Napište nám zprávu
💪 Hledáte komplexní investiční a trading komunitu?
💥 Akcie, ETF, Kryptoměny, Forex, Alternativy...
💪 Hledáte komplexní investiční a trading komunitu?
„Vaše podpora v tradingu a investování.“

Bitpanda – jak investovat do drahých kovů a kde nakoupit kryptoměny, kryptoměnová burza a směnárna, recenze


Petr Plecháč 7. 1. 2021
Recenze Bitpanda TradeCZ

Každý, kdo se zajímá o kryptoměny a chce být součástí této moderní technologie, bude řešit otázku: Kde nakoupit kryptoměny? V tomto článku se podíváme na směnárnu a burzu Bitpanda, která je bezpečná, v kryptosvětě obecně uznávaná a má dobrou pověst.

Zalíbení v ní naleznou ale i komoditní obchodníci a investoři se zájmem o investice do drahých kovů (zlato, stříbro, platina a palladium).

Novinkou v roce 2021 je možnost nakupování zlomkových akcií a budování akciového investičního portfolia.

Recenze Bitpanda – broker, směnárna a burza (Bitpanda Pro)

V průvodním článku a videuKryptoměny, Coinbase, Trezor ad.“ jsem rozebral rozdíl mezi obchodováním kryptoměn (trading) a investováním do kryptoměn, stejně jako různé způsoby nákupu a směny kryptoměn a jejich výhody i rizika. Věnoval jsem se směnárně Coinbase, která je považována za nejbezpečnější a největší směnárnu vůbec.

Bohužel nic není 100%, a i tato směnárna má své mouchy, jako občasné výpadky platformy při přetížení, nebo si kvůli zvýšenému počtu nových klientů počkáte delší dobu na schvalování kreditní karty apod. I z toho důvodu je dobré mít v záloze další ověřené směnárny a burzy, které naši hlavní směnárnu zaskočí nebo doplní.

Proč mít více kryptoměnových směnáren a burz?

  • Každá směnárna se může stát terčem hackerského útoku a může dojít k prolomení a vybílení některých klientských účtů.
  • V době zvýšené volatility dochází k přetížení a výpadkům. Dobré nákupní příležitosti tak mohou investorům a obchodníkům utéct.
  • Směnárna není trezor (Trezor)! Někteří kryptonadšenci využívají směnárnu také pro úschovu svých kryptoměn, a i když se toto obecně kritizuje a ani já to pro větší objem peněz nedoporučuji, je za těchto okolností určitě lepší mít takových směnáren a účtů více. Nejednou se také stalo, že kvůli zveřejnění svého SEEDu došlo k vybrání (ukradnutí) všech kryptoměn z kryptoměnové peněženky, a jediné, co dotyčnému zbylo, byl zůstatek na jeho účtech ve směnárnách.
  • Některé směnárny jsou velké a bezpečné, ale nenabízí veškeré altcoiny, které by obchodník chtěl vlastnit. Z toho důvodu můžeme být pro nákup vybraných kryptoměn, coinů a tokenů nuceni založit další účty v jiných směnárnách a burzách.

Pročtěte si recenze vybraných brokerů a směnáren.

Projděte si sekci KRYPTOMĚNY a získejte obecný přehled.

Kryptoměnová směnárna Bitpanda

Pokud máte zkušenosti se směnárnou Coinbase, přijde vám pravděpodobně Bitpanda jako zdařilá kopie. Webové rozhraní směnárny je velmi přehledně uspořádáno a začínající kryptohodler se ihned zorientuje. Sídlo společnosti se nachází v Rakousku, směnárna nabízí veškeré základní coiny a patří mezi ty velmi důvěryhodné, bezpečné a proklientské, zaměřující se především na evropské obchodníky a investory.

banner

Základní informace

Název směnárnyBitpanda
Název a sídlo společnostiBitpanda GmbH – Vídeň, Rakousko
RegulátorAustrian Anti-Money Laundering Act (Finanzmarkt-Geldwäschegesetz)
Rok založení2014
Podporovaný fiatEUR, USD, CHF, GBP, TRY, PLN
InstrumentyDrahé kovy (zlato, stříbro, palladium, platina); Kryptoměny / altcoiny: Bitcoin, Ethereum, BEST, XRP,
Pantos, Bitcoin Cash, IOTA, Litecoin,Komodo, EOS, Dash, OmiseGO, Augur, Stellar, 0x, NEM, ZCash,
Tezos, Cardano, NEO, Ethereum Classic, Chainlink, Waves, Lisk, Tether, USD Coin, Cosmos, TRON,
Basic Attention Token, Chiliz, Dogecoin, Ontology, Qtum, VeChain, yearn.finance, Synthetix Network Token,
Polkadot, Compound, Maker, Uniswap, Filecoin, Uma, Aave, Ren, Band Protocol a Kyber Network; Zlomkové akcie
RozhraníPC (webové rozhraní) i zdařilá mobilní aplikace
Hodnocení TCZ9/10
Odkaz na stránkyBitpanda – ref. link s odměnou 10 eur

Deposit (vklad) fiatu je možné provést pomocí online platby, SEPA, kreditní karty VISA či Mastercard, bankovním převodem, NETELLER, Skrill, GIROPAY ad.

Bitpanda platební metody

Podobně jako u Coinbase i zde funguje povedená kryptoměnová peněženka, kterou lze díky regulacím i vícefázovému ověřování považovat za velmi bezpečnou (pro menší objem peněz).

Poplatek při nákupu i prodeji kryptoměny se pohybuje kolem 1 % (nákup 1,49 %, prodej 1,29 %) v závislosti na výši investované částky. Před nákupem si budete moci vždy vše zkontrolovat a rozhodnout se, zda se vám nákup vyplatí. Jedná se ovšem o standardní částky, které se nevymykají běžným hodnotám.

Registrace a založení účtu ve směnárně Bitpanda je velmi jednoduchá, skládá se celkem ze tří kroků, kterými vás systém šikovně provede. První krok je zadání vašich osobních údajů (jméno, příjmení, e-mail ad.) a vyplnění krátkého dotazníku. Druhým krokem je ověření vaší identity, a třetím krokem je deposit. Díky své reputaci a regulacím lze v prvé řadě prohlásit, že Bitpanda je bezpečná!

Co oceníte na Bitpanda

Zkušenější hodleři ocení uložení našich prostředků na zabezpečené offline peněženky dle AML5, dvoufaktorové ověřenování či ochranu DDOS a SSL. Začínající investoři ocení kromě bezpečnosti také rychlý a jednoduchý přístup do světa digitálních měn.

Kryptoobchodníci i ti, co nemají spoustu volného času, využijí možnost zanesení cenových úrovní, na které budeme při zasažení upozorněni e-mailem. Pro komplexní analýzu kryptoměn ovšem využijí obchodníci a investoři z celého světa portál TradingView – recenze.

Nákup kryptoměny Bitcoin na Bitpanda

Nákup digitální měny na směnárně Bitpanda je velmi jednoduchý, rychlý a bezpečný. Ještě před samotným nákupem je zapotřebí vložit finanční prostředky na svůj účet u směnárny. Zvolit můžeme deposit fiat měny z bankovního účtu, nebo kryptoměny z jiné směnárny či peněženky.

V prvním kroku klikneme vpravo nahoře na „Trade“ a zvolíme tlačítko Buy (nákup).

Pokud bychom chtěli prodávat, např. směnit Bitcoin za eura, zvolili bychom možnost Sell.

Tlačítko Swap slouží pro výměnu (směnu) jednoho aktiva za druhé, např. Bitcoinu za Ethereum.

Případně můžeme nastavit Savings plan a zautomatizovat pravidelné nákupy.

Nákup krypto Bitpanda
Bitpanda recenze bitcoin

Ve druhém kroku vybíráme aktivum, které chceme nakoupit.

Na výběr máme veškeré coiny, drahé kovy a indexy, které Bitpanda nabízí.

Ve třetím kroku již nastavujeme, jaký objem daného aktiva hodláme nakoupit. V ukázkovém příkladu nám Bitpanda napovídá, že mohu nakoupit maximálně za 250 eur.

Já však volím 10 eur, což odpovídá hodnotě 0.00036572 BTC.

Následně klikneme na Go to summary.

Bitpanda recenze směnárny
Bitpanda kryptoměny návod

V posledním 4. kroku je nám vše automaticky sesumírováno. Tedy nakupuji Bitcoin -> za eura na své peněžence u směnárny Bitpanda -> nakupuji za 10 eur přesně 0.00036479 BTC včetně poplatků.

Odsouhlasíme FAGG a můžeme nakoupit tlačítkem Buy now.

Tak snadné to je 🙂

Bitpanda Pro recenze

Stejně jako v případě směnárny Coinbase a burzy Coinbase Pro, existuje ke směnárně Bitpanda také burza Bitpanda Pro.

Kryptoměnová burza Bitpanda Pro

Na kryptoměnové burze Bitpanda Pro dochází ke střetu nakupujících a prodávajících napřímo, díky čemuž lze při nákupu i prodeji kryptoměn dosáhnout na nižší poplatky, a tím i na levnější nákup a prodej vybraných coinů.

Na burze je k dispozici celkem 16 párů v kombinaci kryptoměna/fiat nebo kryptoměna/kryptoměna.

Poplatek na burze Bitpanda Pro se pohybuje kolem 0,15 %.

Stejně jako při recenzi směnárny Coinbase vnímám jako ideální postup založení účtu na směnárně Bitpanda (nákup za min. 25 eur a získání odměny) a poté zvážit využití burzy Bitpanda Pro.

trhy Bitpanda Pro

Kde své nakoupené kryptoměny uložit?

Pro menší objem peněz se pro úschovu využívá většinou daná kryptoměnová směnárna. Směnárna Coinbase je považována za nejbezpečnější, ale i Bitpanda nabývá na důvěře, a to především díky prázdnému záznamu v podobě nějakého většího hackerského útoku a vykradení.

Většinu svých kryptoměn bychom ovšem měli mít uloženou bezpečně v některé z ověřených kryptoměnových peněženek.

Pro dlouhodobé a zároveň asi nejbezpečnější uchování kryptoměn se využívá hardwarová peněženka, např. Trezor. Přečtěte si více o Trezoru.

Kryptoměnová peněženka Trezor

Mezi nejpoužívanější kryptoměnové peněženky patří: Coinomi, Exodus, Edge, Trust Wallet a Trezor (hardware).

Jaké peněženky jsou vhodné pro konkrétní kryptoměny a altcoiny, naleznete v článcích ze seznamu kryptoměn.

Obchodování a investování do drahých kovů

Jak investovat do zlata, stříbra, platiny a palladia

Bitpanda (Bitpanda Metals GmbH) nabízí také možnost nákupu drahých kovů jako zlata, stříbra, palladia a platiny. Nejedná se přitom o futures ani pouhé CFD kontrakty.

Díky svému partnerství s PRO AURUM a PHILORO se investoři svým nákupem stávají vlastníky konkrétního podílu skutečného zlata či stříbra, které je uloženo v trezoru ve Švýcarsku.

Investoři nakupují drahé kovy v digitalizované podobě. Vlastní určitý podíl drahých kovů, které jsou fyzicky uloženy bezpečně v trezoru a pojištěny ze 100 %.

Bitpanda komodity investice

Poplatky na Bitpanda Metals

  • Při nákupu zlata se platí poplatek 0,5 % z částky, kterou nakupujeme. Při prodeji se platí 1 % z částky, kterou prodáváme. Týdenní poplatek za uložení drahých kovů v trezoru činí 0,0125 % z celkové částky, kterou držíme (údajně mnohem méně, než se standardně platí za uložení a pojištění drahých kovů). Když už víte, kde nakoupit zlato, přečtěte si o něm vše potřebné.
  • Při nákupu stříbra se platí poplatek 2,5 % z částky, kterou nakupujeme. Při prodeji se platí 2 % z částky, kterou prodáváme. Týdenní poplatek za uložení drahých kovů v trezoru činí 0,025 % z celkové částky, kterou držíme (údajně mnohem méně, než se standardně platí za uložení a pojištění drahých kovů). Když už víte, kde nakoupit stříbro, přečtěte si o něm vše potřebné.
  • Při nákupu platiny se platí poplatek 2,5 % z částky, kterou nakupujeme. Při prodeji se platí 2 % z částky, kterou prodáváme. Týdenní poplatek za uložení drahých kovů v trezoru činí 0,025 % z celkové částky, kterou držíme (údajně mnohem méně, než se standardně platí za uložení a pojištění drahých kovů). Když už víte, kde nakoupit platinu, přečtěte si o ní vše potřebné.
  • Při nákupu palladia se platí poplatek 2,2 % z částky, kterou nakupujeme. Při prodeji se platí 1,8 % z částky, kterou prodáváme. Týdenní poplatek za uložení drahých kovů v trezoru činí 0,025 % z celkové částky, kterou držíme (údajně mnohem méně, než se standardně platí za uložení a pojištění drahých kovů).

Pro první nákupy platí 0% poplatek za skladování a pojištění. Konkrétně jde o 20 g zlata, platiny a palladia a 200 g stříbra.

Digitální zlato, stříbro, platinu či palladium můžeme směnit za jakékoliv jiné digitální aktivum na Bitpanda, zároveň je možné si nastavit tzv. spořící plán a nakupovat drahé kovy pravidelně.

Pro nákupy zlata a stříbra na Bitpanda se nevztahuje daň z přidané hodnoty (DPH).

Přejděte na seznam KOMODIT.

Investování do akcií Bitpanda

Jak už jsem zmínil v úvodu článku, žhavou novinkou v roce 2021 je také možnost investování do akcií.

Tuto možnost využijí především ti, kteří dosponují menším kapitálem, nebo chtějí mít kryptoměny, vzácné kovy a akcie pohromadě. Na Bitpanda je možné nakupovat tzv. zlomkové akcie, tedy jen část jedné akcie. V případě akcie Amazon (AMZN) nemusí investor nakoupit jednu akcii za 3 500 USD, ale jen část akcie, např. za 10 eur.

Blíže se tomuto tématu věnuji v článku Zlomkové akcie na Bitpanda.

Zhlédněte video – Jak na kryptoměny, Bitcoin, Trezor, Coinbase

Pokračujte na seznam kryptoměn.

TOP Akcioví a CFD brokeři
XTB Online Trading
96 %
U 76-85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
TradeCZ volí XTB – Nákup akcií s 0% poplatky, trading crypto, forex aj.
Purple Trading
94 %
U 63 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
CFD broker na forex, akcie a ETF – pasivní investování
Insta Forex
92 %
U 69,82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
CFD broker na forex, akcie, kryptoměny a indexy
Nákup kryptoměn
Anycoin
Recenze
Získej 300 Kč při nákupu za 10 000 Kč.
Získej 10% slevu na poplatky a bonusy.
ByBit
Recenze
Alternativní investice
Fingood
Recenze
10-12 % p.a. P2B crowdfunding platforma
Investování do ETF i sběratelských předmětů
Investown
Recenze
Investování do nemovitostí od 500 Kč
Prop trading
Použij kód TRADE10CZ a získej 10% slevu!
ForTraders
Recenze
Použij kód TCZ a získej 10% slevu!Ebook