Napište nám zprávu
Naučte se trhy číst

ONLINE KURZ
„Vaše podpora v tradingu.“

Výprodej na ropě pokračuje, akciové indexy čekají na Earnings (Apple, MSFT, AMZN)


V dnešní zprávě z trhu se podíváme na jeden z nejdůležitějších týdnů ve 2Q 2020! Čeká nás řada důležitých fundamentů, novinky kolem koronaviru, výsledky firem tzv. Earnings a mnoho dalšího.

Týdenní video-analýza ze dne 27. 4. 2020

Vše o koronaviru a dopadu na finanční trhy najdete v novém článku.

Hybatelé trhů 18. týden 2020
  • Earnings
    • Tento týden je nabitý zveřejňováním kvartálních výsledků velkých firem. Technologické firmy, které nyní stojí za růstem akciových indexů, budou zveřejňovat první dopady koronaviru na jejich byznys a dále své výhledy na další kvartál 2020. Tento týden reportují společnosti jako: Apple, Amazon, Microsoft, Starbucks, Tesla, Exxon a mnoho dalších!
  • Fundamenty
    • FED, FOMC, BOJ, ECB… nezaměstnanost v USA, Německu či v Kanadě… HDP za 1Q 2020 z USA.
  • Koronavirus Covid-19
    • Počty nově nakažených v posledních dnech klesají, a to hned poté, co dosáhly maxima přes 100 000 nově nakažených za den. Ještě se plně neprojevilo šíření nákazy v Africe nebo v Indii. Počty nově nakažených rostou např. v Rusku nebo v Saúdské Arábii a Qataru.

Trhy jsou nyní v eufórii díky masivní podpoře centrálních bank a vlád, především pak ECB, FED a BOJ. Země začínají rozvolňovat opatření, výroba startuje, lék je na dosah. Optimismus by mohly zhatit zřejmě jen nečekaně špatné výsledky a výhledy technologických společností, pokračování ropné krize nebo druhá vlna epidemie v Číně.

Kryptosvět

Zásadní změny v kryptosvětě nevidím. Nejznámější coiny posilují, Bitcoin se pevně usadil nad 7 000 USD a Ethereum testuje 200 USD.

Za 2 týdny nás čeká Halving Bitcoinu, který se neděje každý den. Více o Halvingu si přečtěte ZDE.

Bitcoin
Analýza Bitcoin

Bitcoin zavřel skrytý gap, což z pohledu Price Action představuje signál spíše k poklesu trhu. Nebyl to gap tvořen pouhým vstupem velkého hráče, ale tento iniciační pohyb znamenal výprodej Bitcoinu z 7 700 na 4 000 USD!

Z pohledu profilace trhu Volume Profile jsme momentálně v oblasti LVN a trh bojuje o 8 000 USD. Důležité support / resistance oblasti jsou vyznačeny v grafu.

Ethereum
Analýza Ethereum

Ethereum se dostalo z rovnovážné oblasti na její horní okraj a stejně jako Bitcoin nyní svádí souboj o vyšší ceny. Magnetem pro trh zůstávají ceny kolem 170 a 120 USD.

Důležité support / resistance oblasti jsou vyznačeny v grafu.


Kurz zdarma

Ebook