Burzovní výhled od 14. 9. 2020: Zemní plyn, Káva, NASDAQ, USD, BearMarket a Fed
V dnešní burzovní zprávě se podíváme na důležité fundamenty a hybatele trhů, které by mohly v nadcházejícím obchodním týdnu zahýbat finančními instrumenty -> FOREX, komodity, indexy, akcie a kryptoměny.
Ještě před tím mi dovolte vás pozvat na WEBINÁŘ dne 1. 10. 2020 v 17:30.
Týdenní videokomentář
Fundamenty a sentiment
Ve 40minutovém videu rozebírám dopodrobna veškeré zprávy, zajímavosti, fundamenty a sentiment, prostě vše, o čem byste měli do dalšího obchodního týdne mít přehled. Níže je komentář k vybraným z nich.
Udělejte mi radost a napište do komentáře na YouTube, kdo to je 🙂
NASDAQ zažívá druhý týdenní výprodej, ale proč to zatím není tak vážné jako v březnu a co je naopak stejné jako v březnu 2020?
PS: Elon a Bezos jsou jasní…
V minulém týdnu zakončily akciové indexy v červených číslech také z důvodu, že se ve Spojených státech nedokázali republikáni s demokraty dohodnout na další podpoře domácí ekonomiky zasažené koronakrizí.
Při pohledu na nezaměstnanost a rostoucí počet požadavků na podporu v USA je takové oddalování pomoci vnímáno investory velmi negativně.
Relativní ohodnocení value akcií vůči růstovým akciím je extrémně nízko. Tenti ukazatel sentimentu a rozložení sil na akciovém trhu napříč sektory nám ukazuje jasnou disbalanci.
Momentálně je situace vážnější i než při poslední velké finanční krizi v roce 2000, tedy při tzv. Dot-com bublině.
Dalším sedmi zajímavým tématům se blíže věnuji v úvodu burzovního výhledu na YouTube, kde doufám, že napíšete svůj tip na muže číslo 3 a možná přidáte i další komentář 😉
Hybatelů trhů je nyní celá řada a je nutné podotknout, že trhy (investoři) nemají rády nejistotu. Stejně tak lze pohlížet i na případnou výhru kandidáta Joa Bidena na prezidenta Spojených států. Nynější prezident Donald Trump je sice nevyzpytatelný a museli jsme se za jeho prezidentování něco naučit, třeba jako covfefe, ale pro trhy už to není nic nového, tak jako by prezidentování Bidena jistě bylo.
V posledním týdnu vyšel tzv. WASDE report, který s kolegy z online kurzu umíme přečíst od A do Z. Co si z něj ale mohou vzít všichni ostatní? Na zrninách jsme byli svědky snížení výhledu koncových zásob, pořád jsme ale dlouhodobě nad průměrem.. co s tím? Nechte si poradit Technikou COT.
V aktuálním týdnu je zapotřebí jako vždy každý den projít makrokalendář a dávat si pozor na časy vyhlášení důležitých makrozpráv. Tou nejdůležitější zprávou je bezpochyby středeční zasedání Fedu a FOMC ve 20:00 a 20:30. Z Německa přijde ZEW index, z Číny míra nezaměstnanosti, v Británii BoE, v Kanadě retail sales atd…
Koronavirus na burze
Pokud se podíváme na růst počtu nakažených ve světě (především v Evropě), je až podivné, jak trhy na tyto zprávy nereagují. Blíží se volby a blíží se schválení některé vakcíny proti Covid-19 a do té doby se počítá s free money. Jakmile na trzích ale ucítíme paniku, utíkejme… do té doby je každá korekce dobrou příležitostí pro nákup (toto není investiční doporučení 🙂 ).
Ve Spojených státech je situace zdánlivě pod kontrolou, v Indii vidíme denní nárůst počtu nově nakažených na hranici 100 000 lidí a v České republice jsme 12. 9. 2020 poprvé překonali hranici 1 500 nakažených osob za 24 hodin.
Na obrázku výše je celkem odstrašující graf, na kterém lze vidět první a druhou vlnu pandemie koronaviru v ČR! Růst počtu nakažených je nyní zřejmý všem, sledovanějším údajem se tak stává počet hospitalizovaných a na JIPce.
Technická analýza
Bitcoin
Bitcoin se z delší konsolidace rozhodl pro pokles až na psychologickou hranici 10 000 USD, kde momentálně předvádí podobnou formaci CHOP. Trh se drží těsně nad dlouhodobějším POC z Volume Profile, které při případném překonání supportu 10 000 USD může zabránit většímu propadu ceny Bitcoinu.
Dalším významným supportem je oblast kolem 7 500 USD, která je tvořena předchozí kumulací trhu a high volume node, před kterým je LVN.
Bitcoin v posledních dnech reaguje podobně jako akciové trhy, takže v případě výprodejů na akciovém trhu nebude pravděpodobně investice do kryptoměn tou nejlepší volbou.
Vše o Bitcoinu
USD index
Na index amerického dolaru (USD index) se podíváme trochu jinak, a to optikou velkých spekulantů. Ti se se svými pozicemi dostali do oblasti, kde v minulosti příliš dlouho nevydrželi.
Velcí spekulanti jsou na americkém dolaru tzv. net short, podobně jako byli v letech 2011, 2013, 2014 a 2018. Nikdy však v této pozici nezůstali příliš dlouho, a docházelo k obratu a posilování amerického dolaru.
Pokračujte na Techniku COT.
Zemní plyn
Vše o obchodování zemního plynu
Káva
Vše o obchodování kávy
Další technickou analýzu najdete v týdenním videokomentáři.