejich grafech můžeme naučit rozpoznávat svíčkové formace.

Svíčkové Patterny – trochu jinak
Na tomto grafu vidíme svíčkovou formaci na H1 grafu GBPUSD.

Formace nese označení „Tři černé vrány” a jedná se o bearish formaci, čili do shortu. 

Popisek i s obrázkem se nám zobrazil po najetí kurzoru myši na modré P.

Video - shrnutí a praxe

TCZ závěr

Svíčkové formace by se měly stát přirozenou součástí našeho tradingu. Když trh přijde na náš level nebo do nějaké zajímavé oblasti, chci tam před vstupem do obchodu vidět svíčkovou formaci.