Napište nám zprávu
On-line kurz

Akcie a OPCE
„Vaše podpora v tradingu.“

Analýza trhů Bitcoin a USD, stimul od Trumpa, výběr SL a tržní sentiment


V dnešní burzovní zprávě si rozebereme některé fundamenty, které aktuálně hýbou trhem. Ve videu se kromě toho podíváme, jak je možné dostat od brokera stop loss, aniž by trh dosáhl stanovené ceny.

Týdenní videokomentář

Zprávy z trhů 10. 8. 2020

Ve videu výše rozebírám celkem 11 zpráv, níže je komentovaný výběr několika z nich.

Vakcína koronavirus

Fauci varuje, že vakcína proti koronaviru Covid-19 nemusí být stoprocentně efektivní a já bych dodal, že ne všichni lidé se budou chtít nechat očkovat vakcínou, která vznikala ze velmi zvláštních okolností.

Co bude s trhy, pokud vakcíny na Covid-19 budou účinné jen z 30 % nebo 60 %?

Podpora nezaměstnaných USA

Kongres Spojených států nedokázal dosáhnout dohody a toho využil US prezident Donald Trump. Ten v sobotu přijal hned několik opatření v boji proti dopadům koronaviru na domácí ekonomiku. Nejen že od nynějška dostane každý nezaměstnaný Američan 400 USD týdně, ale také nemůže být vystěhován nebo nemusí platit daně ze mzdy.

A jak to chce Donnie zaplatit?

Bejrut Libanon vtip

Katastrofa v Bejrútu přilákala také české vtipálky. Jeden z nich posadil na pomyslný trůn nejbohatších mužů světa sklenáře právě z Bejrútu (Foto od TMBK).

Earnings od 10. 8. 2020

I v týdnu od 10. 8. 2020 nás čeká reportování kvartálních výsledků velkých společností, tentokrát v čele s: Duke Energy Corporation, Sysco Corporation, Cisco Systems, Inc., NetEase, Inc. nebo Baidu, Inc.

Poměr tržní kapitalizace a HDP v USA

Poměr mezi tržní kapitalizací akciového trhu a HDP v USA jen podporuje teorie o odklonu reálné ekonomiky od burzovního světa.

Bull market akcie 2020

A jaké jsou scénáře dalšího vývoje na akciovém trhu? 🙂

Technická analýza

Index USD

Jedna měna za všechny! Index amerického dolaru již několik posledních měsíců hýbe mnoha měnovými páry a všemi hlavními měnovými páry.

Pokud bychom změřili pouhou trendovou linií (lze použít FIBO) poslední větší propady trhu, přišli bychom na velmi pěknou symetrii (trh rád symetrie!).

USD dolar index

Nyní lze očekávat, že stejně jako předtím, bude trh na čas konsolidovat a vytvářet přirozené oblasti supportu a resistence.

Bitcoin

Zdá se, že se investoři již kompletně oklepali a své si nyní užijou i velmi riziková aktiva. Bitcoin konsoliduje pod velmi důležitou resistencí 12 000 USD. Až po jejím překonání a usazení se nad, můžeme hovořit o větším potenciálu pro růst Bitcoinu.

Analýza Bitcoin

Supporty tvoří oblasti počátku skrytých gapů v konfluenci s technikami Price Action.

Vše o kryptoměnách


Kurz zdarma

Ebook