Napište nám zprávu
Recenze XTB

TOP Broker
„Vaše podpora v tradingu.“

Pohledem na finanční svět


Petr Plecháč 23. 6. 2018

Týdenní výhled – burzovní svět

Události

ROPA – OPEC, to bylo hlavní téma týdne. Čtvrtek a pátek byl pro ropu, topňák a plyn hodně důležitý. Výsledky však zamotaly hlavu všem a jasného toho moc není.

Banky prošly první polovinou tzv. stres testů! Druhá polovina testu proběhne příští týden a pro akcionáře to bude velmi sledovaná událost.

Obchodní válka na spadnutí -> USA x Čína x EU… Po reakci EU a zavedení cel na některé produkty z USA (minulý článek), hrozí prezident USA Trump zavedením cel na sektor automobilového průmyslu v EU. Automobilky pod tlakem…

Ropa

Ropa v pátek posílila téměř o 6%. Zdálo by se, že OPEC snížil těžbu a že zásob je málo… není to tak ale úplně pravda. OPEC zvýší těžbu ropy, ale zřejmě o méně než se původně čekalo, a proto se aktuálně vyrovnává dosavadní pokles ceny, která se v příštím týdnu může stabilizovat. Trhy počkají na další středeční data o ropě a z trhu snad zmizí tento nepříliš odůvodnitelný zájem o vyšší ceny.

Bitcoin

V posledních týdnech hovoříme o kryptoměnách a jejich stále klesající tendenci. Bitcoin je v zóně silného supportu. Není to ale pouze technický support, ale blížíme se také do oblasti, kde se těžba Bitcoinu pomalu přestává vyplácet. Tedy blížíme se k hodnotě, kde se cena jednoho BTC pomalu rovná nákladům na jeho těžbu = přestává se vyplácet těžba.

PWFT

Predikce AUD

V rámci klubu PWFT jsme provedli během 5 minut analýzu několika trhů pomocí Marcuse. Z obrázku by mělo být vidno o jaký level se jedná a jaká byla reakce.

Predikce EUR

Druhý level zasažen a opět se jednalo o oblast, kde měl trh tendenci reagovat.

Kryptoměny dělají vrásky na čele všem, kteří do nich dali větší část svých úspor před nedávným časem a nyní sledují děsivý pád. Bitcoin a další alternativní měny aktuálně hledají férovou cenu a vyloučen není pád na 0 ani růst na desetinásobek aktuální hodnoty… Bublina, co stále splaskává, může být za pár měsíců či let opět překonána (jak tomu bylo v minulosti). Uvidíme…

Máte své kryptoměny v trezoru? Jinde by snad ani být neměly 😉  TREZOR

Analýzy PA byly provedeny nástrojem Marcus

PWFT levely a členství v našem klubu obchodníků -> Powerful Trader

A jak lze díky PWFT levelům vydělat s malým účtem za rok 100 000,- Kč -> ZDE

Na závěr jeden SWING level z PWFT. Detekovaná oblast, z ní vycházející swing a ID level. Vstup byl bez problému a v pátek jsme sebrali 150 pips.

TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
94 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Broker XTB je Volba TradeCZ – fyzické akcie s 0% poplatky.
NAGA
90 %
U 73 až 89 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Nákup a trading kryptoměn, kopírování jiných obchodníků na NAGA.

Ebook